Neden Honda?

Aracınız
Arkadaşlar merhaba. 2 aya yakındır civictr.com a üyeyim 2001 civic kullanıyordum geçen hafta fc5 exe.eco aldım. tabi o heyecanla en kaliteli forum olarak gördüğüm buraya üye oldum. fc5 ile ilgili konuların hepsini okudum. genel olarak okuduğum yorumlarda, fd6 fb7 fc5 olsun genel olarak bir memnuniyetsizlik var. mesela kullanıcı LPG ile ilgili sorun yazmış yorumda BRC kötü BRC şöyle BTC böyle denmiş. Kaput boyası denmiş, çok ince çok zayıf çok kötü denmiş. kokpit sesi denmiş, türk üretimi montaj berbat heryerden ses gelir falan filan. farda buğu , lpg de ses denmiş servisler hiçbirşey bilmiyor denmiş. Yeni fc5 denmiş hala 1.6 motor kullanılıyor yakışmıyor cvt de nerden çıktı demiş( araç görselliğini hesaba katmıyorum çünkü göreceli bi kavram) honda alacam diyorum git jetta tsi, megane dizel al diyorlar. liste böyle uzar gider.

peki bu kadar memnuniyetsizken neden hala honda civic?

-bana kalırsaeleştiren araç sahipleri fc5e laf ederken piyasayı araştırmıyor. Megane alıp dışardan kiralık araç ya da şirket arabası kullanıyor gibimi gözükelim? 105.000 tlye donanım motor ve gösteriş açısından en iyisi yine Honda. bir fransız megane ı aynı donanım seviyesinde yaklaşık 128000tl ediyor. değer mi? Ya da tsi jetta ya 104000 tl vermeye değermi?

-yerli üretim e laf atanlar. adam senin memleketine gelmiş dolaylı yollardan 10 000 kişi ye iş vermiş, ekmek vermiş vergisini veriyor. Lokasyon olarak buralarda fabrika ihtiyacı hissedilmiş türkiye seçilmiş. ne yanı bulgaristanda olsaydı dahamı iyi olacaktı?

-motora laf edenler bence Hondaya değil kendi memleketine laf etsinler. aracı zar zor %50 ötvde tutuyorlar. bir honda sense sistemi koysa ötv %60 çıkacak fiyat olacak 130 000 tl. alacak mısın?

Herşeyin ötesinde sen bana jetta veya megane al diyorsan senin bu forumda ne işin var?

Aracınız
birde objektifliğimi bilmeniz açısından. LPGden dizel araba gibi ses geliyor, daha yarım saat evvel aracı park ederken D den R ye aldığımda. araç stop etti. 1000 km kontrolünde servise gösterecem. ama yinede seviyorum hondamı :)

Eyvallah kardeşim doğru söylüyorsun adam memlekete gelmiş fabrika açmış istiham yaratmış.Benim aracım 2013 model elegance daha 5000 kmde diskler yamuldu,direksiyon soyuldu,kaputta en ufak bi taşta boya attı arabaya pasta cila çektırıcem korkuyorum kendim alıp yapıyorum.Hani bu 6 yıl garanti veriyorlar ya neye veriyorlar söylesinler.Forumda niye duruyorsun diyorsun ya dostluk arkadaşlık ve bilgi edinmek için.Daha 1000 km olmuş inşallah bu fikirlerin değişmez.Hayırlı uğurlu olsun.Bu arada geçen gün fc5 1.5 rs almaya gittim.118.000 tl ve vazgeçtim.Değişen hiç bir şey yok.Yol sesi cabası.

Aracınız
Bu arada gecen haftaya kadar, 2001 civic kullaniyordum. Arabada sans faktorunede inaniyorum ama kronik sorunlar butun markalarda farkli yerlerde var. DSG hatalariyla dolu passatlar var ortalikta. Aslinda Demek istedigim sanki yeni civic, megane ve jettadan daha kotuymus gibi bahsedilmesi. Ve fc5 in yol sesi, plastik ve deri isciligi selefine gore iyilestirilmis durumda.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bende fc5 kullanıcısıyım araç mavi renk yapılan kötü yorumların çocuğuna katılıyorum.
1) Boya çok zayıf (kalitesiz) daha 5bin kmde çoğu yerde boya atması gözüküyo
2) Tamponlar çok zayıf belki hondanın bir bildiği vardır ancak elimle dokunsam içine giriyo ki bu durum ne octaviada ne elentrada var
3) LPG göstergesi sıkıntılı krononikmis galiba mesela 30 TL gaz atıyorum depo yerinden oynamıyo sonra başka gün 20 TL atıyorum hepsini birden algılıyo tuhaf çözemedim

Ancak kim ne derse desin bence görünüş,tip olarak c segmentinin en dikkat çeken en şık tasarımlı aracıdır.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7472]Burak07[/MENTION] Forumu gerçekten okuyarak analiz etmişsiniz tebrik ederim :)

Honda Civic in bu kadar tercih edilmesinin bana göre nedenleri, Civic olarak düzeltiyorum çünkü acoord crv vs. Türkiye'de tercih edilmeyen modeller.

