Civic FB7 Orta devirlerde anlık silkeleme oluyor.

Aracımız 2016 civic FB7 101bin de 1. Viteste 2.500 3000 civarı devirlerde silkeleme oluyor sanki ayağını gazdan çekip geri basmışsın gibi.Hani 99 civiclerde vtec açar ya aynı o tarz bir gecikme 2. Viteste de oluyor fakat o kadar hissedilmiyor yüksek devirde herhangi bir sıkıntı yok . Aynı kasa civicle drag yaptık bugün benim araba yazılımlı (yazılım 16hp 20nm tork artışı sağlamalı .) olmasına rağmen üst devirlerde o alıyor .Internette araştırma yaptım biraz forumlarda birçok nedeni var görünüyor daha önce yaşayan varmı?
2-Aşşagıda grafiği de koydum belirli yerlerde belirli dalgalanmalar var stabil değil Vitesten bağımsız ve yazılım yokken de aynı sorunu yapıyordu , ayrıca subap ayları yapılmasına rağmen sorunun devam ediyor ve hem gazda hem benzinde yapıyor aynı şeyi.(Bu arada yeni buji de sipariş ettim bujilerden kaynaklıdır diye düşünüp).20201014_194255.jpeg20201014_211105.jpeg

SM-A515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Arkadaşlar silkeleme sorunu çözüldü. Hava filtresinden gaz kelebeğine giden hortumun 1/3 ü yırtılmış ve oradan hava alıyormuş. Bu yırtık maf sensöründen sonra olduğu için de araç gelen havayı düzgün okuyamıyordu büyük ihtimalle.
Hortumu değiştirip gaz kelebeğini temizletince sorun düzeldi.
Hava yağışlı olduğu için performans ile ilgili bir deneme yapamadım ancak özellikle üst devirlerin daha iyi olduğunu hissediyorum

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu hava filtresinden motora giden boru sorunu FB7lerdeki kronik sorunlardan bir tanesi ve birçok kullanıcının başına geldi, bilgi olması açısından tüm olası sorunların olduğu konuyu paylaşıyorum...
Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
yazılım ile ilgili birkaç sorum var?
yazılım önce ve sonrası dynoya soktunuzmu aracı firmanın vaad ettiği değerleri gördünüz mü?
siz bunu kullanırken hissediyormusunuz?

birde yazılım yapıldı araca afr cihazı baglandımı anlık yakıt karısımlarını görebiliyormusunuz aracınızda lpg var malum fakire düşer farketmezseniz bu işin motor kırmaya kadar gideceğini biliyormusunuz bilmiyorum
facebookta bi grupta arkadasımız vardı burdada paylasmıstır belki o manuel fb7 için çokk ciddi paralar harcayıp motorda bir sürü paça değiştirerek bir miktar güç aldı. o günden beri sadece yazılımla bu işi yapan yer bulamadım konustugumuz bütün firmalar yapılamayacagını söylüyorlar. yapılıyor ve yaptırdım diyen ilk sizi duydum açıkcası. firma ismi ve yeri hakkında bilgi verirseniz bizde bi araştıralım kendi aracımız için

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
yazılım önce ve sonrası dynoya soktunuzmu aracı firmanın vaad ettiği değerleri gördünüz mü?

birde yazılım yapıldı araca afr cihazı baglandımı anlık yakıt karısımlarını görebiliyormusunuz aracınızda lpg var malum fakire düşer farketmezseniz bu işin motor kırmaya kadar gideceğini biliyormusunuz bilmiyorum
facebookta bi grupta arkadasımız vardı burdada paylasmıstır belki o manuel fb7 için çokk ciddi paralar harcayıp motorda bir sürü paça değiştirerek bir miktar güç aldı. o günden beri sadece yazılımla bu işi yapan yer bulamadım konustugumuz bütün firmalar yapılamayacagını söylüyorlar. yapılıyor ve yaptırdım diyen ilk sizi duydum açıkcası. firma ismi ve yeri hakkında bilgi verirseniz bizde bi araştıralım kendi aracımız için
Başka konuda ayrıntılı bilgi vermişti.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

@h.k_Ahmed'in de belirttiği gibi o konuda detaylı gözlemlerimi yazdım . Araç otomatik olduğu için düzgün bir dyno verisi alamadık. Bendeki OBD cihazı ile afr ayarlarını görebiliyorum, herhangi bir anormallik yok. Cihazda aracın max gücü 137hp 168 Nm tork gözüküyor. Aynı cihaz stok araçta 123hp 156Nm gösteriyor.

Bu konuyu incelerseniz tüm soruların cevabı var. Şuanda yazılımdan sonra 15000 km oldu herhangi bir sorun yok

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri