Civic FD6 Marş uzuyorr

Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Arac 2007 manuel fd6. Aracım günün saatlerinden bağımsız marş uzatıyor. Brc lpg var, diyafram kontrol edildi sorun yok. Bujileri yeni değiştirdim, aküyü gösterdim elektrikçi akün ömrünü tamamlamış ama bundan yapmaz dedi,ben aküden de yaptığını biliyorum haksız mıyım? 2018 nisanda aldım aküyü.(çelik akü) Ustam sübap ayarına gerek yok motor çok uyumlu ve düzgün çalışıyor dedi. Ne dersiniz? Can sıkmaya başladı artık.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Calisir durumda 12 civari, calisirken dediginiz gibi 10 civarina dusuyor. Bugun baska bir yerde tekrar olcturecegim. Akif hocamin dediklerine eger aku ihtimalini atlarsak gececegim.
Ama mars basarken gostergede bir oynama yok daha evvel aku bittiginde marsa bastigimda gosterge isiklari zayifliyordu baya

Kolay gelsin. Araç çalışır iken 14 - 14.5 arası olmalı.

Sorunu Boşuna LPG de , regülatörde , subaplara vs aramayın.
Benzinli LPG olmayan FC5'de de var o problem. İşin kötüsünü söyleyeyim. Evde 2021 Clio 5 1.0 TCE araç var. Onda da var o sorun. Bazen marş uzuyor.
LPG ile yakından uzaktan alakası yok. Boşuna onu bunu değiştirip motoru elletmeyin. Sorunu çözemiyoruz. Tam bir sır.

Sorunu Boşuna LPG de , regülatörde , subaplara vs aramayın.
Benzinli LPG olmayan FC5'de de var o problem. İşin kötüsünü söyleyeyim. Evde 2021 Clio 5 1.0 TCE araç var. Onda da var o sorun. Bazen marş uzuyor.
LPG ile yakından uzaktan alakası yok. Boşuna onu bunu değiştirip motoru elletmeyin. Sorunu çözemiyoruz. Tam bir sır.

Size hak veriyorum ne yaptiysam bir turlu cozemedim. Ama akuyu degistirecegim omrunu tamamlamis muhtemelen. Umarim bi degisiklik olur araci satmayi bile dusundurur oldu bu durum artik.

Geri