Motor Kazası

Aracınız
Civic FC5 2018
Karsi tarafin sigirtasi vs. Yoksa bile zarari karsilamasi gerekiyor. Buyuzden ben olsam mahkemeye bile verirdim. Alkollu kullanmasini biliyorsa zarari da ödemesini bilecek. Hic acımam boyle durumlarda.
Teşekkürler arkadaşlar. Karşı tarafta sigorta yok motorunu bağladılar zaten. Benim sigortam ödeme yapmıyor. Kaskomdan yaptıracağım mecbur:( yani adamın kusurundan biz hasar kaydı yiyoruz saçmalık gerçekten kendi hatam olsa neyse diyeceğim. Acaba seneye kasko daha yüksek maliyetli çıkacak mı bu şekilde olunca.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ces

Özel Üye
Normal şartlarda kaskoyu bozduğunuz için hasarsızlık indiriminiz son bulur. Ancak bazı poliçelerde 1 kazaya kadar anlaşmalı servislerde yapılırsa hasarsızlık yalnızca bir kademe düşüyor, bazı poliçelerde de 1 adet olmak kaydıyla far ve stop sinyali kırılması hasarsızlığı bozmuyor. Poliçenizi incelemenizi tavsiye ederim.

Güzel noktaya parmak basılmış. Bence 3000tl çok yüksek bir miktar değil, hasarsızlık indirimini bozmamak adına cepten de karşılanabilir.
Yoksa sigortacılar misliyle parayı primlere yansıtıyorlar.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Aslında polise gitmeseydi olay karşı tarafa sigorta yaptırılsaydı daha verimli olurdu ama şu aşamada yapacak birşey yok.
kasko delinmeden yapılabiliyorsa kaskodan yapmak mantıklı.
ama delinirse de hasarsızlığınız 0 lanacak aradaki kıyası iyi yapmak lazım.

Aracınız
Civic FC5 2019
kasgodan yaptırma işi iyi ama hasar kaydı çıkacaktır bilgiiz olsun benim yaptıgım kazada ben %100 suçsuz olmama ragmen adamın kasgo yaptırdı bana 1000 tl çıktı

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Normal şartlarda kaskoyu bozduğunuz için hasarsızlık indiriminiz son bulur. Ancak bazı poliçelerde 1 kazaya kadar anlaşmalı servislerde yapılırsa hasarsızlık yalnızca bir kademe düşüyor, bazı poliçelerde de 1 adet olmak kaydıyla far ve stop sinyali kırılması hasarsızlığı bozmuyor. Poliçenizi incelemenizi tavsiye ederim.

Umarım dediğiniz gibidir kademe sıfırlanırsa kaç yıldır hasarsız kullanıyoruz kötü olacak yani. Detaylı bir şekilde görüşmem gerekiyor servisle bakalım ne diyecekler.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Umarım dediğiniz gibidir kademe sıfırlanırsa kaç yıldır hasarsız kullanıyoruz kötü olacak yani. Detaylı bir şekilde görüşmem gerekiyor servisle bakalım ne diyecekler.
Hem servisle görüşün hem sigorta şirketinizle irtibatta olun.

%60 hasarsızlığınız varsa ve delinecekse hayırı olmaz kaskodan yaptırmanızın.

alibey

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim poliçede bu şekilde yazıyor, siz de poliçenizi inceleyin, sigortacı ve servisle görüşün.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    21.5 KB · Görüntüleme: 86
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    10.1 KB · Görüntüleme: 83
Aracınız
Civic FB7 2013
Eğer karşı taraf %100 suçlu ise ve bununla ilgili tutanak varsa kendi kaskonuz sizin aracınızı yaptırır, parasını da karşı tarafın sigortasından alamazsa şahıstan alır bir şekilde genelde hukuki yoldan. Sizin hasarsızlığınız bozulmaz ama tramerde hasar gözükür. Bence kaskodan yaptırın. Yine karşı tarafın sigortası yoksa kişiye değer kayıp davası açabilirsiniz. Yok öyle sorumsuz davranıp milletin aracına zarar vermek.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@UK61 Hocam geçmiş olsun, stop lambası için linkteki gibi çıkma alıp yürüyebilirsin, kasko sorusu ile ilgili genelde poliçe içeriği ilk hasarda hasarsızlık indirimini bir alt basamağa çeker yani hasarsızlık %60 ise bir sonraki yıl %50 ye düşer.

rider

0
Çok geçmiş olsun.
Karşı tarafın zorunlu trafik sigortası da yok mu acaba? Yoksa aracını bağlatın.
Peki siz kendi hasarınızı zorunlu trafik sigortasından yaptırabilir misiniz? Öyle bir imkan varsa kasko yerine onu kullanmak daha uygun olur. Ama öğrenmek lazım karşılıyor mu diye.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Üstad zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılamada devreye giriyor , hocamın hasarını kaskosundan karşılaması gerekir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri