Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

Ynt: Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

Ynt: Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

Valla iç gitmesini engellemek için tavsiyem iki güzel 2 kanallı Pioneeri karşınıza koyun:)

sk67a

0

Anfi ile ilgili bir baska tereddut..

Aku biraz dusuk kapasiteli; 45 Ah.

Anfi ilave bir yuk olacak.

sk67a

0

Hepsiburada'da 16 cm co-axial hoparlorlere baktim ve bazi secimler yaptim:

Kenwood: 160 TL
http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otcagkfcs1694&categoryId=26090

JBL: 120 TL
http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otaytgt66&categoryId=26090

Alpine: 180 TL
http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otalpsxe-1725s&categoryId=26090

Alpine: 170 TL
http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otalpspg-17c2&categoryId=26090

Pioneer: 95 TL
http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otpiotsg1722i&categoryId=26090

arkadaşlar ben 2 yerden fiyat aldım

1.sistem focal ps165 önller
arkalr pc165 ve ps165 istege baglı
focal subwofer
anfi audison sr5
focal kablo takımı
Toplam:840€ dedi adam aklımdan gecen sıstem bu fakat beklemedeyim su aralar air suspansiyon olayı bide binanın dıs cepesı yapıldı onun borcu var
2.sistem
tam parça isimlerini bilmiyorum ama komple INFİNİTY sistem 1800 dedi

sk67a

0

Aracin akusu biraz dusuk kapasitede; 45 Amper-saat (Ah).

Benim tereddutum; anfi ciddi miktar guc cekecek akuden.

Bir diger durum; motor calismiyor; arac park halinde iken muzik dinliyorsunuz.
Ses yuksek seviyede bile degil. Yine de:

Kafada endise olacak; "su anfi akuyu kelege getirir mi?".

[quote author=FatihPan link=topic=428.msg5546#msg5546 date=1402162010]
arkadaşlar ben 2 yerden fiyat aldım

1.sistem focal ps165 önller
arkalr pc165 ve ps165 istege baglı
focal subwofer
anfi audison sr5
focal kablo takımı
Toplam:840€ dedi adam aklımdan gecen sıstem bu fakat beklemedeyim su aralar air suspansiyon olayı bide binanın dıs cepesı yapıldı onun borcu var
2.sistem
tam parça isimlerini bilmiyorum ama komple INFİNİTY sistem 1800 dedi
[/quote]

[quote author=sk67a link=topic=428.msg5549#msg5549 date=1402162824]
Aracin akusu biraz dusuk kapasitede; 45 Amper-saat (Ah).

Benim tereddutum; anfi ciddi miktar guc cekecek akuden.

Bir diger durum; motor calismiyor; arac park halinde iken muzik dinliyorsunuz.
Ses yuksek seviyede bile degil. Yine de:

Kafada endise olacak; "su anfi akuyu kelege getirir mi?".
[/quote]

doğru diyosun abi anfi akuyü sömürür zaten adam demişti araç çalışır durumda kullan güçlü bi sistem demişti

sk67a

0

Bizim 30 senelik Ender Elektronigi aradim. 1986 yilinda pederin eski 1972 model Mercedes 280S
aracina Pioneer anfi ve hoparlor montaji yaptirmistim. Hey gidi gunler...

Alpine SPR-60 hoparloru sordum. 430 TL hoparlor.

"Bu cok ust seviye hoparlordur. Eger anfi yoksa verim alamazsiniz; takdirdiginiza degmez.
Belki bir alt seviyeden hoparlor dusunmeniz daha iyi. Fakat ileride anfi taktirmak istiyorsaniz,
yine hoparloru degistirmeniz gerekecek" dedi telefonda konustugum kisi.

Simdi ciddi bir karar verme zamani. Anfi alacak miyim; almadan sadece hoparloru makul mertebe
biraz daha iyi bir hoparlor ile degistirip yola devem edecek miyim...

Olmak, ya da olmamak.. Iste butun mesele bu.

[quote author=sk67a link=topic=428.msg5552#msg5552 date=1402163198]
Bizim 30 senelik Ender Elektronigi aradim. 1986 yilinda pederin eski 1972 model Mercedes 280S
aracina Pioneer anfi ve hoparlor montaji yaptirmistim. Hey gidi gunler...

