Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Uygun fiyata falken 4 mevsim buldum zaten 4 mevsim almak istiyordum falkenin 4 mevsimini tavsiye edermisiniz bide yazlik continental premiuj contact 6 buldum onun icin ne diyorsnz arkdslar

POT-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Conti Prem Contact 6'lar çok iyi yol tutar, fren mesafesi oldukça iyidir ancak gürültülü lastiklerdir. Ona göre bilin de alın.

Falken 4 mevsim lastiklerin ıslak ve kuru zemin frenajları pek iyi durmasa da. Ortalama bir lastik denebilir.

Goodyear Vector 4 seasons Gen 3 almanızı şiddetle tavsiye ederim. İstanbul'da ben 2 seneyi aşkın süredir kışın Michelin Crossclimate+ XL 94V kullanmaktayım. İstanbul için ideal.

İstanbulda çok fazla kış sert geçmiyor. Pek sıkıntı olmuyor yazlık lastiklerde. 1-2 gün bir adam gibi kış koşulları yaşandığından bu konuda kafaya takılacak bir durumun yaşanması zor.

Aracınız
Uygun fiyata falken 4 mevsim buldum zaten 4 mevsim almak istiyordum falkenin 4 mevsimini tavsiye edermisiniz bide yazlik continental premiuj contact 6 buldum onun icin ne diyorsnz arkdslar

Ben fd6 civic'imde şuan falken as210 kullanıyorum. İç anadolunun sert kışları ve güneydoğu anadolunun kavurucu sıcaklarında kullanıyorum. Fiyatına göre çok başarılı bir lastik.

2009 yılından beri çeşitli araçlarda hep 4 mevsim lastik kullandım. Ben sezonluk lastik kullanmayı uygun bulmayan biriyim.

3 lastik üzerinde oldukça tecrübe sahibiyim.
1- goodyear vector 4seasons
2- michelin crossclimate
3- falken euro allseasons (as210)

Kışların çok sert olmadığı bölgeler için cc, kış ağır geçen yerler için kesinlikle vector 4seasons. Ancak bu lastikler cidden çok pahalı. Euro allseasons ise fiyat olarak uygun ve yeterince beklentileri karşılıyor.

Qashqai'm için 3 lastikt içinde fiyat almıştım. Henüz lastik almadım ama belirteyim. Çok büyük ihtimal falken alacağım. Dediğim gibi fiyatı düşününce daha mantıklı benim için.

1- crossclimate 800 lira
2- vector 4seasons 725 lira
3- euro allseasons 510 lira

Fiyatlar 215/60/17 için birim fiyattı.

Civic'in 1 kış daha geçmesini bekliyorum falken yorumu yazmak için. 2 yaz, 2 kış geçirmiş olacağım. Kışlar -10,-20 aralığında; yazlar ise 35-40 aralığında kullanıldı çoğunlukla. Gerçek bir kullanıcı testi en zorlu şartlarda. Toplamda 30000kmyi geçti. Bir kış sonra sağlam bir görüş yazısı yayınlayacağım.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2013

Uzun süre conti premium contact 2 ve premium contact 5 kullanıp memnun kaldıktan sonra şu anda premium contact 6 kullanıyorum. Yol tutuşu başarılı aynı zamanda türkiye koşullarına gayet uygun. Continentalin esprisi uzun süre hamur yapısının bozulmaması diğer lastiklerden farkı bu. 60 bin km sonunda çatlama bile yoktu zorladığımda araç kendini bırakmıyordu. İstanbul'da yaz kış kullanabilirsin. Diğer lastiklerle fiyat farkına kesinlikle değer.

Aracınız
Civic FC5 2021
Konuya güncelleme getireyim o zaman :) FB7 için 205/55/r16 lastik bakıyorum. Lassa lar 350 TL, Conti ler 500 TL. Michelin desen uçuyor.
İstanbul yolları+ uzun yollarla beraber yılda 15000 km için lastik önerisi olan var mıdır?

Aracınız
Civic FC5 2020
Kışlık mi lastik fiyati mi bunlar
Konuya güncelleme getireyim o zaman :) FB7 için 205/55/r16 lastik bakıyorum. Lassa lar 350 TL, Conti ler 500 TL. Michelin desen uçuyor.
İstanbul yolları+ uzun yollarla beraber yılda 15000 km için lastik önerisi olan var mıdır?

