PEDALBOX Hakkında

Sevgili Honda severler Merhaba. Geçenlerde Alanyada bir otomobil servisinde PEDALBOX isimli bir cihaz görerek merak edip sordum. Satışı ile ilgilenen arkadaş cihazın Alman malı olduğunu, aracın gaza verdiği tekpiyi artırdığını bununda yakıttan tam verim alınarak tüketimin düştüğünü ve aracın bariz şekilde atak hale geldiğini uzun uzun anlatarak söz konusu cihazı 2018 Honda Civic Eco Exe aracıma 2 dakika gibi bir sürede gaz pedalı üzerinde bulunan sokete hiç bir sökme işlemi olmaksızın bağlayarak ısrarla test ettirmek istedi. Bende vaktim olmadığı için o anda deneyemedim hemde cihazı araştırmadan aracıma bağlatmak istemedim. Şimdi PEDALBOX ın videolarını izliyorum cihaz kafama yatmaya başladı ve yakın zamanda test etmeye gitmeyi düşünüyorum. PEDALBOX veya benzeri cihaz tecrübesi olan arkadaşlarım var mı? Konuyla ilgili fikirlerinizi almak istiyorum. Teşekkürler...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben de gecen gun teste gidecektim fakat yakit tasarrufu konusunda kararsiz kaldim. Simdilik vazgectim. Kullanan arkadaslar varsa onlardan tecrubelerini almak isteriz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınızın hantallığı gider. Daha hisli olur.
0-100 Km. Hızlanma değeri değişmez.
Eco modu gibi modlarıda var.
Hondada zaten bu mod mevcut.
Ekonomi olarak çok fark olacağını sanmıyorum.
Bununla ilgili güzel iki video var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Tam da bugün düşünüyodum deneme yapsam mı diye. Bizim araçların gaz tepkimesi düşük kalıyor bu yüzden düşünülebilir. En azından d modunda koltuğa yapışma hissi yaratabilir diye düşünüyorum.

Pedalbox kullanan arkadas yok mu? Bekliyoruz:)

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Şehiriçi trafiğinde econ modu açıkken bile eco2 de kullanıyorum. Ekonomik sürüş için ideal. Kalkış, hızlanma yumuşak ve hafifçe oluyor.
Arabayı kullanan acemiler içinde faydalı olduğunu düşünüyorum. Gaz pedalının hassasiyetini azalttığı için araba daha kontrol edilebilir hale geliyor.
Performanslı kullanımlarda ise dip gaz yaptığınız andaki tepkiyi, dip gaz yapmadan çok hızlı bir şekilde elde edebiliyorsunuz. Sürekli dip gaz yaparım buna ne gerek var derseniz de, sürekli dip gaz yapmak belirli bir süreden sonra sizi yorar, aynı disiplini sürekli tutturmak zor.

Ekonomik kullanım için her araçta mutlaka faydasını gösterir diye düşünüyorum
Performanslı kullanım için ise atmosferik motorlu araçlarda bizimkiler gibi beygir ve torku çok yüksek değilse hemen hemen 0-80 km /s aralığında etkisini hissedersiniz. Daha yukarı hızlarda araba daha çok güce ihtiyaç duyduğundan dolayı, pedal ne kadar hassas olsa da etkisi çok fazla olamıyor. Örneğin 120 ile giderken hızlanmak istediğinizde Pedalchip olsun ya da dip gaz yapın, artık arabanın gücü ne kadarına izin veriyorsa o kadar gidersiniz. Ama kalkışlarda, ara hızlanmalarda ( 80 kms ye kadar) pedaldaki ölü noktayı, hantalllığı ortadan kaldırıyor. Araba her zaman fırlamaya hazır gibi tepki veriyor.
Turbolu araçlarda da durum kabaca aynı ama aracın gücü daha fazla olduğu için etkisini daha çok hissediyorsunuz.

S. Booster ve Pedalchip kullandım. İkisi de iyi ürünler. S. Booster bana biraz karışık geldi. şimdi Pedalchip var.

Yine de kimsenin dediğine kulak asmadan para vermeden taktırıp deneyin.

Ayrıca araca bir zarar vermez, arabayı garanti dışına çıkartmaz. Kendiniz söküp takabilirsiniz...

Bence deneyin 1549361577274.jpeg1549361591543.jpeg1549361601339.jpeg

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şehiriçi trafiğinde econ modu açıkken bile eco2 de kullanıyorum. Ekonomik sürüş için ideal. Kalkış, hızlanma yumuşak ve hafifçe oluyor.
Arabayı kullanan acemiler içinde faydalı olduğunu düşünüyorum. Gaz pedalının hassasiyetini azalttığı için araba daha kontrol edilebilir hale geliyor.
Performanslı kullanımlarda ise dip gaz yaptığınız andaki tepkiyi, dip gaz yapmadan çok hızlı bir şekilde elde edebiliyorsunuz. Sürekli dip gaz yaparım buna ne gerek var derseniz de, sürekli dip gaz yapmak belirli bir süreden sonra sizi yorar, aynı disiplini sürekli tutturmak zor.

Ekonomik kullanım için her araçta mutlaka faydasını gösterir diye düşünüyorum
Performanslı kullanım için ise atmosferik motorlu araçlarda bizimkiler gibi beygir ve torku çok yüksek değilse hemen hemen 0-80 km /s aralığında etkisini hissedersiniz. Daha yukarı hızlarda araba daha çok güce ihtiyaç duyduğundan dolayı, pedal ne kadar hassas olsa da etkisi çok fazla olamıyor. Örneğin 120 ile giderken hızlanmak istediğinizde Pedalchip olsun ya da dip gaz yapın, artık arabanın gücü ne kadarına izin veriyorsa o kadar gidersiniz. Ama kalkışlarda, ara hızlanmalarda ( 80 kms ye kadar) pedaldaki ölü noktayı, hantalllığı ortadan kaldırıyor. Araba her zaman fırlamaya hazır gibi tepki veriyor.
Turbolu araçlarda da durum kabaca aynı ama aracın gücü daha fazla olduğu için etkisini daha çok hissediyorsunuz.

S. Booster ve Pedalchip kullandım. İkisi de iyi ürünler. S. Booster bana biraz karışık geldi. şimdi Pedalchip var.

Yine de kimsenin dediğine kulak asmadan para vermeden taktırıp deneyin.

Ayrıca araca bir zarar vermez, arabayı garanti dışına çıkartmaz. Kendiniz söküp takabilirsiniz...

Bence deneyin Ekli dosyayı görüntüle 250417Ekli dosyayı görüntüle 250418Ekli dosyayı görüntüle 250419

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yorumunuz icin tesekkurler. Benim asil merak ettigim, yakit tasarrufunu nasil gerceklestirdigi?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

PEDALBOX ve PEDALBOX plus olarak iki seçenek sundu biri 199 diğeri 299 dolar dedi birde karta taksit seçeneği var dedi. Çok vaktim yoktu İkisi arasındaki farkı pek anlayamadım. Eğer ki yakıt tasarrufu sağlıyorsa bu cihaz almak gayet mantıklı çünkü 10.000 20.000 km arası parasını çıkarıyor gibi, ben Antalya Alanya arası uzun yolda test etmek için satış temsilcisinin razı ettim kısa zamanda buradan deneyimlerimi tekrar size aktarmaya çalışırım

Bu arada cihazın birkaç Ay içersinde Bluetooth olan modeli çıkacakmış kumanda ile pedalı arasında kablo olmayacak yani muhtemelen bu modeli beklerim diye düşünüyorum

Geri