Civic FC5 Makyajlı 2019 Civic Sedan Elegance 1.6 Eco Kısa İzlenimlerim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@m2hamid Hocam eline emeğine sağlık çok güzel bir değerlendirme olmuş (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@m2hamid Hocam eline emeğine sağlık çok güzel bir değerlendirme olmuş (y)
Teşekkürler hocam, pek istediğim gibi olmadı ama değişiklikler herkese biraz fikir versin istedim :)
Aslında sizde müsait vaktinizde bir test sürüşü yaparak mevcut kullanımdaki FC5 Elegance ile kıyaslama yapabilirseniz çok faydalı olur :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Cvt sonsuz değişken vites sisteminde F1 vites olayı nasıl oluyor? Sanal vites geçiş hissi vermek için olabilir mi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Cvt sonsuz değişken vites sisteminde F1 vites olayı nasıl oluyor? Sanal vites geçiş hissi vermek için olabilir mi?
Son dönem CVT uygulamalarında en düşük kasnak oranı ile en yüksek oran arasında kademelendirme yapılmaktadır. Sürücünün vites değişim hissini yaşaması ve daha spor bir sürüş keyfi elde etmesi amacıyla yapılan uygulamalarda, sürücü bir alt veya üst orana (vitese) geçiş talep edinceye kadar kasnaklar belirli oranlarda sabit tutulur. Böylece kademeli şanzıman hissi oluşturulur.
Kaynak: https://honda.com.tr/sozluk/cvt

Aracınız
Civic FC5 2019
Çok güzel bir paylaşım, teşekkürler... Ben de diğer pek çok forum üyesi gibi aracımı satın alırken Elegance ve Executive arasında kaldım. Executive'den vazgeçmemin tek sebebi eşimin deri koltuk istememesi idi. Çok şık gözüktüğü halde bir türlü istemedi. Bu yüzden led far, dijital gösterge gibi özelliklerde her ne kadar aklım kaldıysa da aradaki fiyat farkını sırf bunlar için vermek istemedik. Modelde yapılan güncelleme tam da benim gibi düşünenlere Honda'nın verdiği güzel bir yanıt olmuş.

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam hangi anlamda donanım fiyat anlamında mı ikinci el yönüyle mi paylaşabilir misiniz?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim de fikrim hayır yönünde, bence nedeni ise tamamiyle kendi fikrim olarak, araç Executive donanıma yaklaşmış olsa da hala Executive' den eksikleri var. Misal deri döşeme, anahtarsız çalıştırma özelliği ama tabii ki ek olarak gelen artıları da var misal, uzaktan kapanan yan aynalar veya standart paddle shift kulakçık (bunların ikisi de benim executive de yok) ama bir de şu var ki makyajlı kasanın esas esprisi olan güvenlik paketi (şerit takip vb) makyajlı Executive + dışından hiç bir araçta yok.

Aracınız
Honda CRV
Deri döşeme dışarda cok ıyı yapan yerler var Altınuç veya ArtCar gibi sanayıde daha ucuz yapan yerler var 3000 ile 6000 arası yapılıyor

Geri