Civic FD6 Modifiye > Ön led aydınlatması hakkında...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar kırmızı şerit çalışması sonrası ledlerin tampon üzerindeki görünüşüne ait fotoğraflar... kırmızı şeridi plastikten keserek plastik astar attıktan sonra boya ile yaptım :) hazir yapılan modifiyeleri nedense sevemiyorum. El emeği çalışmalar daha çok cezbediyor :)
Ekli dosyayı görüntüle 256009Ekli dosyayı görüntüle 256010Ekli dosyayı görüntüle 256011
Hocam resmen ateş ediyor. Birde 007'nin aracı gibi uzun namlulu silahlar ile donattın mı tamam. Sonra gece Batman gibi Eskişehir sokaklarında gezersin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam resmen ateş ediyor. Birde 007'nin aracı gibi uzun namlulu silahlar ile donattın mı tamam. Sonra gece Batman gibi Eskişehir sokaklarında gezersin.

hocam herşey iyi güzel de ceza yeme olasiligi var midir. Ben olmaz diye tahmin ediyorum ama. :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
hocam herşey iyi güzel de ceza yeme olasiligi var midir. Ben olmaz diye tahmin ediyorum ama. :)
Bu haliyle iyi. Benim dediklerimi yaparsan apaçi olur çıkarsın. Çok göze batarsan çok fazla polis görürsün.
Ledlerin ışık şiddeti yüksek olmasın. Orta ayar olsun sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Zaten asıl amaç aydınlatma değil görsellik kazandırmak.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu haliyle iyi. Benim dediklerimi yaparsan apaçi olur çıkarsın. Çok göze batarsan çok fazla polis görürsün.
Ledlerin ışık şiddeti yüksek olmasın. Orta ayar olsun sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Zaten asıl amaç aydınlatma değil görsellik kazandırmak.

Deneme amaçlı modemin adaptörü ile denedim. Fakat aracın aküsü amper olarak fazla olacağından ışık şiddeti artar mı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Deneme amaçlı modemin adaptörü ile denedim. Fakat aracın aküsü amper olarak fazla olacağından ışık şiddeti artar mı?
Adaptörün kaç volt bilmiyorum. Araç çalışmadan 12 volt, çalışınca 14 volt olacak. Yüksek olursa çözümü var. Araya direnç bağlarsın ışık şiddeti düşer. İstediğin ışık şiddetini bulasıya kadar ekleme yapabilirsin.
Screenshot_20191221-005954.png

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Adaptör 12 volt hocam.
O zaman en temizi dışarda karanlık bir yerde test etmek gerekiyor. Tamponu takmadan bunu belirlerseniz sizin için daha kolay olur gibi geliyor. Bir dirençli bir dirençsiz aynı yeri nasıl aydınlatır görmek lazım. Size birde bu konuda biri yardımcı olsa çok güzel olur. ?

Aracınız
Civic FD6 2010
Araç üzerinde görmek için sabırsızlanıyorum ?. Araç voltajı 14 Volt civarındadır aslında. Her cihazın kendi sabitleyicisi olduğu için onlar bundan etkilenmez . Keza aynı şey led için de geçerli. Uzun ömürlü olması için 12 V verebilmek en iyisi.
Bunun için anahtar kelime "12 v voltaj regülatörü" .
Alıntı açıklama ;
"
7812 12V Voltaj Regülatörü
7812 voltaj regülatörü, girişine uygulanan gerilimi 12V değerine düşürüp sabitleyerek çıkışına aktarır. Giriş ile çıkış arasında oluşan gerilim farkı ısıya dönüşeceğinden soğutucu ile kullanılması tavsiye edilir. Bu komponent, TO220 kılıfına sahiptir. Pozitif ve negatif gerilim çıkışı sağlayan bir çok değerde voltaj regülatörü bulunmaktadır."

Aynı sabitleme uygun güçteki direnç ile de yapılabilir ama onunki daha çok oranlama mantığında olur. Araç beslenmesinin 14 v üzerine çıkması pek mümkün olmadığı için bu yöntem de kullanılabilir. Ama tekrarlamak gerek, uygun omaj ile birlikte mutlaka uygun güçteki direnç kullanmalı. Aksi halde direnç aşırı ısınır.

Geri