Radyodan trafik güncellemesi

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
AF: Alternative Frequency'nin kısaltması. Bu özellik açıkken ise dinlemiş olduğunuz radyo kanalının daha iyi kalitede yayın yapan farklı bir alternatif frekansı varsa yayın otomatik olarak o frekansa aktarılıyor. Böylece yayını daha kaliteli bir şekilde dinlemeye devam ediyorsunuz.

TA: Traffic Announcement'ın kısaltması. TA aktif konumdayken ise o anda trafikle veya farklı bir konu ile ilgili bir duyuru geldiğinde radyo veya diğer medya çalar yayını kesilerek anons başlıyor. Tünellerde olan sistem de bu sanırım.

TP: Traffic Programme'ın kısaltması. TP aktif konumdayken henüz ülkemizde yaygın olmayan trafik ile ilgili anonsları da alabileceğiniz radyo istasyonlarını da frekans aramalarında görmenizi sağlıyor.

Yalnız REG ayarı nedir onu bulamadım.

Af :alternatif frekans
Örneğin istanbulda 100 power fm i açtın, izmit e girdin, orada power fm 100.1 ise radyo otomatik olarak kendisini ayarlıyor.
Tp:traffic programme
dinlediğiniz radyoda yayın içerisinde(ya da sadece) trafik ile ilgili bilgiler veriliyor demektir. (burada frekansı siz seçersiniz)
Ta:traffic announcemenet
açık ise tünel gibi yayın gapılan yerlerde otomatik olarak bu frekansa geçilir.( frekans seçemezsiniz)

Bunların hepsi rds açıkken olur.

Kısaca rds ve af açık kalsın diğerlerini kapatın, sorun kalmaz

Araba ekranında sadece ta kapatmak için kısa yol düğmesi var. Ana menüyü bir kaç sayfa sola kaydırınca ta yazan kırmızı düğme.

Yanılıyor da olabilirim.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Af :alternatif frekans
Örneğin istanbulda 100 power fm i açtın, izmit e girdin, orada power fm 100.1 ise radyo otomatik olarak kendisini ayarlıyor.
Tp:traffic programme
dinlediğiniz radyoda yayın içerisinde(ya da sadece) trafik ile ilgili bilgiler veriliyor demektir. (burada frekansı siz seçersiniz)
Ta:traffic announcemenet
açık ise tünel gibi yayın gapılan yerlerde otomatik olarak bu frekansa geçilir.( frekans seçemezsiniz)

Bunların hepsi rds açıkken olur.

Kısaca rds ve af açık kalsın diğerlerini kapatın, sorun kalmaz

Araba ekranında sadece ta kapatmak için kısa yol düğmesi var. Ana menüyü bir kaç sayfa sola kaydırınca ta yazan kırmızı düğme.

Yanılıyor da olabilirim.

Hocam araç zaten default olarak bu şekilde geldi.

Şimdi eski aracım Polo'ya binip ayarlarını kurcaladım. Onun ayarları fotoğraflarda olduğu gibi. Ve Bluetooth ile telefondan müzik dinlerken tünelden geçtiğimde trafik anonsu falan devreye girmiyordu.

IMG_6265.JPGIMG_6266.JPG

Hocam araç zaten default olarak bu şekilde geldi.

Şimdi eski aracım Polo'ya binip ayarlarını kurcaladım. Onun ayarları fotoğraflarda olduğu gibi. Ve Bluetooth ile telefondan müzik dinlerken tünelden geçtiğimde trafik anonsu falan devreye girmiyordu.

Ekli dosyayı görüntüle 248930Ekli dosyayı görüntüle 248931
Sanırım tp yayını almak için, ta nın da aktif olması gerekiyor.
Reg demek de bölgesel radyo istasyonlarını bulmak için. Daha hassas arama yapıp zayıf sinyalleri de yakalıyor gibi birşeydi

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Bu kadar araç varken benzer problem yaşayan kimseyi göremedim internette.

Her gün 2 kez geçiyorum Sarıyer tünelinden. Deneye yanıla çözmeye çalışacağım. Olmadı 1000km sonra ücretsiz bakım var gel dediler, orada bir soracağım.

Her tünel geçtikten sonra sağa çekip arabayı durdurup tekrar mı çalıştıracağım? :) Bir şekilde çözsünler. Belki yazılımsal bir şeydir ve yazılım güncellemesi ya da tekrar yüklenmesi ile çözülebilir.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Anonstan sonra sizin multimedya ekranın kilitlenmesini ilk defa duydum.
Fabrika ayarlarına döndünüz mü?

Hayır hocam dönmedim. Bunu bir deneyeyim ilk olarak. Teşekkürler.

Kitlenme şu şekilde; ses saniyenin yarısı kadar aralıklarla gidip geliyor ve multimedya ekranı üzerindeki hiç bir dokunmatik tuş çalışmıyor. Bip sesi geliyor fakat işlev göstermiyorlar. Alttaki fiziksel klima butonu ile ekran klima kontrol menüsünü kullanmama izin veriyor ve dokunmatik çalışıyor. 10 saniye geçip radyo ekranına döndüğünde yine dokunmatik çalışmıyor.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
REG ayarını kapatıp denedin. Telefondan müzik dinlerken yine kitlenme oldu. Fakat bu kez "yanıt vermiyor, kapatılsın mı?" dedi ve kapatmama izin verdi. Açtıktan sonra çalışıyor zaten.

Geri