Minik Boya Kalkmaları

Arkadaşlar merhaba,

Yaşadığım yer tamamen asfalt olmamasından kaynaklı bazı yerlerde senelik atılan mucır ve taş sebebiyle bazı noktalarda hafif küçük boya kalkmaları oldu. Buralar nasıl giderilir acaba ? Boya olsa bu sefer boyalı görülecek araç. Pasta Cila vs. ne önerirsiniz ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Valla benim kaputun ön tarafında var bir sürü. Araç bir de siyah. Beyaz taş izleri sinirimi bozuyor. Profesyonel pasta cila ile geçmedi. Elimde siyah bir rötüş boyası var. Onu deneyeceğim.

Aracınız
Civic FB7 2013
Malesef boyamız çok ince.
Ben çok küçük kutu boya aldım. Gördükçe kürdanla hassas bir şekilde noktasal olarak damlatıyorum. Paslanmayı engelliyor. Yakından bakmadıkça da anlaşılmıyor.

Peki renk olarak herhangi bir beyaz renk mi almalıyım. Bir de demek istediğim benimkiler nokta büyüklüğünde şimdi siz söyleyince boyutunu kafamda canlandıramadım. Bir de şunu mu diyorsunuz bu kadar küçük boya lokal boya olarak expertiz de çıkmaz ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Peki renk olarak herhangi bir beyaz renk mi almalıyım. Bir de demek istediğim benimkiler nokta büyüklüğünde şimdi siz söyleyince boyutunu kafamda canlandıramadım. Bir de şunu mu diyorsunuz bu kadar küçük boya lokal boya olarak expertiz de çıkmaz ?

Rötuşlar lokal boya olarak görünmez hocam. Belli olur zaten bakılınca.

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam ben sanayide bir boyacıdan almıştım. Sanırım araca bakıp ona göre veriyor. Servis ile aranız iyiyse onlar da verebilir.
Genelde kaput üzerinde taş çarpması sonucu mercimek tanesinden de küçük büyüklükte boya kalkmaları oluyor. Ben de onları kürdan ucu ile dolduruyorum. Bunu yapmadan önce de forumlardan araştırmıştım boyalı olarak değerlendirilir mi diye ama okuduğum kadarıyla expertizde lokal boya olarak görünmeyeceğini yazmışlardı. Bu konuda başka da alternatif olmadığı için zamanla gördüğüm yerleri dolduruyorum. Yoksa dediğim gibi paslanıyor.

Anladım hocam. 40 bin bakımımı fiyatta anlaşırsak özel serviste yapacağım. Onlara da bir sorarım . Önerdikleri bir boya alıp küçük rütuşalr yaparım.
Çok sağolun arkadaşlar değerli bilgiler için

Geri