Alpine SPR-60 hoparloru sordum. 430 TL hoparlor.

"Bu cok ust seviye hoparlordur. Eger anfi yoksa verim alamazsiniz; takdirdiginiza degmez.
Belki bir alt seviyeden hoparlor dusunmeniz daha iyi. Fakat ileride anfi taktirmak istiyorsaniz,
yine hoparloru degistirmeniz gerekecek" dedi telefonda konustugum kisi.

Simdi ciddi bir karar verme zamani. Anfi alacak miyim; almadan sadece hoparloru makul mertebe
biraz daha iyi bir hoparlor ile degistirip yola devem edecek miyim...

Olmak, ya da olmamak.. Iste butun mesele bu.
[/quote]
Abi affına sığınarak söylüyorum
yerinde olsam maddi anlamda sıkıntın yoksa ve aracada uzun süre binmeyi düşünüyorsan kaliteli bi sistem yaptırırım kendimi o zevkten mahrum bırakmam ama durum iyi değil diyorsan hiö olaya bulaşma sadece masraf yapmış olursun eğer sadece kolonlar değiştirilerek güzel ses alınsaydı zaten herkez değiştirirdi diye düşünüyorum ama yinede zevk meselesi bu abi

sk67a

0

Zamaninda VW Golf IV arac aldik. Sifir kilometre. Matah bir araba zannetme gafletinde bulunduk. Evladiyelik seklinde.
Ozendik, bezendik. Kenwood anfi aldik. Blaupunkt 10-lu CD changer. Sony deck unite ve hoparlorler. Arka konsolu
MDF ile guclendirdik; 6x9 Sony hoparlorler ekledik. On kapilarda 2 hoparlor+2 tweeter; arka kapilarda 2 hoparlor; arka konsolda
2 hoparlor; seklinde muzik sistemi yaptik.

VW beni Istanbul'un bilimum yerlerinde hem de olmadik yerlerinde ve zamanlarinda yolda birakti. Aku veya mars sistemi ile
ilgili bir problem oldugunda o zamanlar soyle derdim kendime:

"Ulan, butun bu rezaletin ustune; sanki arac calisirmis gibi, bir de (affedersiniz) hayvan gibi anfi var; sanki cok gerekli miydi;
problem uzerine problem yaratiyorum kendime..."

.. Anfi denince birden o sefalet gunleri geldi aklima. Alemannnn (Alman) arabam geldi aklima.

O sebeple anfi bende kotu bir tat birakti. Pek yanasmak istemiyorum. Belki kotu anilar depresiyor.

[quote author=FatihPan link=topic=428.msg5551#msg5551 date=1402163099]
doğru diyosun abi anfi akuyü sömürür zaten adam demişti araç çalışır durumda kullan güçlü bi sistem demişti
[/quote]

sk67a

0

Dogru soyluyorsun.

Fakat Amerikan Cturchfield.com sitesindeki musteri yorumlarina baktim. Bazilari fabrika hoparlorlerini degistirince
ciddi miktarda ses kalitesi iyilesmesi oldugunu yazmislar.

120 kaada JBL hoparlor var hepsiburada sitesinde. 40 kaada MDF cerceve yaptirsam; belki 50 kaada iscilik odesem;
210 kaada isi bitiririm. Kaybedecegim bu 210 kaat olur.

Denemeye deger gibi.

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otaytgt66&categoryId=26090

[quote author=FatihPan link=topic=428.msg5553#msg5553 date=1402163522]
Abi affına sığınarak söylüyorum
yerinde olsam maddi anlamda sıkıntın yoksa ve aracada uzun süre binmeyi düşünüyorsan kaliteli bi sistem yaptırırım kendimi o zevkten mahrum bırakmam ama durum iyi değil diyorsan hiö olaya bulaşma sadece masraf yapmış olursun eğer sadece kolonlar değiştirilerek güzel ses alınsaydı zaten herkez değiştirirdi diye düşünüyorum ama yinede zevk meselesi bu abi
[/quote]

Geri