Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

Ynt: Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

Ynt: Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

[quote author=sk67a link=topic=428.msg5555#msg5555 date=1402163815]
Dogru soyluyorsun.

Fakat Amerikan Cturchfield.com sitesindeki musteri yorumlarina baktim. Bazilari fabrika hoparlorlerini degistirince
ciddi miktarda ses kalitesi iyilesmesi oldugunu yazmislar.

120 kaada JBL hoparlor var hepsiburada sitesinde. 40 kaada MDF cerceve yaptirsam; belki 50 kaada iscilik odesem;
210 kaada isi bitiririm. Kaybedecegim bu 210 kaat olur.

Denemeye deger gibi.

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otaytgt66&categoryId=26090
[/quote]

olabilir en azından denemiş olursun abi bakarsın güzel olur bizde aynı şekilde yaparız2-3 milyardan kurtarırsın valla milleti büyük sevaba girersin :D

sk67a

0

Muzik setciye gidip sadece sol hoparloru degistirtirim.

1 hafta sol hoparlor yeni JBL marka, sag hoparlor ise orijinal fabrika hoparloru ile arabayi surerim.

Muzik setinden sol-sag balans yapip surekli hoparlorlerdeki ses kalitesini mukayese ederim.

Tabii ki sol hoparlor bana (yani surucuye) daha yakin olan hoparlor olur. Olacak o kadar..

8)

[quote author=FatihPan link=topic=428.msg5558#msg5558 date=1402164024]
olabilir en azından denemiş olursun abi bakarsın güzel olur bizde aynı şekilde yaparız2-3 milyardan kurtarırsın valla milleti büyük sevaba girersin :D
[/quote]

sk67a

0

Biraz da beklentiler onemli.

Mesela asagidaki youtube videom. 0:47 'de baslayan top mermisi ve makineli tufek mermisi seslerini daha iyi duymak
istiyorum.

Panzer alarm !! Samsung tablet konsolda, Ruslar geliyor, kacin ! Panzer Faust beladen!!

[quote author=FatihPan link=topic=428.msg5558#msg5558 date=1402164024]
[/quote]

[quote author=sk67a link=topic=428.msg5575#msg5575 date=1402164653]
Biraz da beklentiler onemli.

Mesela asagidaki youtube videom. 0:47 'de baslayan top mermisi ve makineli tufek mermisi seslerini daha iyi duymak
istiyorum.

Panzer alarm !! Samsung tablet konsolda, Ruslar geliyor, kacin ! Panzer Faust beladen!!
[/quote]

http://www.youtube.com/watch?v=wJa6ogH2WIA[url]]]http://www.youtube.com/watch?v=wJa6ogH2WIA[url]
abi o birazda filmin kalitesine yanı sesin kalıtesıne bakar paylaşmış oldugun videoda ilk 2 dakika ve 2 dakikandan sonraki seste net belli oluyor adam aynı anda 10 enstruman çalsın hepsının sesını alırsın demıiti yani anlayacagın işten bıraz anlamak gerekiyo PEUGEOT 208 çalan parçayı kendi aracımda denedim gayet tatmin edici istersen dene tamam sistem kalitesi önemli tabikide ama kaliteli birz müziklede gayet performanslı bi sistemi var bizim civiclerin

2013 MODEL PEUGEOT 208 DIZEL FOCAL AUDISON MUZIK SISTEMI CARAUDIOSOUL

sk67a

0

Bizim on kapi hoparlorlerinde beni rahatsiz eden one-way, yani tek yollu olmalari. En azindan two-way / cift yollu olmalari gerekirdi.
Sekli de pek goz doldurmuyor. Malzeme kalitesi de. Fabrikanin yuzbinlercesini ucuza siparis ettigi hoparlor sonucta.

Fabrika icin maliyet cok onemli.

sOHyQ4l.jpg

[quote author=FatihPan link=topic=428.msg5578#msg5578 date=1402165389]
abi o birazda filmin kalitesine yanı sesin kalıtesıne bakar paylaşmış oldugun videoda ilk 2 dakika ve 2 dakikandan sonraki seste net belli oluyor adam aynı anda 10 enstruman çalsın hepsının sesını alırsın demıiti yani anlayacagın işten bıraz anlamak gerekiyo PEUGEOT 208 çalan parçayı kendi aracımda denedim gayet tatmin edici istersen dene tamam sistem kalitesi önemli tabikide ama kaliteli birz müziklede gayet performanslı bi sistemi var bizim civiclerin
[/quote]

[quote author=sk67a link=topic=428.msg5579#msg5579 date=1402165703]
Bizim on kapi hoparlorlerinde beni rahatsiz eden one-way, yani tek yollu olmalari. En azindan two-way / cift yollu olmalari gerekirdi.
Sekli de pek goz doldurmuyor. Malzeme kalitesi de. Fabrikanin yuzbinlercesini ucuza siparis ettigi hoparlor sonucta.

Fabrika icin maliyet cok onemli.

sOHyQ4l.jpg

[/quote]

ben türkiyeye gelenlerin böyle oldugunu düşünüyorum abi yoksa amerikadaki modellerinde dahada iyi olduguna eminim

[quote author=arlnold08 link=topic=428.msg5534#msg5534 date=1402148237]
hocam verim alamazsınız tecrübeyle sabittir.orjinal hopörlerlerden farklı bir ses gelmicektir anfi şart

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
[/quote]evet doğru söylüyorsunuz. Hatta yüksek wattlı bir hoparlör daha düşük ses verecektir.

sk67a

0

O zaman napcez? Ikinci bir aku mu alcez?

[quote author=acarbulut link=topic=428.msg5581#msg5581 date=1402167471]
evet doğru söylüyorsunuz. Hatta yüksek wattlı bir hoparlör daha düşük ses verecektir.
[/quote]

Trust

0
Aracınız

[quote author=sk67a link=topic=428.msg5549#msg5549 date=1402162824]
Aracin akusu biraz dusuk kapasitede; 45 Amper-saat (Ah).

Benim tereddutum; anfi ciddi miktar guc cekecek akuden.

Bir diger durum; motor calismiyor; arac park halinde iken muzik dinliyorsunuz.
Ses yuksek seviyede bile degil. Yine de:

Kafada endise olacak; "su anfi akuyu kelege getirir mi?".
[/quote]abi bagaja bir aku koymanız şart olurda anfi koymayı düşunurseniz.

Yaşasın tapatalk!

Geri