Civic FD6 Normal Bakım mı ?

Ad Soyad
Ekrem CAN
Aracınız
Civic FD6 2009
Arabamın bakımları geldi geçiyor normalde 1000 KM önce yaptırmam lazımdı artık gitti gidiyor. 135.000 KM 'de bugün yetkili servisi aradım. Baya birşey saydı benim aklımda yağ, hava, polen, yağ filtresi vardı. Ama telefonda konuştuğum kişi buji, şanzıman yağı, birkaç şey daha saydı tam aklımda kalmadı. Ne yapmalıyım. Ağır bakım yaptırsamıyım. Birde başına gelen var mı bilmiyorum yağışlı havalarda frene basınca abs kafayı yiyor kendiliğinden basıyor. Çözemedik. FD6 için en iyi malzemeleri servis mi verir yoksa dışardan mı alayım. Ayrıca bayağı konu okudum. Güncel bilgiler istiyorum. Yazan herkese teşekkürler.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Aracınızı yetkili servisten sorgulatip ağır bakım olarak öncesinde neler yapılmış ne zaman yapılmış öğrenmeniz gerekiyor.
Buna göre bir bakım haritası oluşturmalısınız.
En başta aracın sağlığı açısından standart yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişimi ile başlayabilirsiniz. Buji , şanzıman yağı, şanzıman filtresi ve yüksek maliyete sebep olabilecek bakım ve değişimleri geçmişteki kayıtlar doğrultusunda gerceklestirmenizi tavsiye ederim.

Ad Soyad
Ekrem CAN
Aracınız
Civic FD6 2009
5-6 bin lira gibi rakamlardan bahsetti müşteri temsilcisi. normal yağ bakımı kampanya var dedi 1050 TL istedi. Sonra araç geçmişine bakarak bunları yaptırmanız gerekir dedi işte ağır bakımlar galiba ama tam anlaşamadık ses gidip geliyordu hemde iş yerinde müşterilerim vardı tam anlaşamadık. ben şimdi mutluhan 'a gitsem ücretsiz bana çıkartırlar mı ? neler yapmam gerektiğini.

Aracınız
Civic FC5 2020
5-6 bin lira gibi rakamlardan bahsetti müşteri temsilcisi. normal yağ bakımı kampanya var dedi 1050 TL istedi. Sonra araç geçmişine bakarak bunları yaptırmanız gerekir dedi işte ağır bakımlar galiba ama tam anlaşamadık ses gidip geliyordu hemde iş yerinde müşterilerim vardı tam anlaşamadık. ben şimdi mutluhan 'a gitsem ücretsiz bana çıkartırlar mı ? neler yapmam gerektiğini.
Aynen çıkartırlar lakin servis bakımlı aracın kayıtları olur siz kayıtlara göre bakım yaptırın motor yağını dışarda yaptırabilirsiniz boşuna para vermeyin ama kaliteli malzeme kullanın

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yağ bakımı da olsa araç garantili değilse serviste 10w40 yağ koydurmaktansa motul Eco lite 5w30 yağ ve mann filtrelerle bu işi servisin 300-400 TL daha altına yapabilirsiniz. Burda önemli olan Buji, şanzıman yağı, şanzıman filtresi değişmiş mi değiştiyse ne zaman değişmiş, subap ayarı yapılmış mi bunları belirleyerek yapılmayani işinin ehli bir ustaya uygun maliyetle yaptırmak.
Servis araç sahibi olduğunuz için size bu bilgileri talebiniz olması durumunda verecektir.

Ad Soyad
Ekrem CAN
Aracınız
Civic FD6 2009
Dışarda şanzıman vs gibi ağır bakımları işinin ehliyle yapacak usta bulmak lazım. Mümkünse bana her kalem için marka önerirmisiniz.

yağ için en iyisi hangisi mesela
Filtreler için şanzıman zaten servisteki belliymiş. Diğer parçalar için hangilerini önerirsiniz. 5w30 edge düşünüyorum. Yağ filtresi için iyi bir marka varmı. Diğer parçalar için öneride bulunurmusunuz.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yağ: Motul 5w30 Eco lite
Yağ, hava, polen filtreleri: MANN marka
İyi bir tercih olur. Yıllardır bakımlarımı bu şekilde yapıyorum.
Şanzıman yağı ve filtresini muhakkak Yetkili servisten temin edin.
Buji alınacaksa yetkili servis harici bulacaklariniz %95 sahte olacaktır.
Kampanya dönemlerini takip edin.

Aracınız
Civic FC5 2020
Yağ: Motul 5w30 Eco lite
Yağ, hava, polen filtreleri: MANN marka
İyi bir tercih olur. Yıllardır bakımlarımı bu şekilde yapıyorum.
Şanzıman yağı ve filtresini muhakkak Yetkili servisten temin edin.
Buji alınacaksa yetkili servis harici bulacaklariniz %95 sahte olacaktır.
Kampanya dönemlerini takip edin.
Emir beyin dediklerini yapın bir problem olmaz

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri