Civic FB7 Motor soğutma suyu değişimi

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Öncelikle herkese merhaba;

2012 fb7 kasa bir honda sahibiyim. Radyatör suyunu (motor soğutma suyu) kendim değiştirmek istiyorum. Daha yeni aldığım için pek inceleme fırsatım olmadı. Merak ettiklerimi sırasıyla soracak olursam ;

*Radyatör suyu nereden boşalıyor, devirdaim içindekini nasıl boşaltırım?
*Komple sistemi boşaltıp yeniden doldurduğumda hava almam gerekiyor mu, araç kendisi havayı alır mı?
*Ayrıca sistem ortalama kaç lt bilginiz var mı?

Bilen bilmeyen herkese teşekkür ederim. Neden böyle bir şey yapmak istiyorsun diyenler olursa aranızda , elimde yeni mavi petrol ofisinin antifirizi var. hem yazın daha geç ısınır su, hem de 3 senede korozyon koruyucu özelliğini kaybetttiğini düşünüyorum. Elimde varken tazelemekte fayda var. Fikirlerinizi bekliyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam radyatörün alt tarafında yanılmıyorsam motor tarafına bakan kısımda tapası var onu açarak boşaltabilirsiniz, radyatörün soğuk olmasına dikkat edin.
Sistemin ne kadar aldığını bilmiyorum ama, %50 su %50 antifriz olacak şekilde doldurmaya çalışın.
Nedenini açıklamışsınız ama bana sorarsanız değiştirmeye gerek yok, kolay gelsin ;)

Aracınız
Havayı alamazsaniz kalorifer peteginde gaz verdiğinizde sarilti oluyor bu ses varsa tekrar havası alınması lazim bilgi verim dedim

Tapatalk....

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
toplam hacmi bilen arkadaş yok sanırım. neyse hondaya mail atayım cevap gelirse buradan paylaşırım.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
honda bora dönüş yapmış.

Antifriz değişiminde radyatör tamamen boşaltıldığında yaklaşık 4,5 Lt antifriz alır. (motor bloğu içerisindeki hariç.)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
honda bora dönüş yapmış.

Antifriz değişiminde radyatör tamamen boşaltıldığında yaklaşık 4,5 Lt antifriz alır. (motor bloğu içerisindeki hariç.)

Sırf antifriz konulmasını mı öneriyorlar?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
sanmıyorum, zaten honda su ile birleştirilmiş bir antifriz sattığı için böyle bir şey demiş olabilir. kimyasal tepkimeye girmesi için antifrizin su ile birleşmesi lazım. mavi slikatsiz bir karışım yeter bence. hepsinin bileşeni aynı sonuçta iyi markalarda.benim önceki arabam 2006 corollaydı ve organik kırmızı vardı, bunda ise mavi kullanmışlar. bilindik markalardan %50 karışımla olur bu iş. şimdi sıra iş seyahatimin bitmesine kaldı. 2 hafta sonra uygulamaya geçeceğim, deneyimlerimi buradan paylaşırım.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Konuyu biraz canlandıralım. Seyahatleri bitiremeyince işi değiştirdim :) yakında uygularım. Bu arada konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın.

2012 fb7

Geri