Marş dinamosundan gelen ses

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence marş motorunuzun yağlanması gerekiyor, linkteki Marş motorundan gelen ses kısmını inceleyin,

Aracınız
Civic FD6 2010
Marşa bastığımda garip bi cızlama sesi geliyor marştanmı başka bir aksamdan mı çözemedim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2011 cıvık te sabahları ilk marsta oluyordu sanki bi seyler surtuyor veya dişli siyiriyor gibi ses marş dinomosu sokuldu ve yaglandi sorun giderildi
Şimdi aynı ses 2011 Accord da yaşıyorum
Marş dinomosunu yaglatacagim muhtemelen sorun budur

Venus V6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bende de benzer durum ara ara oluyor Ancak iki farklı şekilde.

1. Durum; Araç tam marş almaya yakınken sanırım kontak pozisyonun arada kalması nedeni ile araç içindeki sigorta kutusunun oradaki rölenin pozisyon değşitirirkenki kararsız kalma sessi. (cızzt diye bir ses, 1 saniye bile sürmüyor). Çözüm ,kontağı kararlı biçimde tabi asılmada hızlıca son (marş) pozsiyonuna çevirmek.

2. Durum ;Marşı bırakır bırakmaz gelen arkadaşlarında yukarda bahsettiği durum. (Marş motorunun bakımı.)

"titreme ve sallantı demişsiniz, ben de böyle bir sarsıntı olmuyor. İlk çalışmadaki titreme motorun rölanti devrinde hemen sabitlenememesi gibi geliyor bana,bu titreme sırasında devir saaatinde durum nedir ? Gelen ses ile bu titreme konusu farklı olaylar olsa gerek.

Geri