Lpg geçiş ve Simit tankı

mrtklc

0
Arkadasımın babası oto ustası bana verdiği 2 tüyoyu sizlerle paylaşmak istedim.

1-Aracım 2014 eco elegance civic 44 litre simit tanka sahip fakat 28 litre alıyor bunu bana brc ustasının kendisinin kitledigini hiçbir ücret talep etmeden max 40 ama güvenilir sekilde 33-35 litreye istersem yükseltir dediğini belirtiyim ki en yakın zamanda bu işlemi yaptırıcam.
2-Aracım 10 saniyede lpg geçiyor bu saniyeyi yine brc'nin programla 5 sn düşürebileceğini ve daha fazla benzin tasarrufu yapıcagımı söyledi

Arkadasımın babası oto ustası bana verdiği 2 tüyoyu sizlerle paylaşmak istedim.

1-Aracım 2014 eco elegance civic 44 litre simit tanka sahip fakat 28 litre alıyor bunu bana brc ustasının kendisinin kitledigini hiçbir ücret talep etmeden max 40 ama güvenilir sekilde 33-35 litreye istersem yükseltir dediğini belirtiyim ki en yakın zamanda bu işlemi yaptırıcam.
2-Aracım 10 saniyede lpg geçiyor bu saniyeyi yine brc'nin programla 5 sn düşürebileceğini ve daha fazla benzin tasarrufu yapıcagımı söyledi

Depo konusunda size katılıyorum. Çok rahat yükseltilebiliyor kapasite.
Fakat lpg ye geçiş süresi sadece zamana bağlı bir parametre değil. Motor belli bir sıcaklığa gelince lpg ye geçiş yapıyor. Bildiğim kadarıyla bu değer 35 derece. Hava soğuk olduğunda motorun bu değere ulaşma süresi uzuyor. Sonuçta biz bu süreyi tasarruf uğruna kısaltırsak motor yeterli sıcaklığa erişmeden lpg ye geçecektir. Bu da bence motora zarar verebilecek bir durum. Zarar vermeseydi zaten araçlarımızı direk lpg ile çalıştırırdık.
Uzun lafın kısası ayar yaptırmakta yarar var fakat süreye bu kış döneminde pek ellememek hayırlı olacak kanaatindeyim.
Saygılar...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Depo konusunda yapılması gereken bir işlem kesinlikle.Bende daha önceden opel astra vardı 50 litrelik tankla 43 litre gaz alıyordu. Honda ya söyledim 28 litre normal dedi; Ben güldüm neden güldünüz dedi 50 litre depo var 28 litre alıyo yarı yarıya siz normal diyorsanız birşey demicem dedim kapattım konuyu.

[MENTION=101]aknasmub[/MENTION] ben bu konuyu burada daha evvel dile getirdim arac kullandikca 32 litreye kadar cikcak orada duracak. Brc 36 normaldir diyor ama neden 32 aldigini aciklayamiyor fakat bu tarz degisimleri Honda garanti bozma olarak degerlendiriyor bilginize

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan Uzun

0
Yönetici
[MENTION=101]aknasmub[/MENTION] ben bu konuyu burada daha evvel dile getirdim arac kullandikca 32 litreye kadar cikcak orada duracak. Brc 36 normaldir diyor ama neden 32 aldigini aciklayamiyor fakat bu tarz degisimleri Honda garanti bozma olarak degerlendiriyor bilginize

Honda bu tarz degisimi nereden anlayacak?

Ben şamandıra ayarına ellettirmedim. Fakat her an değiştirtebilirim. Sanırım anlaşılmaz bu durum ta ki arıza çıkıncaya kadar.

Lpg geçiş ve Simit tankı

@hakanuzun [MENTION=101]aknasmub[/MENTION] Honda kendi yaptığı ayarı her seferinde denetliyor isterseniz sorabilirsiniz. Bu riske girmeye değer mi o size kalmış.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Lpg geçiş ve Simit tankı

@hakanuzun [MENTION=101]aknasmub[/MENTION] Honda kendi yaptığı ayarı her seferinde denetliyor isterseniz sorabilirsiniz. Bu riske girmeye değer mi o size kalmış.

Ben arabayi ilk aldigim zamanlar bu silkeleme mevzusuna brc servisine ayar yaptirdim, sonrada duzelmeyince servise gittim baktilar ettiler ayar yaptilar yola ciktik kavga ettik vtec dediler gonderdiler garanti namina birsey demediler bile bide bu dediklerim araba daha 550 kusur km lerde oldu sonra yine dayanamayip 800 gibilerde bida 1000 bakimina gidip tekrar vtec cevabini aldimama happy ending

Geri