Civic FB7 Marş motoru gacırtısı hakkında

Aracınız
Merhabalar, şu mars motorundan soğuk havalarda ve özellikle motor soğuk iken 1 sn kadar surtme sesi geliyor. Marş motoru çok pis bir yerde emme manifoldunun altında kalıyor. Bunun için saftin sokulmesinden filan. Bahsetti bir tamirci doğru mu bu ? Mafsal ile bunu sokmek mümkün değilmidir ? Ortalama maliyeti ne kadar ? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa sevinirim garajda yapmıyor sıcak olduğu için.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Aracı onlara bıraktım hocam :) Sabah 8.30da ilk randevuya yazdılar, artık motor ustaları marş yaptıracak bensiz, inş sorun ortaya çıkar :unsure:
Yanlız şaşmazda özel servislere sorduğumda sök-tak 100, elektrikçide 100 alır dediler.
Bora ise 250ye bakım yapıyoruz diye söylemişti, eğer garanti süresi içinde yaptıramazsam serviste cepten yaptırmakta pek pahalı değil gibi geldi :unsure:

Boradan al, sanayiye git, başında bekle aynısına gelecek zaten öyle ise :) ama direk elektrikçiye çekersen belki o toplamda 150 ye verebilirsin. Kime verdiklerini sor özel servise direk onu ara kaça yaparsın diye . Aynısına geliyorsa boradan çıkarmaya gerek yok arabayı.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Boradan al, sanayiye git, başında bekle aynısına gelecek zaten öyle ise :) ama direk elektrikçiye çekersen belki o toplamda 150 ye verebilirsin. Kime verdiklerini sor özel servise direk onu ara kaça yaparsın diye . Aynısına geliyorsa boradan çıkarmaya gerek yok arabayı.
Hocam aldım az önce aracı, garantiden yağlamışlar :D
Yanlız servis danışmanına sabah ses yaptımı diye sorduğumda, yaptı demedi :unsure: sadece marş motoru söküldü yağlanıyor dedi :unsure:
Şimdi servis kağıdına baktığımda "Sabah geldiği ifade edilen ses ile ilgili marş motoru müşteri memnuniyetine istinaden ücretsiz yağlandı" yazmışlar :unsure:
Galiba bakımları Honda Bora'da yaptırmak ilk defa işe yaradı, ya da adam aracı bıraktı gitti yazıktır bari yağlayalım dediler, tam anlayamadım :D
Kısacası iyi niyetli davrandılar, bu konuda haklarını teslim etmem gerek, beni olumlu anlamda şaşırttılar :)(y)

Aracınız
Civic FB7 2014
Al kardeşim bende 2014 var çok memn
Şu meşhuuur sorunumuz sabahlari ilk calistirmanin nami diger giiijt sesi :)
Kapali otoparkta kesinlkle yapmiyor benim. Ama sogukta kalirsa oyle bir yapiyor ki. Ozelliikle ankara 0’ın altinda oluyor buaralar.
Hondaci ustama da sordum bayagi ters yerde sanzimanin filan arkasina denk geliyo cikardiktan sonra cok basit icini temizeyip komurlerini degistirip guzelce yaglayip takacaz mis gibi olur dedi lakin oyle ters bir yerdeki ne takmasi ne sokmesi kolaymis.

2008 FD6 Otomatik Lpg

tamda bu sıkıntıyı arıyordum teşşekürler :D

Aracınız
Civic FB7 2012
Yardımmmmm!!
Aracım 2012 sedan fb7 bu kış olmaya başladı bu sorun havalar soğuk olduğu için sanırım sabah marşa basıyorum araç çalıştıktan ve marş işlemi tam bittikten sonra çırr diye bir ses geliyor sanki marşı çok uzun basmışım gibi. Yada araç çalışırken marşa basmışım gibi.Fakat uzun basmıyorum 5 yıldır araç bende hep aynıydı sorun marş motoru dişlisi falan olabilir mi ? Lütfen yardım...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu çoğu fb7de var benim aracımdada var. Birkaç seferdir aracı p de değil n konumuna boşa getirip çalıştırıyorum bu cırlamayı yapmıyor belki havalar biraz ısındı ondanda olabilir ama denemelerim devam ediyor aracı n de çalıştırmayı deneyin.

Marş motoru sökülüp temizlenip yağlanıp kömürleri değiştirilince sorun tamamen düzeliyomuş

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yardımmmmm!!
Aracım 2012 sedan fb7 bu kış olmaya başladı bu sorun havalar soğuk olduğu için sanırım sabah marşa basıyorum araç çalıştıktan ve marş işlemi tam bittikten sonra çırr diye bir ses geliyor sanki marşı çok uzun basmışım gibi. Yada araç çalışırken marşa basmışım gibi.Fakat uzun basmıyorum 5 yıldır araç bende hep aynıydı sorun marş motoru dişlisi falan olabilir mi ? Lütfen yardım...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Fb6 ve Fb7'de zamanla olan bir durumdur. Kışın ses gelir fakat yazın ses yapmayabilir. İlgili konuyu ekliyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2014
Havalar sogudugundan beri sabah ilk marşta benim 2013 fb7 de yapiyor. Sonraki marşlarda olmuyor. Kafaya takmiyorum cirtlasin dursun. Belliki soguk hava etkiliyor.. hic ugrasamam simdi gotur soktur yaglat cart curt. :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Havalar sogudugundan beri sabah ilk marşta benim 2013 fb7 de yapiyor. Sonraki marşlarda olmuyor. Kafaya takmiyorum cirtlasin dursun. Belliki soguk hava etkiliyor.. hic ugrasamam simdi gotur soktur yaglat cart curt. :)
Evet hocam belki acil değil. Fakat her cart curtta dişliler birbirini aşındırıyor!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri