LPGmeter montajını yaptık

Aracınız
Civic FD6 2007
Anlık yakıt tüketim bilgisini araçtan alıp buna göre menzil hesabı yaparsa almak isterim. Kaldıki bu hesap yine net olmayacaktır çünkü bilgi benzin lt/km ye göredir, ancak cihazın şimdiki ezbere hesabından daha iyi olacaktır. Hatta araçtan aldığı yakıt tüketim değerini benim girebileceğim bir kat sayı ile çarpıp ( yada offset değer ekleyip çıkarma ile ) kullanırsa menzil hesabını daha yakın çıkaracaktır. Motor hacmi, verimi ve aracın genel kullanım şekline göre (uzun yol- şehir içi) bu katsayı değişecektir.

Örneğin uzun yolda yol bilgisayarı 8lt/100km hesapladığında ben ben lpg ile yaklaşık 10lt/100km tüketimi yapmış oluyorum. Şehir içinde ise araç 10lt/100km derken gerçekleşen 13lt/100km oluyor. ( bunlar +/- 0,5 yakalaşık rakamlar).

Şamadırası sağlam olup göstergesi tutarsız olanlar için güzel bir uygulama olmuş.
Bu cihaz dediğiniz gibi şamandırası sağlamsa süper çalışıyor verdiği km bilgiside içindeki gaza göre yapıyor ama emin olun yüzde 99 başarı oranına sahip mesela bende aracın günlük km sini sıfırlayıp bu göstergedeki verdiği kmyi karşılaştırdım çok az fark vardı yani yüksek doğruluk oranına sahip mesela gösterge 0 olunca araç 2 yada 3 km sonra gaz tamamen bitmiş oluyor buda demek oluyorki en faz 3 km hata yapıyor bu cihaz ayrıca menüsünden araç 100 kmde kaç litre yakıyorsa şehir içi ve dışı fabrikanın verdiği değerden 1 litre fazlasını ekleyip ayarlıyorsun gideceği km yide böylede hesaplamış oluyor az çok

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu cihaz dediğiniz gibi şamandırası sağlamsa süper çalışıyor verdiği km bilgiside içindeki gaza göre yapıyor ama emin olun yüzde 99 başarı oranına sahip mesela bende aracın günlük km sini sıfırlayıp bu göstergedeki verdiği kmyi karşılaştırdım çok az fark vardı yani yüksek doğruluk oranına sahip mesela gösterge 0 olunca araç 2 yada 3 km sonra gaz tamamen bitmiş oluyor buda demek oluyorki en faz 3 km hata yapıyor bu cihaz ayrıca menüsünden araç 100 kmde kaç litre yakıyorsa şehir içi ve dışı fabrikanın verdiği değerden 1 litre fazlasını ekleyip ayarlıyorsun gideceği km yide böylede hesaplamış oluyor az çok
Benim şamandrada bir ariza yok fakat yarim depo lpg oldugunda cogu zaman hic yokmus gibi gosteriyor ya da arada tek dis gosteriyor. Bu cihazla bu sorun duzelir mi

Aracınız
Civic FD6 2007
Benim şamandrada bir ariza yok fakat yarim depo lpg oldugunda cogu zaman hic yokmus gibi gosteriyor ya da arada tek dis gosteriyor. Bu cihazla bu sorun duzelir mi

Sizin olayın benzeri önceki tipo aracımda vardı depoyu fulluyordum hiç ışık yanmazdı kırmızı olurdu bi 20 km falan kullandıktan sonra 4 yeşil yanardı daha sonra hızlı hızlı düşerdi bişey anlamazdım bunu taktıktan sonra bütün sorunlarım çözülmüş oldu saat gibi çalışıyordu o aracı satarken bunu sökmüştüm şimdi hondaya taktım yine 10 numara oldu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2 ay önce ibreli gösterge bozuk olduğu için 140 liraya BRCde değişim yaptırdım, aslında böyle bir ürün istiyordum :(
Brc için uygun değilmiş. Rahat olun.
Gösterge sıkıntısı genel olarak var. Biraz üstüne düşmüyorlar gibi geliyor. Bu arkadaş üstüne düşmüş ve hassaslaştırmış. Hepsini kendi el emeği ile üretiyor. Helal olsun. Eğer uzun ömürlü ve düzgün ölçüm yapıyorsa alınabilir.

Genel bilgilendirme mesajı:

Son dönemde Lpgmeter modelleri çok karıştırılıyor. Bu kez tüm modellerin ismini de yazarak resimlerini paylaşıyorum.

Modelleri arasındaki farklar için lütfen aşağıdaki karşılaştırma videosunu izleyiniz. bu konuda çokça mesaj ve yorum gelmekte tüm sorularınızın cevabı aşağıdaki videoda yer almaktadır.

Merhaba bu uzun mesajda LPGmeter hakkında bilgilendirmeler bulacaksınız..

En çok merak edilen nokta fiyatlar..
LPGmeter-Mini 170 ₺
LPGmeter-Plus 200 ₺
LPGmeter II 220 ₺

İzmir için montaj fiyati 50 tl dir.

(1-2 yıl öncesine ait tanıtım videolarında görülen ısı ölçen LPGmeter II modelini istek üzerine ve uygulanacak araç uygun ise üretiyorum fiyatı 250 ₺ dir.)

--Cihazlar hakkında pek bir bilginiz yoksa alttaki bilgilendirme videolarına gözatmanızı öneririm.
lpgmeter mini tanıtımı :

lpgmeter plus tanıtımı:

-- 3 ayrı model üretmekteyim ve alttaki videoda bu modellerin birbirinden farklarını anlatıyorum..

-- bir diğer merak edilen nokta ise montajın nasıl gerçekleşeceğidir.
İzmir dışında anlaşmalı montaj istasyonum maalesef henüz yok.
Öncelikle montajı kendinizin yapmasını tercih ederim. Montajla ilgili bu detaylı videoya da bir gözatın.
biraz el yatkınlığınız varsa benim telefon desteğim ile montajı kendinizde yapailirsiniz.

-- Sipariş vermeyi düşünüyorsanız, biraz uzunda olsa alttaki satın alma rehberinede gözatın derim
https://youtu.be/6Eqz3u_IEvY

Sipariş aşamasında mutlaka telefonla görüşeceğiz; halen aklınızda kalan soruları yanıtlayıp ardından montaj, kalibrasyon, kullanım, kargolama ve satın alma detaylarını konuşup, sonrasında ürün gönderimi yapmaktayım.

(Cihaz BRC şamadra için uygun değildir.)

Cihazın ölçüleri ----------------------------------------------------------
lpgmeter-mini ve lpgmeter plus =50mm x 35mm x 12mm dir.

Satış yöntemi peşin satıştır. (eft/havale) kargoyu gönderdiğim gün, ödeme yapmanız gerekir.
Cihaz elinize geçtikten sonra ayar ve kalibrasyon aşamalarında görüşüyor olacağız.)
Kargo ucreti 10-12₺ dir (yurt ici kargo)

Yukarıdaki bilgilendirme inceleyin
sonrasında telefonla ulaşırsanız daha detaylı bilgilendirme yaparım

Sormak istedikleriniz yada satın alma detayları için
0 537 2793056 dan ulaşabilirsiniz. (lütfen 10:00 - 21:00 saatler arası)

ilginize teşekkür ederim.
Mehmet ACAR (Bornova- İZMİR)

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri