Ötv muafiyeti

Arkadaşlar bu rapor ile vasi kararı çıkması gerekiyor mu? Bunun için izlemem gereken yol hakkında kısaca bilgi verebilir mısınız?20180717_115549.jpg

SM-A710F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

10 yılı geçen rapor için vasi kararı istiyolar
Zihinsel problem olunca da vasi kararı istiyorlar 18 yaşından küçükse vasi istenmiyor babası zaten vasisi oluyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
yaşı 70i geçtiyse rapor sahibinin ( 80de olabilri tam emin değilim ) noter vasi olmadan alım satımı onaylamam diyebiliyor. yaklaşık 2 hafta uğraştık vasi kararı çıkartamadık. sonra başka bi notere gittik tamam benim için gerek yok deyip kabul etti.

ywzckr

0
Ötv muafiyeti

Arkadaşlar bu rapor ile vasi kararı çıkması gerekiyor mu? Bunun için izlemem gereken yol hakkında kısaca bilgi verebilir mısınız?Ekli dosyayı görüntüle 7125

Sinir sisteminde ve ruhsal kisimda ne yazdigi okunamiyor, alzheimer(demans) varsa yada zihinsel herhangi bir sorun varsa vasi karari gerekir vasi kararinin yaş ile ilgisi yoktur. Vasi kendi kararlarini alamayan kisinin kisitlanip kontrol altina alinmasidir. Raporda sadece kalp rahatsizligini ve diabeti (seker hastaligini) okuyabildim. Ben yaptim bu isleri dedem alzheimer oldugu icin rapordaki yazilar net okunmadigi icin suan net bisey diyemedim. Bu arada emniyet arti noter ikisinden biri sorun cikarirsa yine vasi karari gerekir derler, hem emniyete hem notere sormanizda fayda var. Daha okunakli atarsan okuyup soylerim ama vasi olaylari zor bunu bilmeni isterim.

Son düzenleme:
Sinir sisteminde ve ruhsal kisimda ne yazdigi okunamiyor, alzheimer(demans) varsa yada zihinsel herhangi bir sorun varsa vasi karari gerekir vasi kararinin yaş ile ilgisi yoktur. Vasi kendi kararlarini alamayan kisinin kisitlanip kontrol altina alinmasidir. Raporda sadece kalp rahatsizligini ve diabeti (seker hastaligini) okuyabildim. Ben yaptim bu isleri dedem alzheimer oldugu icin rapordaki yazilar net okunmadigi icin suan net bisey diyemedim. Bu arada emniyet arti noter ikisinden biri sorun cikarirsa yine vasi karari gerekir derler, hem emniyete hem notere sormanizda fayda var. Daha okunakli atarsan okuyup soylerim ama vasi olaylari zor bunu bilmeni isterim.

Depresif bozukluk; tedavi ile kısmen düzelebilen yaziyor

Tekrar yolladim fotografi20180719_071727.jpg

ywzckr

0
Ötv muafiyeti

Tekrar yolladim fotografiEkli dosyayı görüntüle 7142

Hocam cozunurluk kotu oldugu icin okunamiyor, ayni fotograf olunca bise degismedi. Okudugum kadariyla sag spastik dogustan felc veya sag tarafi kullanamiyor alt taraf agir ust tarafta hafif engel var yaziyor, engelli olan sahis kendini ifade edebiliyor konusabiliyorsa cok sorun yasamazsiniz diye tahmin ediyorum. Ama konusamiyor akli dengesizlik/yetersizlik var bakima muhtac ise noter bulup vekalet alip alcaksiniz araci yada trafikte tanidik sokmaniz lazim araya en kolayi noterden vekalet almak vermezlerse mecbur vasi karari alcaksiniz. Siz emniyete ugrayip raporla ilgili bi konuşun, sikinti yok derlerse vekalet alip baslarsiniz islemlere

%91 mi yazıyor yoksa yanlış mı görüyorum. Hocam şayet 91 ise arabayı sen kullanamıyorsun yasalara göre %40-%90 arası engelliler kullanabiliyor bi şekilde. %90 üstü ise ailenden birisini gösteriyorsun sadece o kullanabiliyor aracı. Daha detaylı bilgi istersen sor ben cevaplarım ne varsa.

Geri