Motor Kazası

rider

0
Geçenlerde bir motosiklet sürücüsü arkadan aracıma çarptı hemen kişiye baktım kafa bir milyon alkollüydü hastaneye götürdük kendisinde problem yok.
Hatalı karşı taraf görüldü tamamen. Kişi para olarak karşılamayacağını belirtti bende kaskodan yaptıracağım mecbur motorun sigorta da yok.
Hasar kaydı yoktu aracımda sırf bu yüzden kayıt olsun istemiyorum ama mecbur yapılacak. Sağ iç stop serviste 2650 tl şaka gibi. Tamponda da ufak işler var. Sizce ne yapmalıyım tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

UK61 hocam , kaskonuzdan karşılamanızı öneririm . Çoğu kaskoda, belirli miktarı aşmayan hasarlarda muafiyet var . Hasarsızlığınız bozulmuyor. Sizin hasarınız miktar olarak bu kapsama girebilir . Poliçenizi kontrol etmenizi öneririm , muafiyet klozu olabilir. Karşı tarafın zorunlu trafik poliçesi olmaması çok ilginç , o araç normalde bağlanır , geriye dönük cezalı olarak zorunlu poliçe yaptırması gerekir ve yaptıracağı zorunlu poliçe sizin hasarınızı geriye dönük karşılayabilir . Bu hususları bence sigortacınız ile detaylı görüşün.
Tekrar geçmiş olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Öncelikle geçmiş olsun.

Bazı sigorta şirketleri piyasada tutunabilmek adına trafik sigortasına bir kaç madde ekleyerek ufaktan bir kasko faydası sağlayabiliyor ama trafik sigortası yaptırdığınız şirket ödemeyi kabul etmediğine göre sizde öyle bir madde yok.

Yerinizde olsam kaskoyu yapan kişiyle görüşür, hasarsizligin veya hasar kaydının gelecek kasko poliçe fiyatına ne kadar etki edeceğini istişare ederek, ya kaskodan yaptırır, ya da çıkma vb formüllerle kendi cebinden yaptirirdim. Ama muhakkak karşı tarafı dava edin, şikayetçi olun. Yok öyle kafayı çekmek için para bulup da sigorta yaptırmamak veya benim ödemeye gücüm yok demek.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
@UK61 Hocam geçmiş olsun, stop lambası için linkteki gibi çıkma alıp yürüyebilirsin, kasko sorusu ile ilgili genelde poliçe içeriği ilk hasarda hasarsızlık indirimini bir alt basamağa çeker yani hasarsızlık %60 ise bir sonraki yıl %50 ye düşer.

Hocam linkteki dış stop sanırım bana iç kısmı lazım. Zaten karşı taraf para vermediği için çıkma da işimizi görmüyor gibi bakalım arkadaşların verdiği fikirlere istinaden poliçeyi inceleyip detayına göre hasarsızlığın bozulmaması için uğraşacağız.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Konuyu sigortacı ile görüştüm eğer karşı taraf tamamen kusurlu ise kasko ücreti onlardan rücu eder deniliyor ve hasarsızlık bozulmuyor denildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Konuyu sigortacı ile görüştüm eğer karşı taraf tamamen kusurlu ise kasko ücreti onlardan rücu eder deniliyor ve hasarsızlık bozulmuyor denildi.
Öncelikle geçmiş olsun ?
Karşı da rücu edilecek tarafın sigortası yok diyorsunuz :unsure:
O zaman kaskonuz karşılayıp karşı tarafa dava açacak muhtemelen.
Polis raporu var ise ve raporda karşı tarafın alkollü olduğu kesinse kasko şirketinizin danışmanlık hattını arayıp hasarsızlığın devamına dair net bilgi alın.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Öncelikle geçmiş olsun ?
Karşı da rücu edilecek tarafın sigortası yok diyorsunuz :unsure:
O zaman kaskonuz karşılayıp karşı tarafa dava açacak muhtemelen.
Polis raporu var ise ve raporda karşı tarafın alkollü olduğu kesinse kasko şirketinizin danışmanlık hattını arayıp hasarsızlığın devamına dair net bilgi alın.

Teşekkürler. Evet elimde tutanaklar alkol raporu vs hepsi var. Karşı tarafa dava açacak sanırım aradım sigorta şirketini fakat net öğrenmek için tekrar görüşeceğim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkürler. Evet elimde tutanaklar alkol raporu vs hepsi var. Karşı tarafa dava açacak sanırım aradım sigorta şirketini fakat net öğrenmek için tekrar görüşeceğim.
(y)
Bizi de gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim :)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Servise kayıt açtırdık tamponu söküp dışarıda yaptırıp getireceklerdi araç kalması lazımmış o işe girmedim komple boyanacak falan artık kendim yaptıracağım ufak şeyler. Stopta olan kırık için parça geldi sağ stop iç kısmı değişecek daha gidemedim servise o parça 2650 tl imiş. Karşı taraftan alacak kasko benlik bir sıkıntı olmuyor kasko da bozulmuyor. @m2hamid

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Servise kayıt açtırdık tamponu söküp dışarıda yaptırıp getireceklerdi araç kalması lazımmış o işe girmedim komple boyanacak falan artık kendim yaptıracağım ufak şeyler. Stopta olan kırık için parça geldi sağ stop iç kısmı değişecek daha gidemedim servise o parça 2650 tl imiş. Karşı taraftan alacak kasko benlik bir sıkıntı olmuyor kasko da bozulmuyor. @m2hamid

Çok geçmiş olsun hocam... umarım en az kayıpla atlatırsınız. Rabbim kimseye kaza bela vermesin

HoNdA CaN GeRiSİ HeYeCaN

Geri