otomatik vites yokuşta kaçırma

Merhaba.2008 1.6 elegance otomatik vites honda hafif rampada ayağı frenden çekince kaçırmiyor dik rampalarda kaçırıyor.bi arıza mi söz konusu yoksa normal mi

Aracınız
Arkadaşlar merhaba daha öncede yokuş aşağı eğimli yolda r alınca bazen aracın öne doğru kaçırdığını yazmışdim bazı arkadaşlarda da bu şekilde bazen olduğunu öğrendim bu gün yine aşağı eğimli yolda geri gitmem gerekdi r aldım çok yavaş bir şekilde geri geri geldi daha önce otomatik araç kullanmadım gaza çok basmaya da çekindim araçta kalabalık dı aslında ama tecrübeli arkadaşların fikrini almak istedim

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar merhaba daha öncede yokuş aşağı eğimli yolda r alınca bazen aracın öne doğru kaçırdığını yazmışdim bazı arkadaşlarda da bu şekilde bazen olduğunu öğrendim bu gün yine aşağı eğimli yolda geri gitmem gerekdi r aldım çok yavaş bir şekilde geri geri geldi daha önce otomatik araç kullanmadım gaza çok basmaya da çekindim araçta kalabalık dı aslında ama tecrübeli arkadaşların fikrini almak istedim
İlk bahsettiğiniz olay şanzıman geri vitese geçmeden gaza bastığınız için oluyor. Vitese takıp biraz (6-7sn) beklerseniz olmaz. Yokuşta bırakma ise eğimli yolda frende hill holder devrede. Gaza dokunduğunuz anda devreden çıkar. Hatta frende çekip bir süre gaza basmaz iseniz yine koruma devreden çıkar ve araç eğim yönünde hareket eder. Yavaş hareket ise araç markasına göre değişir. Bizde o güzel yavaş yavaş. Gaz tepkine bağlı. Alıştıkça oturur :)

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Benim fd6 hâlâ geri kaçırıyor m2 de denedim yine kaçırıyor 5 adet servisten aldigim cevap sorun yok fd6 hangi vites te olursa olsun kaçırır dedi.

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ayağınızı frenden çeker çekmez araç eğim yönünde kayıyor ise bir problem olabilir ancak çektikten gaza basma sürenizde kaçırmıyor (1sn civarı) ise problem yoktur. Fren asistanı ile yokuş kalkış desteği farklıdır. Siz frenden çektiniz ayağınızı gaza basmadınız ise sürekli kilitte durmaz şanzuman. Toyota 'da manuel de durduğunuzda frene basıılı iken durur pozisyonda freni daha çok iterseniz kalkış desteği devreye girer. Ama 3 sn sonra deaktif olur.

Aracınız
Benim araç 2010 model. Benim araç da kaçırıyor. Araştırdığımda motor devri çok düşükte duruyor. Az yaksın diye. İyi gaz vermediğinden kaçırıyormuş. Şanzumanda sorun yoktur. Sadece yağını zamanında değiştir.

Geri