Navigasyon Takıldığında Direksiyon Bluetooh Kontrolleri...

Aracınız
Merhaba,
Arkadaşlar malumunuz makyajlı 2014 civic lerde aracın üzerinde bluetooth hands free özelliği mevcut. Halen kullanıyorum çok da kullanışlı dizayn edilmiş...
Ve direksiyonda cevaplama, ses etiketi ile çalıştırma gibi özellikler mevcut...
Navigasyon taktırmayı düşünüyorum bugünlerde...
Ancak cihaz takıldığı zaman halen i-mid ekranında ne gibi bilgiler kalacağı, teybin ve bluetooth un hala kumanda üzerinden kontrol edilip edilmeyeceği hakkında bilgi verirseniz sevinirim...
Bir de bu durumda kolçakta bulunan USB nin işlevi ne olacak?

Ch.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hepsinin soketleri baglanabilir. Aracla uyumlu navi alirsaniz icinde baglanti semasi da olur rahat bir sekilde baglanabilir. Babamin araci icin servisin kullandigi naviden alip direkt montajini yaptirdik soketi cikarip digerine takiyorsunuz uyumlu modellerde. Soket uyumu olmayanlarda da kablolari baglayarak yine de kontrolu saglayabilirsiniz.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Kablolama kısmı generic, markadan bağımsız ve halledilebiliyor.
Sorun yaşarsanız, ünitelerin yazılım/donanım kalitesinden yaşarsınız.

NX-220r ile kesintisiz görüşme zaman zaman sorun çıkarabiliyor.
Büyük sorun değil, genele vurursak kesinlikle pişman etmiyor ama şimdi sorunsuz kullanıyorsanız, arayabilirsiniz.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=579]ChordSolo[/MENTION]

Hocam, aracın bluetooth özelliğini destekleyen cihaz ile problemsiz kullanabilirsiniz, normalde direksiyon fonksiyonları için canbus bağlanıyor, muhtemelen makyajlı kasalar için ayrı bir canbus takılıyordur.
İ-mid ekranı üzerinde hiç bir değişiklik olmuyor navi üzerindeki şarkı ve radyo bilgileri şu anda olduğu gibi ekrana gelmeye devam ediyor.
Kolçak içerisindeki usb cihaza bağlanıyor ve çalışmaya devam ediyor, montaj sonrası servisteyken kolçak içerisindeki usb kontrol etmeyi unutmayın, servisler bazen yanlış bağlantı yaparak bu usb iptal edebiliyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=579]ChordSolo[/MENTION]

Hocam orta düzeyde bir cihaz gibi gözüküyor, bildiğim kadarıyla forumda bu markayı kullanan yok.
1200 tl. cihaza montaj içinde 150 tl servise vermek yerine, navitech için servise 1500 lira vermek daha mantıklı gibi.

Hakan Uzun

0
Yönetici
bende de aynı makyajlı var malesef navigasyon takılınca direksiyondaki bluetooth sistem iptal oluyor.Diğer direksiyon üstü tuşlar faal olarak çalışıyor.Arkadasın dediği gibi ara bağlantıları var Ben Navitech 221r aldım onda bluetooth olduğu için arabadanın dahilindeki kadar kullanıslı olmasada iş görüyor, sorun çıkarmıyor

Son düzenleme:
Navitech nx 220r kullanıyorum. Direksiyon kumandasından sağ sol yaparak kayıtlı radyo kanalları arasında geçiş yapılamıyor. Bu sorun ile ilgili navitech e mail attım adamlar taktırdığınız yere başvurun diye otomatik mesaj atmışlar. Tatmin etmedi bu cevap beni. İstanbul merkeze telefonettim ,ilgisiz birisi çıktı teknik servisten. Maalesef nx serisinde bu dediğiniz özellik olmuyor dedi. Yazılımla olmaz mı dedim, olmuyor dedi ilgisizce.
Yani özet olarak navitech cihazların direksiyona karşı bir allerjisi var

2013 Honda Civic Sedan Eco Beyaz&Navitech NX 220R

Aracınız
Civic FB7 2012
Çin'den getirip satan,
Yasalar zorladığı için Kullanma kılavuzunu Türkçe'ye(!) çeviren,
Yasalar zorladığı için Teknik Servis(!) bulundurup burada tamir adına sadece Çin'den gelen yedek parçayı sök-tak yapan
Kronik sorunlar çıktığında üreticinin yeni model ile güncelleme yapmasından başka elinden bir şey gelemeyen,
...
firmaları çok fazla zorluyoruz.

Ben de isterdim Alpine markasının alt modelini 2700TL fiyatla dahi olsa almayı.
Alsam ne değişecek ki? Teknik Servis tabelası değişmiş olacak ama işlemler aynı kalacak.

Çin mallarında bari hariçten aksesuar parası vermiyoruz. Marka olanlarda direksiyon modülü para, USB modülü para, GPS alternatifleri para, iPhone aksesuarları para, göğüs çerçeve adaptörü (bulunabilirse) para...

[:-]

Çin'den getirip satan,
Yasalar zorladığı için Kullanma kılavuzunu Türkçe'ye(!) çeviren,
Yasalar zorladığı için Teknik Servis(!) bulundurup burada tamir adına sadece Çin'den gelen yedek parçayı sök-tak yapan
Kronik sorunlar çıktığında üreticinin yeni model ile güncelleme yapmasından başka elinden bir şey gelemeyen,
...
firmaları çok fazla zorluyoruz.

Ben de isterdim Alpine markasının alt modelini 2700TL fiyatla dahi olsa almayı.
Alsam ne değişecek ki? Teknik Servis tabelası değişmiş olacak ama işlemler aynı kalacak.

Çin mallarında bari hariçten aksesuar parası vermiyoruz. Marka olanlarda direksiyon modülü para, USB modülü para, GPS alternatifleri para, iPhone aksesuarları para, göğüs çerçeve adaptörü (bulunabilirse) para...

[:-]

Haklısın Mesut hocam. Fazla birşey beklememek lazım.

2013 Honda Civic Sedan Eco Beyaz&Navitech NX 220R

Geri