LPGmeter montajını yaptık

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba arkadaşlar belki aranızda kullanmayanlar vardır diye ekledim maksat herkes faydalansın lpgli fd6 aracıma lpgmter denilen bir ürünü taktım montajını bizzat kendim yaptım resimde ekliyorum ilgilenen olursa temini ve montajı hakkında bilgi verebilirim herkese tavsiye ederim...
Lpgmeter ne işe yarar?
Depodaki gaz seviyesini litre litre gösteriyor
Akü voltajını anlık gösteriyor
Aracın İç ve dış sıcaklıklarını gösteriyor
İçindeki gaz ile şehir dışı ve şehirler arası kaç km gidebileceğinizi anlık gösterir bildiğiniz yol bilgisayarı...konuyu yanlış yere açtıysam yönetici arkadaşların konuyu taşımalarını rica ediyorum sağlıcakla kalın...C2EDCFE3-6205-4D44-BF48-BC7E3E1E68E8.jpegF75BC4F6-5039-495A-B7A3-424B9229D0D2.jpeg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hayırlı olsun :)
Özellikle BRCnin orjinal LPG göstergesinin tam ayarlanamayan seviyesini düşündükçe çok kullanışlı bir ürün, maliyeti ne kadar oldu peki?

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaşlar belki aranızda kullanmayanlar vardır diye ekledim maksat herkes faydalansın lpgli fd6 aracıma lpgmter denilen bir ürünü taktım montajını bizzat kendim yaptım resimde ekliyorum ilgilenen olursa temini ve montajı hakkında bilgi verebilirim herkese tavsiye ederim...
Lpgmeter ne işe yarar?
Depodaki gaz seviyesini litre litre gösteriyor
Akü voltajını anlık gösteriyor
Aracın İç ve dış sıcaklıklarını gösteriyor
İçindeki gaz ile şehir dışı ve şehirler arası kaç km gidebileceğinizi anlık gösterir bildiğiniz yol bilgisayarı...konuyu yanlış yere açtıysam yönetici arkadaşların konuyu taşımalarını rica ediyorum sağlıcakla kalın...Ekli dosyayı görüntüle 259391Ekli dosyayı görüntüle 259392
Fiyat, nasil yapildigi ve urunu nerden aldiginzi bildirirseniz cok guzel olur

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
Hayırlı olsun :)
Özellikle BRCnin orjinal LPG göstergesinin tam ayarlanamayan seviyesini düşündükçe çok kullanışlı bir ürün, maliyeti ne kadar oldu peki?
Teşekkürler Ben 1 yıl önce 220 tlye almıştım aracı satarken sökmüştüm şuanki aldığım araca taktım ve çok memnunum göstergede 0 yazınca 2yada3 km sonra aracın gazı tamamen bitiyor son 4 litre gaz kalıncada hem sesli hemde görüntülü uyarı vermeye başlıyor süper ürün

Aracınız
Civic FD6 2007
Fiyat, nasil yapildigi ve urunu nerden aldiginzi bildirirseniz cok guzel olur

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben 1 yıl önce bundan önceki aracıma almıştım 230 tlye şuanki aracıma aktardım bunu montajıda tanktaki göstergeyi söküyoruz ve bunun göstergesini takıyoruz sonra ana ekrana herhangi bir yerden - ve + enerji veriyoruz bunların sıcaklık sensörlerini ön tarafa uzatıyoruz birtaneside aracın içinde kalıyor en son iş kalibrasyon oluyor satan kişi facebooka lpgmeter diye yazın çıkan sayfaya girip mehmet acar isimli arkadaşla irtibata geçin herşeyi o size anlatır kalibrasyon kısmını vs. çok basit ben kendim yaptım kablo yürütmesi vs en fazla 1 saatimi almıştır yine youtubeye lpg meter diye yazın montajını falan anlatan videolar mevcuttur kalibrasyon falan hepsi var youtubede bende oradan bakarak yaptım zaten eliniz elektrk işlerine falan yatkınsa kendiniz yapabilirsiniz zaten

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Lpg gostergesi yanlis gosteren araclarda durum degismeyecektir diye dusunuyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet şamandıra düzgün çalışmıyorsa düzgün göstermez ama depodaki ibreli gösterge bozuksa bununla sorun çözülmüş olur

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2 ay önce ibreli gösterge bozuk olduğu için 140 liraya BRCde değişim yaptırdım, aslında böyle bir ürün istiyordum :(

Aracınız
Civic FD6 2007
2 ay önce ibreli gösterge bozuk olduğu için 140 liraya BRCde değişim yaptırdım, aslında böyle bir ürün istiyordum :(

Doğrudur geçmiş olsun keşke biraz araştırma yapsaydınız bu ürün birkaç yıldır var ama o kadar yaygın değil mesela lpgcilerde satılmıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Anlık yakıt tüketim bilgisini araçtan alıp buna göre menzil hesabı yaparsa almak isterim. Kaldıki bu hesap yine net olmayacaktır çünkü bilgi benzin lt/km ye göredir, ancak cihazın şimdiki ezbere hesabından daha iyi olacaktır. Hatta araçtan aldığı yakıt tüketim değerini benim girebileceğim bir kat sayı ile çarpıp ( yada offset değer ekleyip çıkarma ile ) kullanırsa menzil hesabını daha yakın çıkaracaktır. Motor hacmi, verimi ve aracın genel kullanım şekline göre (uzun yol- şehir içi) bu katsayı değişecektir.

Örneğin uzun yolda yol bilgisayarı 8lt/100km hesapladığında ben ben lpg ile yaklaşık 10lt/100km tüketimi yapmış oluyorum. Şehir içinde ise araç 10lt/100km derken gerçekleşen 13lt/100km oluyor. ( bunlar +/- 0,5 yakalaşık rakamlar).

Şamadırası sağlam olup göstergesi tutarsız olanlar için güzel bir uygulama olmuş.

Geri