Motor Arıza Lambası

Aracınız
Civic FC5 2019
Image1562555487.467993.jpg

İyi günler arkadaşlar. Aracımda bu işaret var bir sıkıntı olur diye aracı kullanmıyorum. İnternetten baktım motor arıza lambası diyor. Neden dolayı çıkıyor bu işaret. Ne yapmak gerekiyor. Arabam eco elegance

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
Oncelikle tesekkurler cevabiniz icin. Servise 5 kezngoturdum araci tam olarak servis bunun bir ariza olmadigini soyluyor tamamen yakittan kaynakli zenfir fakir karisimi oldugunu soyluyor ama daha once 2017 modeli vardi ayni aracin hic bir sorun yasamamistim.snuc olarak sorunum cozulmedi hala devam ediyor
Lpg li araçlarda olabilecek bir durum. Anlık olarak hava yakıt oranı değişikliklerinde yanma ihtimali çok yüksektir (eski aracım olan fd6 civicte ne zaman Aygaz alsam yanardı). Depodaki gaz bitince başka marka bir gaz kullanım sonucu birkaç sürüş sonunda kendiliğinden söner. Eğer herşeye rağmen sonmuyorsa katalizör kirlennesinden kaynaklı yanar (bu durumun olması fc5 için daha çok erken). Eğer sizde Aygaz kullanıyorsanız kullanmayın birde öyle deneyin

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Oncelikle tesekkurler cevabiniz icin. Servise 5 kezngoturdum araci tam olarak servis bunun bir ariza olmadigini soyluyor tamamen yakittan kaynakli zenfir fakir karisimi oldugunu soyluyor ama daha once 2017 modeli vardi ayni aracin hic bir sorun yasamamistim.snuc olarak sorunum cozulmedi hala devam ediyor

Araç ne acaba

Aracınız
Civic aracım yok
2007 opel astram vardı 2 sene motor ışığına çözüm bulamamıştım. Benzinlik değiştirme her yolu kurum temizlemeye kadar denedim çözüm yoktu.. Sadece satmadan önce şöyle bir yol izleniştim ve 3 ay yakmamıştı .Aracı hareket ettirmeden önce lpg ye geçmesini bekleyip öyle hareket etmiştim. Belki alakasız gibi gözüküyor olabilir benzinle ilerleyip kendi lpg ye geçince hemen motor ışığı yakıyordu. Ve her sene ateşleme bobinini değiştirmeme neden oluyordu.

Geri