SM-M315F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Selamün aleyküm arkadaşlar ,

Bu konuda bende yardımınızı isteyeceğim . İstanbul Tuzla ' da sahil kenarı bir yerde ikamet ediyorum. Aracım 32500 km de ve yaklaşık 2,5 yaşında. 215/55/16 Bridgestone Turanza ER33 lastiklerim var. Pandemi nedeniyle işe arabamla gidip geliyorum. Uzmanlar bu sene sert kış olacak dedikleri için kış lastiği bakmaya başladım. Ancak arada kaldım. 4 mevsim lastik önerenler daha fazla çıktı etrafımda. Elimde 2 seçenek var ,

1. Kış lastiği alacağım ve elimdeki mevcut lastiklerle beraber kullanacağım.
2. Elimdeki lastikleri 300-500 neyse fiyatı satıp Falken Euro Allseasons (as210) 4 mevsim lastik alacağım. Goodyear , michelin falan bakmıyorum çok pahalı. Falken için 215/55/16 ölçüsüne 550 ₺ fiyat aldım.

Siz olsanız ne yapardınız ?

Aracınız
Civic FB7 2015

Bu konuda bende yardımınızı isteyeceğim . İstanbul Tuzla ' da sahil kenarı bir yerde ikamet ediyorum. Aracım 32500 km de ve yaklaşık 2,5 yaşında. 215/55/16 Bridgestone Turanza ER33 lastiklerim var. Pandemi nedeniyle işe arabamla gidip geliyorum. Uzmanlar bu sene sert kış olacak dedikleri için kış lastiği bakmaya başladım. Ancak arada kaldım. 4 mevsim lastik önerenler daha fazla çıktı etrafımda. Elimde 2 seçenek var ,

2. Elimdeki lastikleri 300-500 neyse fiyatı satıp Falken Euro Allseasons (as210) 4 mevsim lastik alacağım. Goodyear , michelin falan bakmıyorum çok pahalı. Falken için 215/55/16 ölçüsüne 550 ₺ fiyat aldım.

4 mevsimlik kullanan arkadaşım vardı michelin in hiç memnun değildi . Biz Uşak ya yaşıyoruz kaldı ki burda kışlar sert geçmez . Ben daha 4gün önce Lassa aldım 205 55 16 benimki 412.5 geldi tanesi. Bence yan markalar 400 dü ben de lassa aldım .daha kullanmadım ama Lassa fiyat olarak birçoğundan daha uygun tabi tercih sizin. Çok daha iyi lastikler var ama pahalı

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
İstanbul'da kar yağmadan kış lastiği önermem. Yağacak vs. dense de kullanacağınız 1 gün. Şimdiden alacak olursanız da ben 4 mevsim öneririm onu almanı ve kullanmanız daha iyi olur bu kışlıklar yerine.
Goodyear Vector 4 Seasons Gen 3 öneririm. İlla kış alacaksanız da Bridgestone Blizzak LM001 öneririm.

Aracınız

Bu grupta tartışmasız en iyisi goodywar 4seasons'dur. Ancak fiyatı pahalı. Çok dengeli bir lastiktir yaz ve kış şartları olarak.

Michelin crossclimate ise yazlık lastiklere çok yakın özelliktedir. Islak zeminde de oldukça başarılıdır ama kar ve buz şartlarında sizi yolda bırakabilir. Aslında İstanbul gibi bir ilklim için gayet uygundur. Fiyat olarak 4seasons'tan daha pahalıdır. Tartışmasız crossclimate alacağıma 4seasons alırdım.

Falken euroallseason as210 yaklaşık 30000km'dir fd6 civic'imde ve 2500kmdir qashqai'mde kullanıyorum. Genel olarak kışlık özellikleri baskın bir lastik ve rakiplerine göre bariz yakıtı artırıyor. 10 15 gün önce 215/55/17 ebatını 600 liradan aldım bende. Genel olarak konforlu bir lastik. Ama deseninden ve kış özellikleri baskın olduğu için diğerlerine göre biraz daha yol sesi yapıyor. Ama beni çokta rahatsız etmiyor açıkçası.

Ekonomik olsun diyorsanız bu 3 lastik için as210. Bunların dışında uygun fiyatlı olarak hankook'un yeni bir modeli var, ona bakabilirsiniz. Ama ilklim şartları olarak crossclimate iş görür İstanbul'da.

Yinede ben 4seasons'u tek geçerim. Ekonomik yönünü düşünmesem as210'a falan hiç bakmam.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri