Nazara Geldik - :( 34 BA 4736

Aracınız
Araçta ne kadarlık hasar kaydı oluştu peki son durumda? Normalde değer kaybını sigorta şirketleri hasarın %30u civarında kabul ediyor.
Tabi piyasada hasar kaydı diyince herkes öcü gibi arabaya yaklaşıyor, orası da benim çözemediğim ayrı bi saçmalık zaten.
26.700 TL hasar kaydi var
10.000 tl deger kaybi odediler.

Aracımın kazadan önce piyasası 85000 TL idi kazali haline 65 bin TL veriyorlar 10.000 TL sigorta şirketinden aldım kalan 10000 TL'yi çarpan kişiden talep ettim kaza günü vereceğim dedi şimdi vermiyorum dedi vermiyor 2 adet Exper 3 adet avukat 4 galerici 3 yetkili Serviste görüştüm aracımda minimum 15 TL Maximum 23.000 TL değer kaybı varmış kazanın yapıldığı tarihte yani Ağustos ayında aracın değeri yüksek de şimdi ödevden dolayı ikinci el piyasası da düştü Bu nedenle çift fiyat aralığı veriyorlar En kötü ihtimal Benim 5000 TL daha almam lazım ama çarpan kişi vermiyor Ne yapmam lazım

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sigorta şirketine itiraz ettiniz mi daha yüksek bedel için?

Aracınız
Sigorta şirketine itiraz ettiniz mi daha yüksek bedel için?
Artık sistem değişmiş arkadaşlar devlet bağımsız eksper atıyor ve Anladığım kadarıyla Ulaştırma Bakanlığı'nın vermiş olduğu formüle göre eksper şirkete aracın değer kaybını belirliyor bunu sigortaya gönderiyor sigorta Buna göre ödeme yapıyor siz itiraz ettiğiniz zaman ben ettim
Sigorta şirketi size eksperin verdiği raporu veriyor ve reddediyor İtirazi
Daha sonra siz ekspere ulaşıyorsunuz Eksperlik görüşüyorsunuz experte diyor ki devletin vermiş olduğu formüle göre biz hesaplama yapıyoruz Bizi mahkemeye vermeniz bir şey değiştirmez Devleti mahkemeye vermeniz gerekiyor formüllü devletten alıyoruz diyor

Aracınız
Yani kısacası Eskiden ikinci itiraz YAP 3-5 daha alırsın 3. itiraz yap birkaç daha verirler olayı komple kapanmış

Bağımsız Exper kaç para derse sigorta ödüyor gerisini ödemiyor Ama gerçek hayatta aracınızın değer kaybı daha fazla olabilir bu Onları ilgilendirmediğini söyledi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hmmm, açıkçası o bağımsız eksper grubuna hiç güvenmem, daha önce servislerden imza parası ayağına çok işler çevirdiklerini duydum ve hasarı olmayan birçok parçanın değişimine onay verdiklerini de gördüm.
Öncelikle bu işlerle gerçekten ilgilenebilecek bir avukata danışın, kanuni yoldan birşey elde edebilirmisiniz iyice inceleyin ama süreçler uzun sürüyor bunu da göze alın.

Aklıma sonradan gelen kaza sonrası herhangi bir yaralanmanız mevcutsa sağlık raporu alıp, bunun içinde ayrıca tazminat isteyebilirsiniz.

Aracınız
Hmmm, açıkçası o bağımsız eksper grubuna hiç güvenmem, daha önce servislerden imza parası ayağına çok işler çevirdiklerini duydum ve hasarı olmayan birçok parçanın değişimine onay verdiklerini de gördüm.
Öncelikle bu işlerle gerçekten ilgilenebilecek bir avukata danışın, kanuni yoldan birşey elde edebilirmisiniz iyice inceleyin ama süreçler uzun sürüyor bunu da göze alın.

Aklıma sonradan gelen kaza sonrası herhangi bir yaralanmanız mevcutsa sağlık raporu alıp, bunun içinde ayrıca tazminat isteyebilirsiniz.
Yaralanma yok 3 adet Avukatla görüştüm Yapacak bir şey yok Dedi avukatlar şu an kanunlar sigorta şirketlerinin zarar etmemesi için onlardan yana ve bu kadar ödeme yaparlar dediler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yaralanma yok 3 adet Avukatla görüştüm Yapacak bir şey yok Dedi avukatlar şu an kanunlar sigorta şirketlerinin zarar etmemesi için onlardan yana ve bu kadar ödeme yaparlar dediler

Siz konuyu oldukça detaylı incelemişsiniz zaten anladığım kadarı ile. Artık bu değer kaybı işlerinin nasıl yürüdüğü hakkında da fikir sahibi olduk, tşk. Ancak sizin değer kaybında kanuni yollardan çıkış kalmamış görünüyor, sistem sizi mağdur ediyor maalesef. Ülkemizin kronik sorunu :(

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Siz konuyu oldukça detaylı incelemişsiniz zaten anladığım kadarı ile. Artık bu değer kaybı işlerinin nasıl yürüdüğü hakkında da fikir sahibi olduk, tşk. Ancak sizin değer kaybında kanuni yollardan çıkış kalmamış görünüyor, sistem sizi mağdur ediyor maalesef. Ülkemizin kronik sorunu :(

Aracınız
Aynen dediğiniz gibi sistemi kurbanıyız değer kaybı hesabı yapan eksper ile görüştüm birebir kazada zarar gören metal parçaların değer kaybına hesaplıyor bize devlet dedi Bu nedenle arabanın Real değer kaybı hiçbir zaman meydana çıkmıyor dedi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Size yaralanma konusunu sorduğumda aklıma geldi, internette Taner isimli birine de aynen sizin kazaya benzer şekilde sol arkadan çarpıyorlardı ancak araba linea. Adamın bulunduğu koltuk kazada deforme oluyordu, ayrıca kafadan boyundan darbe alıyordu, adamda ben oturduğum koltukta darbeye direk maruz kalmadım ki, nasıl bu kadar yaralandım diye araştırınca linea'nın sıkıntılarını irdeliyordu, ana haber bültenlerine bile çıktı ama sonradan Fiat grubu konuyu kapattırdı, hatta adamın Youtube videolarını bile ülkemizde gösterimini engetti.
Kendisinin kaza sonrası videosu bu ama vpn'siz görüntülenemiyor.

Merak edenler için kaza sonrası videonun indirme linkini koyuyorum, eğer adminlerce sorun oluşturacaksa silinebilir.
http://convert2mp3.net/en/index.php?p=complete&id=youtube_9YdiAJfi1X4&key=5zWVochyjSte

Velhasılı, siyasi söylem olarak algılanmasını istemiyorum ama sizin ve yukardaki örnekte olduğu gibi sistemin işleyişi maalesef vatandaşı mağdur ediyor :cry:

Geri