micir yolda civic....

merhaba, bu hafta kas taraflarina izne geldim civicimle yolda daha kisaolabilecegini dusundugum korkuteli-elmali yoluna:)girdim ( bilenler nasil bir hata yaptigimi anlarlar) herneyse dag yolu ve virajli idi. Kotu ve micir agirlikli bir asfaltta yol aldim, daha fenasi yakalsik 20-25 km kadar sadece micir dokulmus yolda gittim. Yol yokus asagi idi ve ben manuel modda birinci viteste 20 kmh hisi gecmeden burayi indim. Buna ragmen o micir taslarin sesi geldikce icim ciz etti. Sizce bu sekilde bir surus ve micirlar araca zarar vermismidir.

Tabii ki bu tarz kullanimin sonucu olarak frenler asiri isindi ve tutma kabiliyeti zayfladi. Her ne kadar motor kompresiydan faydalanmak istesem de yokus asagi olunca arac hizlandi ben de micirda aracm zarar gormesin diye hizimi 20 den ykari cikarmadim. Soguyunca frenler normale doner kanimca, zira 3 gundur park yerinde....

Baska bisey olmusmudur. Ozellikle bu yolda asfalt kalitesi kotu oldugundan ve dikkat de etsem micirda hatiri sayilir kullandigimdan, aracin her tarafindan ses geliyordu

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: micir yolda civic....

Hocam önümüzde seyreden bir araç yoksa aracın ön tarafına mıcır gelmemiştir, sizin lastiklerden bir ihtimal kapı ve çamurluklara gelmiş olabilir, yol üzerindeki zift yeniyse boya üzerine sıçramış olabilir.

Umarım bir şey yoktur, geçmiş olsun ;)

[quote author=NoFeaR link=topic=692.msg11324#msg11324 date=1409587069]
Hocam önümüzde seyreden bir araç yoksa aracın ön tarafına mıcır gelmemiştir, sizin lastiklerden bir ihtimal kapı ve çamurluklara gelmiş olabilir, yol üzerindeki zift yeniyse boya üzerine sıçramış olabilir.

Umarım bir şey yoktur, geçmiş olsun ;)
[/quote]

Onumde arkamda arac yoktu, sesler sadece benim firlattigim micirdan geliyordu ki hizim max 20 kmh idi. Diger yandan cok sukur ki asfalt dokulmemisti, sadece kamyonla micir dokmusler birakmislardi.

Aracınız

O hızda aracın hiç bir yerine zarar gelmez.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Volkan

0

O sesler maalesef araçlarımızın yalıtımının zayıf olmasından kaynaklanıyor. Korkmayın aracınıza hiç bir şey olmamıştır. Düşük hızda seyrederek en iyisini yapmışsınız.

ladacivolkan.blogspot.com

Tesekkurler moral verdiniz. Yanlis yola girip boyle bir ortamda aracimi kullandigim icin kendime cok kizmistim.

[quote author=nonickname link=topic=692.msg11396#msg11396 date=1409638028]
Tesekkurler moral verdiniz. Yanlis yola girip boyle bir ortamda aracimi kullandigim icin kendime cok kizmistim.
[/quote]

sadece tahmin araç lastikleriniz Continental olabilir mi ?

Aracınız

[quote author=nonickname link=topic=692.msg11396#msg11396 date=1409638028]
[/quote]Benim de en sinir olduğum konu bozuk yollar veya yapım aşamasındaki yollar. Kendimden hiç korkmam, alt tarafı yavaş giderim lour biter derim ama bu yollarda fütursuzca araç kullanan diğer sürücüler. Zaten en çok zararı da onlar veriyor kendi aracınıza. Sıçrayan taşlar camı bile çatlatabiliyor.

Uzun yola çıktığınızda bunu göze alacaksınız. Türkiye de çoğu yol şantiye alanı gibi, o nedenle kendinize hiç kızmayın. O yoldan değil başka yoldan gitseniz yine başka bir yol yapımı yerine denk gelirsiniz. Bizimkiler zift döküp üstüne çakıl sermeyi alfalt yaptık sanıyor. Bir de eriyen asfalta rastgele mucur dökme adeti çıktı.

Haftasonu alanyadan konyaya donerken ben de baya bi micirli yolda gittim. Hizim 40 50 falandi. On Diskin arasina kadar tas girdi. Yolda tikir tikir otuyordu. Durdum kenara ne var ne yok soktum. Bilye kadar bi tas cikti. Sonra kaportaya baktim iki sol kapida 2 de on kaputta tas izi var.
Bu arada sag on teker sokulurken ya da sag on amortisor sokulurken servis bile olsa uyarin. Orda far Rotu var. Asagi yukari hareket ettiren rot. Onu kastirmamaya dikkat edin. Ben son anda farkettim. Allahtan fazla bastirmamistim.

Evet lastik continental, iyi tahmin. Etkisi olabilir mi?

Benim arac premium, yani xenon yok, yani otomatik far yukseklik ayari yok. Bu dediginiz far rotu tum araclarda var mi

Geri