Civic FC5 Makyajlı Eco Elegance 2019 Arka Camda silecek neden yok.!

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
İyi taktikmiş ama bununla kim uğraşır bilemedim ??‍♂️

Ben uğraşmam şahsen

SİLECEKLERİNİZ DONMASIN CAMA YAPIŞMASIN İSTİYORSANIZ DİKKAT!

Kış ayları geldiğinde tüm araç kullanıcılarının ortak dertlerinden biriside ön ve arka cam sileceklerinin donması ve cama yapışması sonrasında ise özelliğini yitirmesidir. Eğer sizde bundan muzdaripseniz bu haber tam size göre.
Bunun için 1 çift eski çorap yeterli olacaktır. Eski Çorapları geceden sileceklerinize giydirin sabah aracınızın yanına geldiğinizde çıkarın ve gördüğünüze şaşıracaksınız silecekleriniz temiz ve donmamış. :unsure::)
Bu sayede silecekleriniz donup çözülerek özelliğini yitirmeyecekler ve daha uzun ömürlü olacaklardır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ön cam için rezzistans güvenlik sebebiyle koymuyorlar diye biliyorum olduğunu da hiç duymadım. Kaza anında tehlikeli diye okumuştum.
Ford'da bir dönem ekstra donanım olarak alınabiliyordu.

Çok güzel bir özellik ancak cam fiyatları yüzünden çokta talep görmüyor.

Transit gibi ticari modellerde ön camlarda standart özellikti bir dönem. Şu an nasıl bilmiyorum.

Sedan araçlarda arka cam için silecek çokta işlevsel değil, bağaj kapağı açılmasında da sorun teşkil ediyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende daha cok icerdeki buzlanmadan ve buhardan muzdaribim. Onuda bugu cozucu ile cozdum. Az surmek iyi temizlemek lazim yoksa karsidan gelen aracin farları gozunu aliyo insanin. Ayrica teşekkürler bu cam ortusunu simdi gordum ve hemen siparisi verdim

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bende daha cok icerdeki buzlanmadan ve buhardan muzdaribim. Onuda bugu cozucu ile cozdum. Az surmek iyi temizlemek lazim yoksa karsidan gelen aracin farları gozunu aliyo insanin. Ayrica teşekkürler bu cam ortusunu simdi gordum ve hemen siparisi verdim

Polen filtresi kaynaklı bir sorun olabilir yaşadığınız. Cam içeriden buz tutmaz. Bunun sadece bir istisnası var, çok soğuk havalarda cam buğuluyken camı silmeye kalkarsanız bir anda donar ve çözülmez kolay kolay.

Aklınızda bulunsun, camlarda buğu varsa kesinlikle silmeyin. Araç dışarıdan hava alacak şekilde ön cam buğu açma tuşuna basın o halleder.

Aracınız
Sifir arabanin poleninde ne sorun olur hocam. Eksi 20 de heryerini buz tutuyo arabanin

Aracın içerisinde kimse yoksa iç taraftan buğulanma olmaması gerekir.

Havalandırmayı dışarıdan hava alacak şekilde konumlandırın aracı parkederken.

S

Silinen üye 20336

Guest
Ön cam için rezzistans güvenlik sebebiyle koymuyorlar diye biliyorum olduğunu da hiç duymadım. Kaza anında tehlikeli diye okumuştum.
Ford'un bazı modellerinde var diye biliyorum ama.! :unsure:
•Ford Mondeo V ‘te Kış paketi opsiyonuyla alınabiliyor ön cam rezistansı.
•Mondeo IV ‘te Selective donanım paketinde standarttı ön cam rezistansı.
•Mondeo III ‘te de vardı hatırladığım kadarıyla...

Ağır kış şartları olan bölgelerde yaşayanlar için çok faydalı bir özellik.

S

Silinen üye 20336

Guest

Eksi hava sıcaklıklarında seyahat sonrası aracı önce iyice havalandırıp yani camları hatta ilaveten bir iki tane kapıyı da açıp bir kaç dakika bekledikten sonra havalandırmayı da dışarıdan hava alacak pozisyonda bırakıp aracı terketmenin iç tarafta oluşacak buzlanmayı önleyici/azaltıcı etkisi oluyor.

Geri