otomatik vites yokuşta kaçırma

Merhaba.2008 1.6 elegance otomatik vites honda hafif rampada ayağı frenden çekince kaçırmiyor dik rampalarda kaçırıyor.bi arıza mi söz konusu yoksa normal mi

Aracınız
Kardeş yokuştasın kaçırıyor mesela ışıklardasin kalkmadan frene pompali basarsan seri belli süre geriye kaçırmaz kalkista daha kolay olmaktadir

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yok işlemi anladım da araçta nasıl bişey oluyor diye sormuştum.

Kalkmadan pompalama demişsin sanırım o ara araç gazı tam aldığından kaçmıyordur.

Bilgi için teşekkürler.

Arkadaşlar öncelikle merhaba ben aranıza yeni katıldım 2008 sonu çıkışlı 2009 model fd6 civic aldım otomatik vitesi yeni kullanıyorum ya söylemiş olduğunuz araç s deyken geriye kaçmaz demişsiniz onu denedim kaçıyor kulakcıktan 2 vitese geçir demişsiniz kulakcık dururken çalışmıyor yolda giderken denedim çalışıyor aracı yeni aldım ilk defa kullanıyorum hondayı korkuyorum şanzumanda bişey varmı diye araç bu arada 136.000 km de bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar öncelikle merhaba ben aranıza yeni katıldım 2008 sonu çıkışlı 2009 model fd6 civic aldım otomatik vitesi yeni kullanıyorum ya söylemiş olduğunuz araç s deyken geriye kaçmaz demişsiniz onu denedim kaçıyor kulakcıktan 2 vitese geçir demişsiniz kulakcık dururken çalışmıyor yolda giderken denedim çalışıyor aracı yeni aldım ilk defa kullanıyorum hondayı korkuyorum şanzumanda bişey varmı diye araç bu arada 136.000 km de bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler.
Hocam frene tam basıp durduktan sonra kalkışta frenden çekince birden kaçırıyorsa sıkıntı vardır. Ancak 1-2 sn sonra bırakıyorsa normaldir. Fren asistanı olmayan tüm yokuş kalkış destekleri güvenlik amaçlı kaçırır. Fren asistanı varsa aktif olduğu sürece düz veya eğimli yolda frende kalır. Hiç bir yokuş kalkış desteği siz gaza basana kadar tutmaz. En fazla 2 sn tutar.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri