Man yağ filtresi (W610/6) Orjinal vs. Fason

Aracınız
Civic FB7 2013
mann filtreleri filtremarketim den aldım hep. Hiç bir sorun yaşamadım.
Ancak öncesinde servise fiyat sormakta fayda var. Bazen 50-60 lira fark ediyor. Bi paket sigara parası. Mümkün mertebe orijinalden şaşmamak gerek. Servis filtresini purflux üretiyor genelde . 10 delikli ABD üretimi olanlar da var. Ama Honda bunu isterken kendi istediği özelliklerde ve patentli olarak yaptırıyor . Purflux kendi ürettiği ve kendi adıyla sattığı ürünleri Honda’ya verdiği kalitede üretmiyor / üretemiyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
servi,s nasıl orjinal yag filtresi kullanmaz hocam anlamadım?
Hocam araştırın çoğu servis orijinal parça kullanmıyorum mesela Kayseri servisi açık yağ kullanıyor sana abi orjinal diye açık yağı kutulara koyup öyle gösteriyor kutu niye açık deyince de öyle geliyor diyor hava filitreleride aynı şekilde emitasyon ilk sıfırdaki sarımsı yağlı Honda yazan flitre yok kurusu beyaz olanı var ilk çıkan yağ filtresi ile karşılaştırıp bakabilirsiniz sözlerimin arkasındayım

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@Ahmet_Es7 hocam bu konu çok önemli, kıymetli paylaşımınız için teşekkür ederim.
Ülkemizde maalesef döviz patlamalarından dolayı kaliteli birçok parçadan mahrum kalmaya başladık.
Yani kaliteli bir yan sanayi markasını bile doğru düzgün bulamamaya başladık :(

Geri