1. ikinci eli çok kuvvetli alıcısına zarar ettirmiyorum üzerine kar ettiriyor ve gerçek değerinde makul rakamlar istendiği sürece satışı çok hızlı.
2. Sorunsuzluğu, bu konuyu açmak istiyorum burada kast ettiğim disktir balatadır trim sesisidir vs. değil. Motor şanzıman elektrik ve elektronik aksamların kullanıcısını üzmemesi.
3. Piyasada halen atmosferik motorla üretim yapan ender firmalardan olduğu için lpg ile uyumu motorun müşterisi tarafından tercih sebebi oluyor.

Honda Türkiye'nin garanti ve kalite konusunda vurdum duymazlıklarına kesinlikle katılıyorum.

Aracınız
Peki bir aracin ikinci eli neden saticisini mutlu eder? İkinci elde bakilan ilk unsurlar motor, sanzuman ve boya degilmidir? Motor ve sanzumanina galiba laf yok. Almadan evvel baya arastirdim iyi kotu yanlarini yazmis herkes ama olusan genel kani cvtnin 1.6 motorla olan uyumunun cok iyi oldugu. Boyada da kast edilen kazadir aslinda. Yalniz ben yoldan gelen tasa dayanikli bi araba gormedim. Tamponlar evet cok zayif ama ncap test videolarini izlemek lazim. Lpg gostergesi duzgun calisan arabalar varmi gercekten bilmek isterim ben daha denk gelmedim(bu konuda kizmiyorum samimiyetimle soyluyorum ben duzgun calisan bir araba gormedim, varsada ciddi anlamda kendimde gormek isterim)
C segmenti degil c+ segmenti araca bindigimizi unutmayalim. Elestirirken ayni segmentdeki araclarin saglamligini ve servisinide goz onunde tutalim.
Ha bende biliyorum bir audi a4 daha iyi oldugunu ama butce meselesi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eyvallah kardeşim doğru söylüyorsun adam memlekete gelmiş fabrika açmış istiham yaratmış.Benim aracım 2013 model elegance daha 5000 kmde diskler yamuldu,direksiyon soyuldu,kaputta en ufak bi taşta boya attı arabaya pasta cila çektırıcem korkuyorum kendim alıp yapıyorum.Hani bu 6 yıl garanti veriyorlar ya neye veriyorlar söylesinler.Forumda niye duruyorsun diyorsun ya dostluk arkadaşlık ve bilgi edinmek için.Daha 1000 km olmuş inşallah bu fikirlerin değişmez.Hayırlı uğurlu olsun.Bu arada geçen gün fc5 1.5 rs almaya gittim.118.000 tl ve vazgeçtim.Değişen hiç bir şey yok.Yol sesi cabası.
Bu durumda dönüp bir kendine bakmalısın arkadaşım aracı nasıl kullandığına benim aracımda 2012 model maaşallah daha hiçbirşeyi yok ne direksiyon soyuldu nede disklerde bir sorun var daha 5000 de nasıl oluyorda disk gidiyor

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

BURAK07 sana tamamen katılıyorum. Yaklaşık 5 aydir fc5exe kullaniyorum. Lpg içinse tavsiyem ki bunu honda HALDIZ da tavsiye etti; Lpg'yi tam bitmeden alma, ve az alıyorsan 20 30 tl gibi 10 sn süre ile lpg tuşuna bas. Böylece gerçek kalan miktarı görürsün.

Sent from my SM-J700F using CivicTR Forum mobile app

Bende honda kullanıyorum ve C segmentte focus megan octavia egea jetta corolla gibi modellere de binme fırsatım oldu. Bir kere kıyaslarken bu araçlara da benmek ve ozmaan kıyaslamak lazım . Benim görüşüm hepsinden geniş belki octavia aynı seviyededir ama piyasası ve size satarken kazandırmasını da göz önünde bulındudursanız .. bence honda civic. İç tasarım çok güzel olmuş ön konsol ve vites bölgesi ve kol dayama bölgesi bmw ayarında. Performansı da gayet güzel başarılı . Zaten üst düzeyde verim almak isteyen RS modelinii almalı

SM-G900F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri