Prins lpg sorun acil

rok206

0
Aracınız
Arkadaslar merhaba. 1 ay önce ep2 aracima prins marka lpg taktirmiştim. Hiç bir sorunm yoktu. 1000 km sonra ayar yaptirmak için terkrar gittim. Usta hiç bir sorun yok dedi ince bir ayar yaptı bilgisayar üzerinden. Ayardan sonra araçta ufak bir rolantide titreme oldu. Sonra yolda giderken enjektörlerden bir ses gelmeye basladi. Arac gaz yememeye ve motor ariza işigi yanip sönmeye başladi. Noluyor derken sağa çekmeye gerek kalmadan düzeldi. Anlık bir sorun oldugunu düşündüm önemsemedim. Bugun tekrar ayni arizayi yapti sonra 300-500 metre gittikten sonra sorun düzeldi. Sorun sizce ne olabilir inanin lpg dende aracdanda sogudum. En iyisi prins dedik gene sorun yardimlarinizi acil beklıyorum. Şu anda motor ariza işi yandi ve sönmedi

rok206

0
Aracınız
Shellden alıyorum. Bana yakın olan shell bayısı var shellın kendı yerı.

cagano

0
Benimde aynı şeyler geldi bugün başıma tek farkı brc kit benim. Özellikle 1 ve 2. Viteste araba gaza az kökleyince teklemeye başladı sonradan düzeliyor. Benzine aldım bi süre kullandım bazen benzinde yapıyor ama 3-4 km sonra yapmıyor. Lpg ye geçiyorum 2. Viteste yapıyor hep. Teklemeye başladı yine sonra arıza ışığı yanıp sönmeye başladı. Hemen benzine geçtim söndü sonra. İki depodur aygaz kullanmıştım

Sent from my iPhone using Tapatalk

rok206

0
Aracınız
Yarın kısmetse ustaya göturcem sonucu yazarım buraya. Ben enjektörlerden suphelenıyorum ama bır arkafasım enjektör kolay kolay boxulmaz dedı buyuk ıhtımal sıcaklık ayarını duşurdu dedı motor tam ısınmadan lpg gectıgı için patlama duzgun olmuyor motor kendını korumaya alıyor o yuzden arac teklıyor gıtmıyor arıza yakıyor dedı. Bakalım inş buyuk sorun degıldır

cagano

0
Bende ateşleme sisteminden diye düşünüyorum. Yarın buji ve buji kablolarına baktırıcam. Son olarak bobin:( siz bunlarıda kontrol ettirin.

rok206

0
Aracınız
Ayardan kaynaklı sorun oldugu söyledın ayarı bastan yapıldı. Motor arızası lambası için bılgısayar baglandı. Ateslemede sorun oldugu söylendı. Honda ustası cagırdılar geldı baktı sıboblar cok sıkıdır onların ayar yapılması lazım dedı. Aracın cekışınde yada yakıtında herhangı bır sorun oldugunu duşunmuyorum bu subab ayarı genede yapılması lazım mı ?
Diğer sorun içinde şuanlık cözulmuş gbı gözukuyor ama gene bır sure kullanmak lazım o zaman çözulup çözulmedıgı bellı olur

rok206

0
Aracınız
Bu motor lambası sönmicek mı şimdi prıns hanı yakmaz dıyorlardı yanıyor sorun ne arkadaslar sızce ? Lpg den önce hıç bır sorun yoktu.

cagano

0
Arıza ışığı devamlı yanıyorsa hiç sönmeden, oksijen sensörü ve katalitikten olabilir. Arıza kodunu öğrenseydiniz keşke. Tekleme geçtiyse arıza ışığının neden yandığını cihazdan okutarak öğrenin.

rok206

0
Aracınız
Arıza ışığı devamlı yanıyorsa hiç sönmeden, oksijen sensörü ve katalitikten olabilir. Arıza kodunu öğrenseydiniz keşke. Tekleme geçtiyse arıza ışığının neden yandığını cihazdan okutarak öğrenin.

yok tekleme geçmedi.gün içinde 1 defa daha yaptı.1 ve 3. ateşleme bobinlerinde sorun var yaziyordu.usta bujileri değiştirmeyi ve subap ayarlarından sonra sorun büyük ihtimal çözülür dedi.

Geri