OTOMATİK VİTES STOP SORUNU

cemoce

0
ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HERKESE SELAM 2013 MODEL OTOMATİK CİVİC ARACIM BAYİDEN ALDIĞIMDAN GÜNDEN İTİBAREN YOKUŞLARDA VE ANİ FRENLERDE D MODUNDAYKEN STOP EDİYO.BAZENDE DEVİR 500 LERE KADAR DÜŞÜYO SON ANDA STOP ETMEDEN TOPARLIYO.ARAÇ LPG Lİ SERVİSLE DEFALARCA KEZ GÖRÜŞMEME RAĞMEN BRC YE YÖNLENDİRİYO ONLARDA AYAR YAPIP GÖNDERİYOLAR AMA SORUN DEVAM EDİYOR.YAKLAŞIK 1 YIL OLDU RESMEN ARABADAN SOĞUDUM ÇOK SEVEREK ALDIĞIM ARACIMI SATMAK ZORUNDA KALACAK LÜTFEN BAŞINDAN BÖYLE BİR OLAY GEÇİPTE YAPTIRAN VARSA YARDIM EDERSE SEVİNİRİM

Ynt: OTOMATİK VİTES STOP SORUNU

Benzer bi sorunu yaz ortalarında yaşadım.özellikle rampa yukarı kalkışta araç güç kaybediyor, bayılıyor ve stop ediyordu. 1 Ay kadar süre içinde 5-6 defa yaşadım. 10 bin bakımına az kaldı diye önemsemedim. Yazın 10bin bakımına eskişehirde bakıma soktum söyledim durumu. Lpg sisteminde Basınç düşmesi oluyormuş. Bi parça değiştirdik dediler. 3 aydır yaşamıyorum bu sorunu. Üstüne düşün derim. Çözümsüz değil. İyi bir lpg ustası yada brc servisine başvurun. Olmadı brc genel merkezine iletin. Ama kalkışta oluyorsa geçici olarak bu tür durumda econ tuşunu kapatın. Klima açıksa kapatın. bi nebze rahatlıyor araç. Geçmiş olsun.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[member=437]cemoce[/member] Geçmiş olsun, sorun lpgden kaynaklanıyor, montajı honda servisi mi brc servisi mi yaptı?

[member=15]teachers71[/member] Sinan hocam arkadaş Bursa'dan ;)

Ne güzel işte. eskişehir 2 saat :) ama bursada çözerler gibime geliyor. hangi brc servise gitti acaba ?

cemoce

0

lpg dönüşümünü servis yaptı.Bursa Nira mühendislik diye geçiyo gittim basınç sensöründen olabilr dediler makineye bağladılar ama sensörde sorun oladığını söyleyip ayar yapıp gönderdiler.yaklaşık 1 yıldır bu sorun böyle devam ediyor makineye bağlayıp ayar yapıp gönderiyorlar.

Benimde aynı sorundu sanırım. Basınçla ilgili parça değiştirdik dediler. Ama herzaman yapmıyordu. Yani bilgisayar bağlanınca bulunma ihtimali zayıf. İstersenşz bi eskişehir yapın. Ordaki arkadaşa yönlendireyim sizi. Benim durumu iletin. Çözüm bulmuşlardı. Bazen hastalıkta bile farklı doktora görünmek faydalı oluyor. Bursada başka brc servisi varsa ona gidin. Yada iyi bi lpg ustasına. Okadar bulunmaz bi sorun olduğunu düşünmüyorum. Doğru ustayı bulamamışsınızdır hepsi o.

cemoce

0

ESKİŞEHİRDEKİ ARKADAŞIN İSMİ NEDİR DEDİĞİNİZ GİBİ OLMADI ONUNLA GÖRÜŞELİM.ADRES VERİRSENİZ SEVİNİRİM

Eskişehir honda servisi.Ufuk honda. Satıştan cem bey var . Benim daha çok muhatap olduğum. giderseniz bursadan sinan hoca deyin.Bilir. İsterseniz bende görüşebilirim. Ön bilgi vermek için.

Ama inalların yada brc nin ilgilenmemesi enteresan. Ben olsam herhalde arabayı bırakırım servise yapmadan da beni aramayın derim..

cemoce

0

hocam sözde ilgileniyorlar bakıp bir şey bulamadık deyip yolluyorlar.iyice sıklaşsın sorun o zaman daha rahat bulunur tarzı konuşuyorlar.biz makineye bağladık olabilecek yerleri inceledik ama sorun görünmüyor diyorlar.sıfır araç aldım hevesim kursağımda kaldı anlayacağınız.

Geri