Park halinde çarpıp kaçan iyi aile çocuğu...

Aracınız
Civic FC5 2019
15 yıl kadar önce ben de ankarada geri geri giderken bir arabaya çarpmıştım. arabanın ön tamponu zarar görmüştü. o zaman param yoktu ve araç sahibinin ne tepki vereceğini bilmediğim için hiçbir not bırakmadan oradan uzaklaşmıştım. sonra bu olay zamanla bende üzüntü bıraktı. çok bilinçsiz davranmıştım ve kul hakkına girmiştim. çarptığım aracın sahibini bilmediğim için onun adına başka bir şekilde telafi etmeye çalıştım. inşallah hakkını helal etmiştir. aklıma geldikçe utanıyorım ve mahçubiyet duyuyorum. kul hakkına canlıların hakkına riayet eden ve hassasiyet gösteren insanlara hayranım iyi ki varlar..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
WhatsApp Image 2021-02-03 at 13.44.07.jpeg

Arkadaşlar park halindeyken olmuş araç 2020 fc5 pasta cila ile geçer mi ne dersiniz? İzmir' de sağlam bildiğiniz bir yer var mı?
Teşekkürler

Aracınız
Sanırım aileler artık zarar vermeme bilincini çocuklara işlemiyor. Bizimkiler küçükken bize senin değilse dokunma derlerdi böyle büyüdük.

Aynen oyle, bende cocuk iken kapiyi hizli actim diye ya yandaki arabaya vursaydin diye azar isitirdim. Herkes kaskoya guveniyo aman ne olacak deniliyo oluyo iste bazen anneme bile yuzuk saat var iken ben acarim kapisini mesele cizilmesi degil boyatir gecerim ama malimin uzun omurlu olmasini isterim her zaman eskiden arabalar daha dikkatli kullanilirdi ya da bana oyle geliyor 20 yillik nice arabalar var hala ilk gunku kondusyonunda tabi ki 1. Ya da 2. Sahibi oluyor genelde onlarinda.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Geçmiş Allah daha büyük kaza vermesin. Sinirinizi anlıyorum can sıkıcı bir durum ama üstü kapalı kaçan kişiye giydirmenizde hoş olmamış.

Aracınız
Diğer Markalar
Geçmiş Allah daha büyük kaza vermesin. Sinirinizi anlıyorum can sıkıcı bir durum ama üstü kapalı kaçan kişiye giydirmenizde hoş olmamış.
Kimsenin malına zarar vermiyorsam, istemeden de olsa zarar verip telafisini yapıyorsam, aynısı da bana yapılmalı bunu beklerim, gerçekten ahlaklı bir insan olsaydı en azından özür notu bırakabilirdi, bu insanın iyi bir ailede yetişmediği ve iyi bir aile çocuğu olmadığı ortada. Ben az bile söylediğimi düşünüyorum, kırıntı kadar ahlak sahibi olsa mutlaka bir çözüm üretmeye çalışırdı. Arabam eski model olabilir, ama bu arabayı almak için nelere katlandığımı bir ben bilirim...

Aracınız
Civic FC5 2019
İyi aile çocuklarından çok çektim ilk arabam clio park halinde arka kapıya sürterek gitmiş aynı arabama bu sefer tampon sürterek biri gitmiş sonra opel aldık bu sefer sitede bulunan çocuklar bisikletle haşat ettiler kapılarım çizildi kapı açmayı bilmeyen iyi aile çocukları tarafından söför ve yolcu kapım fena hale geldi en son yol ortasında biri U dönüş yaparken kapıma sürttü rahatladım Allahtan sadece boya ile iş bitti ama kapı açmayı bilmeyen ve sitedeki çocuklar boyanmış 0 kapımın içine.... Malesef bu arabayı korkumdan full folyo kaplattım ama o da kar etmemiş kapılarda hafif çizikler var folyoya bile zarar vermiş boyaya ulaşmış yani uzun lafın kısası bu kadar iyi aile evlatları varken bizim arabalar daha çooook çizilir vurup kaçarlar

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
İyi aile çocuklarından çok çektim ilk arabam clio park halinde arka kapıya sürterek gitmiş aynı arabama bu sefer tampon sürterek biri gitmiş sonra opel aldık bu sefer sitede bulunan çocuklar bisikletle haşat ettiler kapılarım çizildi kapı açmayı bilmeyen iyi aile çocukları tarafından söför ve yolcu kapım fena hale geldi en son yol ortasında biri U dönüş yaparken kapıma sürttü rahatladım Allahtan sadece boya ile iş bitti ama kapı açmayı bilmeyen ve sitedeki çocuklar boyanmış 0 kapımın içine.... Malesef bu arabayı korkumdan full folyo kaplattım ama o da kar etmemiş kapılarda hafif çizikler var folyoya bile zarar vermiş boyaya ulaşmış yani uzun lafın kısası bu kadar iyi aile evlatları varken bizim arabalar daha çooook çizilir vurup kaçarlar

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bizim çocuklar başka arabaların yanına bisikleti ile yaklaşsa hemen uyarıyorum. Yavrum başkasının arabasına zarar vermeyelim. Bisikletini yanında bile bırakma olurda üzerine düşer zarar görür. Çocuklar küçük olunca bazen sözden anlamadıkları oluyor. Açıkçası oldum olası apartman hayatına alışamadım. Müstakil bir evde yaşama arzusu hiç içimden çıkmıyor. Şu an 3 bloklu kocaman siteli kocaman bir dairede oturuyorum fakat nafile. İnsanın kendine has bir yaşam alanı olmalı. Arabayı park ederken yandaki, acaba aracıma kapısını çarpar mı diye düşünmeden edemiyorum. Her aracı çalıştırdığımda aracı kontrol ediyorum çizik darbe var mı diye.

Aracınız
Civic ES7 2002
Geçmiş olsun. Benzer olayı bende yaşadım. Önceki aracımda kışın yolun buzlaması sebebiyle kış lastiği de olmayınca aracım kaydı yol kenarında park etmiş bi araca sol arkadan vurdum. Stop lambası kırıldı, tampon çatladı . Araç sahibini orada sordum kimse bilmiyor en son 155 i aradım durumu anlattım hasarı karşılamak için adama ulaştılar geldi dedim sen yaptır numaramı al neyse hesabı ben vereyim. Yaptırdı aradı verdim parasını. Burada aslında karşı tarafa iyilik yapmış olmuyoruz, kendimize iyilik yapıyoruz. Bunun öbür dünyası da var ozaman o hesabı verememek var. Malesef o kaçışı kar sayıyor insanımız ama öyle değil işte. Sıkmayın canınızı başka bişey olmasın.

M2007J20CG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hesap, öbür tarafa kalırsa işte o zaman kişinin bittiği an oluyor zaten. O yüzden bu alemin bir ekin tarlası olduğunu unutmayın. Hasat, asıl alemde alınıyor.

Geri