Civic FB7 P’den R ye veya D ye alınca vuruntu

Mehaba arkadaşlar. 2015 model otomatik eco civic model aracımda 2 adet ufak sorunum var. Fikirlernizi bekliyorum.

1- araç durur konumdayken vitesi P’den D’ye veya R’ye aldığımda çok hafif bir vuruntu(sarsıntı) hissediyorum. Bu vuruntu rahatsız edici düzeyde olmasa da kafama takıldı. Sizce bu normal mi? Anormalse sebebi ne olabilir.

Not: aracın şanzuman yağı zamanı aksatılmadan serviste değişti.

2- son zamanlar soğuk havaların da etkisiyle araç sabahları bazen 3-4 marşta anca çalışıyor. Gün içinde böyle bir sorun yok. Akü 4 ay önce değiştirildi. Sizce sorun nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Anladım hocam. Aslında aynı model birkaç araç üzerinde deneme şansım olsa daha net fikir oluşur.

Evet çevrenizdeki FB7 sahiplerinden ricacı olup test ederseniz kafanızda daha net bir fikir oluşur.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu olay bütün civiclerde var. Vites konumları arasında geçiş yaparken hissediliyor hafif kafa sallıyor araç. Bence çalışma şekli böyle arkadaşta fd6 var ondada böyle bende fb7 bu hafif sarsıntı var. Bunu en az hissetmek için bu geçişler arasında firene kuvvetli basın o zaman daha az hissettiriyor. Araç vitese geçer geçmez öne yada arkaya doğru hareketlenmek istiyor sebep bundan bence.

Bu olay bütün civiclerde var. Vites konumları arasında geçiş yaparken hissediliyor hafif kafa sallıyor araç. Bence çalışma şekli böyle arkadaşta fd6 var ondada böyle bende fb7 bu hafif sarsıntı var. Bunu en az hissetmek için bu geçişler arasında firene kuvvetli basın o zaman daha az hissettiriyor. Araç vitese geçer geçmez öne yada arkaya doğru hareketlenmek istiyor sebep bundan bence.

Ben de sizin gibi düşünüyorum açıkçası ama yine de emin olmak istedim.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bende de aynı sorun var. Özellikle aracı 1-2 gün çalıştırmadığımda r yada d konumuna aldığımda motordan yüksek bir ses geliyor. Gaza basıp ilerlediğimde kesiliyor. Biraz yol yaptıktan durup telrar çalıştırdığımda aynı ses gelmiyor. Forumda bununla ilgili farklı bilgiler var. Ama bana en mantıkşı gelen ve ustanın söylediği v kayısı gergi kütüğüdür. Bu şekilde bin bu genelde oluyor dedi. Bi sıkıntı olmadığını söyledi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri