motor soğukken stop ediyor

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhabalar,

2007 LPG li FD6 kasa civic sahibiyim. Aracımı sabahları ilk çalıştırdığımda rölanti normale döndükten ilk kalkışta frene bastığımda devir sıfıra düşüyor yada düşer gibi yapıyor. Bazen topluyor bazen stop ediyor. Genellikle stop ediyor. Motor ısındıktan sonra problem olmuyor. Hava filtresi ve bujiler yeni değişti. Nedeni ne olabilir. Bilgisi olan var mı ? Teşekkürler.

Merhabalar,

2007 LPG li FD6 kasa civic sahibiyim. Aracımı sabahları ilk çalıştırdığımda rölanti normale döndükten ilk kalkışta frene bastığımda devir sıfıra düşüyor yada düşer gibi yapıyor. Bazen topluyor bazen stop ediyor. Genellikle stop ediyor. Motor ısındıktan sonra problem olmuyor. Hava filtresi ve bujiler yeni değişti. Nedeni ne olabilir. Bilgisi olan var mı ? Teşekkürler.

Lpg de mi bu sorunu yapıyor ? Benzindede aynı mı ? Sübap ayarı yapılması gerekebilir .

vtec kicked in yo !!!

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar,

Lpg için diyorum. Regülatör basıncı düşük olabilir. Gaza geçiş ısısı düşük olabilir. Gaz ayarı bakılabilir.
Benzinde var mı denenebilir.
Gaz kelebeği kirli olabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Dragon

0
Aracınız
Subap ayari saglam gecmis hocam. Iyi bir hondaciya sabahtan birakin arac iyice soguduktan sonra guzdl oluyor subap uyari. 150 tl bi ucreti vardir.
Subapi aracin cekisinin asiri dusmesinden de anlarsiniz aslinda, cekis cok duser gaz tepkisi belirgin azalir yakit artar motordab şıkır şıkır ses gelir. Subap ayari yapildiktan sonra oyle belirgin bir fark olur ki cekiste inanamamistim ben. Gaza dokundugunda hemn verir tepkiyi

2008 FD6 Otomatik Lpg

Aracınız
Civic FD6 2007
Lpg için diyorum. Regülatör basıncı düşük olabilir. Gaza geçiş ısısı düşük olabilir. Gaz ayarı bakılabilir.
Benzinde var mı denenebilir.
Gaz kelebeği kirli olabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

LPG de problem yok sadece ilk çalıştırmada oluyor. yani benzinde çalışırken, motor ısındıktan sonra da motorun gürültülü çalışmasından başka problem olmuyor. Yine de baktırmakta fayda var bilgiler için teşekkürler.

Geri