Lpg den benzin geçişi

2003 model honda civic 1.6 ls aracım gaza geçmiyordu Landirenzo servisine gittim arabanın beyninde sorun olduğunu söyledi ve kibrit kutusu büyüklüğünde bir aparat bağladı sorun düzeldi fakat bu seferde 4000 -4500 devirden sonra benzine geçiyor sonra gaza yani bahsettiğim devrin üstüne çıkmazsam sıkıntı yok. Ustanın dediğine göre beyinde sorun varmış motorun devrini okuyamıyormuş.? Varmı böyle bir sorun yaşayan ? Ne yapabilirim?

Can

Sayfa Yönetim
Yönetici
Aracın beyni değiştiyse ayarlar sıfırlanmış olabilir üst devirlerde benzine geçmeye ayarlıdır. Tekrardan ayar yaptırıp benzine geçiş devrini 7000 yaptırın zaten o devire çıkmıyor bizim araçlar :)

Kendinizi ilgili konu başlığı altında tanıtır mısınız.

Aracınız
Çıkma beyin al kurtul hocam ama araç benzinde nasıl çalışıyor LPG beyni mi arizali

Tapatalk....

LPG beyni değil aracın beyninde arıza varmış ustanın demesi tabi. Hatta sökelim tesisatı komple atiker takalım dedim gerek yok senin arabanın beyninde sorun var devrini okumuyor dedi.

Mantıklı... benzin de sorun yaşamıyorum. Malesef yakınımda başka Landirenzo servisi yok. :(

Denenmedi usta ısrarla aracın beyninde sorun var dedi. Dediğiniz gibi başka bir Landirenzo servisine mi yoksa honda servisine mi götürsem bilemedim. ?