Park sensoru secimi icin yardim.

Arkadaslar aracim 2013 model fb7. Park sensoru takmayi dusunuyorum. On ve arka. Alttaki uc cesit arasinda kararsiz kaldim.

1- elektro manyetik olan. Delme derdi yok. Tamponun icine monte ediliyor. komple serit oldugu icin arada kalan ince direkleri de algiliyor. Eksi yonu tamponun kenarlarini da kapsadigi icin duvar kenarina parkta surekli otmesi. Gostergenin olmamasi ve on arka ortak olani olmadigi icin one takacagimi icerden dugme ile kontrol etmem gerekmesi

http://www.aliexpress.com/item/free...or-no-holes-need-to-be-drilled/341602526.html

2- Orjinal fabrika cikisi seklinde olan cikintisiz model. Bunun icin de tamponlari sokmem gerekiyor. Goruntu cok guzel oluyor.

http://www.aliexpress.com/item/car-...or-8-for-rear-and-front-best/32219419644.html

3- anam babam eski sistem. Cikintilari olan bilindik sensorler. Bunda tecrubeliyim. Tamponu sokmeden de halledebilirim.

http://www.aliexpress.com/item/Weat...CD-Monitor-Display-For-Vehicle/546844364.html

Sanki 2. secenek bende biraz daha agir basiyo gibi.

Bir de on tamponu soken biri varsa sasi durumunu ogrenmek istiyorum. Megan 2 ye takarken ondeki celik kisim zorlamisti baya. Bizim araclarda o sasi kisminin durumu nedir?

Trust

0
Aracınız
Dostum servis 200 tl takıyor bence hiç uğraşma anahtarda koyuyor zaten istedigin an iptal edersin bence bu kadar zahmete gerek yok gibi.

Dostum servis 200 tl takıyor bence hiç uğraşma anahtarda koyuyor zaten istedigin an iptal edersin bence bu kadar zahmete gerek yok gibi.
On arka mi ismail abi? Konya servise allah muhtac etmesin. Aracima standart bakimi haric extralar icin elletmem. Far ayarini bile yapamiyolar ki tampona deligi nasil acarlar dusunun.

Trust

0
Aracınız
On arka mi ismail abi? Konya servise allah muhtac etmesin. Aracima standart bakimi haric extralar icin elletmem. Far ayarini bile yapamiyolar ki tampona deligi nasil acarlar dusunun.
Sanırım yanlış anlamışım ben sadece ön olarak düşündüm eğer önlü arka lı ise maliyet yükselecek tabiki.
Anadolu servisleri malesef tecrübesiz oluyor bazilari.tecrübe edecek ellerinden pek araba geçmiyor doğal olarak .
İstanbul ve diğer büyük şehirlerde durum biraz daha iyi.

servislerde 500 gibi bir fiyati olsa gerek. ben cenmax almistim, yaklasik 1,5 sene oluyor

eray

0
Merhaba hep soracağım konu açmaya değmez dedim.Sırası gelmişken Ben de kameradan başka geri vites sensörü de var (Tampona montajlı gözler) Ancak direksiyon koltuğunda otururken bir yerden sinyal sesi gelmesine karşın (kenara yaklaştıkça artan bir ses)bir türlü ne led ekranı gördüm ne de sesin geldiği mekanizmayı eski cıvıc te yetkili de aldığım zaman ledlibir gösterge vardıi ç aynanın üst kısmına montaj yapmışlardı,bu araçta bulamıyorum.Bilgisi olan var mı ?

Merhaba hep soracağım konu açmaya değmez dedim.Sırası gelmişken Ben de kameradan başka geri vites sensörü de var (Tampona montajlı gözler) Ancak direksiyon koltuğunda otururken bir yerden sinyal sesi gelmesine karşın (kenara yaklaştıkça artan bir ses)bir türlü ne led ekranı gördüm ne de sesin geldiği mekanizmayı eski cıvıc te yetkili de aldığım zaman ledlibir gösterge vardıi ç aynanın üst kısmına montaj yapmışlardı,bu araçta bulamıyorum.Bilgisi olan var mı ?
Gostergesiz sensor takilmistir hocam. Sadece ses verir.

Aracınız
Benim aracdaki de ayni [MENTION=178]eray[/MENTION] bunlarda ekran yok sadece buzzer var yaklaştıkça ses artıyor çok yaklaştığında sürekli tiz olarak otuyor

Park sensoru 4 arka 2 on Forza marka aldim. Babamin megane 2 ye taktigimin aynisi. Bildigim urun oldugundan bunu tercih ettim. Delikleri 2012 kasada orjinalde bulunanlarla ayni yerden deldim. On tarafa plakanin iki yanina deldim. Bu gun sensoru de takacaktim ama boyaci berbat etmis. Bakalim yeniden boyayacak.
09f50375dbace750786660e2cc3e6db6.jpg

Geri