Civic FD6 Otomatik vitesli araçlarda park nasıl olmalı?

Yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsin! Çünkü bilgi kirliliği fazla oluyor maalesef. Yanlış bilgilendirildiysemde şimdiden affola. Kontak anahtarı ile marş alan bazı otomatik vitesli araçlarda söylediğiniz durum mevcut. Bu bir sıkıntı mı değil tabiki. Mesela şuanki aracım da (start stoplu) frene basmadan kesinlikle çalıştıramıyorum. Bende sizin gibi merak edip sormuştum ustaya cevabı da mekanik bir sıkıntı değil ve mekanik sıkıntı yaratmaz. Tamamı ile güvenlik amaçlı basılması tavsiye edilir demişti.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
Yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsin! Çünkü bilgi kirliliği fazla oluyor maalesef. Yanlış bilgilendirildiysemde şimdiden affola. Kontak anahtarı ile marş alan bazı otomatik vitesli araçlarda söylediğiniz durum mevcut. Bu bir sıkıntı mı değil tabiki. Mesela şuanki aracım da (start stoplu) frene basmadan kesinlikle çalıştıramıyorum. Bende sizin gibi merak edip sormuştum ustaya cevabı da mekanik bir sıkıntı değil ve mekanik sıkıntı yaratmaz. Tamamı ile güvenlik amaçlı basılması tavsiye edilir demişti.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fd6 frene basıp çalıştırdığımda sanki fren pedalı kendini zorlayarak ayağımı kaldırıyor gibi oluyor banamı öyle geliyor acaba basmadan da çalıştırıyorum o zaman bakıyorum pedala birşey yok gibi

Aracınız
Civic FB7 2013
fb7 aracımı yeni aldım.birçok marka otomatik manuel kullanmışlığım var ama geçenlerde benimde başıma geldi çok şaşırdım,kitapçığına bakdıgımda birşey göremedim yani yanlış hatırlamıyorsam yapdıgımızı söylüyor,ayak frende vites p'da çalıştırmamızı.
ama geçenlerde dalgındım frene basmadan kontağa bastıgımda problem yaşamadım,çalıştırıp hareket ettim.
anahtarsız çalıştırmada çoğu ekranda uyarı verir pedala basmamızı söyler ,hatta manuellerde debriyaj pedalına basmamız gerektiğini,misal wv caddy otomatik dsg şanzıman frene basmadan marş almaz araba,bizim hondaları bende bilmiyorum ama problem olacagını sanmıyorum.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben kontağı çevirip vitesi p den n ye alıp öyle çalıştırıyorum aracı.

Geri