Plaka tanıma sistemi ve radar kameraları hakkında bilgi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çok daha gelişmişi. Polis arkadaşım şöyle anlattı bana; bir plaka yarım saat önce misal İstanbul'da, yarım saat sonra da Giresun'da bulunamaz. Böyle bir durumda Pts onu algılar ve o plaka için hemen yakalama çıkar. Yine aynı şekilde yakalama bulunan bir araç ptsden geçerse kolluk kuvvetlerine hemen ikaz gider, arabanın peşine düşerler. İzlemede olan bir aracı ptsden geçtiği sürece konumu, hareket yönü vb ile takibi çok kolaydır.

Şu an Pts neredeyse tüm ilçe giriş çıkışlarında var. En ayar olduğum iş ise soldan kaptırıp giden bir aracın Pts görünce radar sanıp frene abanmasi. Şu an radar degiller ama esas mesele iki üstteki arkadaşın yorumu; ptsye istenirse radar özelliği eklenebilir. İşte o zaman fena öperler bizi.
Pts'lerin yanına tek kamera radar değilde Eds sistemi kurulmaya başlandı. Aktif olan yerler var. Yerleşkeler arası ortalama hız tesbiti yapılıyor. Yani her hâlükârda frene basmak boşuna oluyor. Pts'ye yakın Eds tabelası ve belli bir kilometre belirtilmiş ise dikkat edilmeli. Eds olsa bile uygulama ve gezici radarlarda yol üzerinde bulunabiliyor. Yani 120'ye kanaat edeceğiz. :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Askerdeysen pts operatörüydüm eğer ciddi bir suç yoksa bu anlattığınız senaryoları pek kaale almıyorlar. Yani sistem uyarır ama o anda ekip yoksa sahada geçer gider :) ama aranan bir araç ise geçmiş olsun direk alırlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri