Rampada cekis sorunu

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaslar herkese selam
Yaklasik 6 aydir bu sorunla ugrasiyorum birde burdan destek alayim istedim
Arac 2010 civic otomatik 160.000 km de
Aracim duz yol ve hafif rampada canavar gibi ama gel gorelim otobanda uzun rampalarda bildiginiz kaplumbaga. Arac rampada devirlenmek istiyor 2. Vites 110 atiyor 3 e tekrar gosterge 70 e kadar iniyo birdaha vites dusuyo derken bu Boyle devam edip yolculuk berbat oluyor yaptirdigim islemler yetkili serviste buji bobin sanzuman yag filtreler subap ayari lpg ayari maf sensoru temizligi oksijen sensorleri degisti ama sonuc ayni katalizor sokuldu tertemiz susturucular tikali degil gaz kelebegi temiz selenoid valflerini temizlettim benzin ve lpg gaz yemesi ayni kompresyon testi 150 cikiyor motor beynini serviste sifirladik hata kodu hic yok varmi Fikri olan bana yardimci olacak kimse

Arkadaslar herkese selam
Aracim duz yol ve hafif rampada canavar gibi ama gel gorelim otobanda uzun rampalarda bildiginiz kaplumbaga. Arac rampada devirlenmek istiyor 2. Vites 110 atiyor 3 e tekrar gosterge 70 e kadar iniyo birdaha vites dusuyo derken bu Boyle devam edip yolculuk berbat oluyor yaptirdigim islemler yetkili serviste buji bobin sanzuman yag filtreler subap ayari lpg ayari maf sensoru temizligi oksijen sensorleri degisti ama sonuc ayni katalizor sokuldu tertemiz susturucular tikali degil gaz kelebegi temiz selenoid valflerini temizlettim benzin ve lpg gaz yemesi ayni kompresyon testi 150 cikiyor motor beynini serviste sifirladik hata kodu hic yok varmi Fikri olan bana yardimci olacak kimse

Atmosferik motor yapısı gereği rampada yüksek devir ister, birde fd6 otomatiklerin oranı çok uzun 3 bin devirde 5.vitesde 150 yapıyor dizel gibi gidiyor devri rampada yüksek devir çevirceksiniz arabanızda hiç bir sorun yok bence

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaslar herkese selam
Bence anormal bir durum yok, atmosferik motor çekişi yüksek devirde verebilir, civiclerdeki otomatik şanzımanda dayanıklı ancak hem fazlasıyla uzun oranlı olması, hem de yapısı gereği performansı törpülemesi nedeniyle yokuşta iyice vites düşürme ihtiyacı ortaya çıkıyor.
Mesela Ankara elmadağ rampasını manuel FD6 civic 140 civarı 5.viteste 4000 devirle çıkabilirken, otomatik 3.vites 5500 devir civarı 140la çıkabiliyor.
Kullanımda manuel gayet atak ve seri hissettiriyor, bu açıdan vites oranlarının oldukça fazla etkisi var.
Kısacası aracınızın verebileceği bu gibi bence.
Eğer yetersiz geliyorsa turbo motorlu araçlara yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Aracınız
Civic FD6 2010
Daha öncede fd6 otomatik kullandim 170 i gecemedim bu aracla kesin sorun var turbo performansi beklemiyorum ama 125 beygirlik motor rampada sahin gibi olamaz

Aracınız
Civic FD6 2010
Atmosferik motor yapısı gereği rampada yüksek devir ister, birde fd6 otomatiklerin oranı çok uzun 3 bin devirde 5.vitesde 150 yapıyor dizel gibi gidiyor devri rampada yüksek devir çevirceksiniz arabanızda hiç bir sorun yok bence

EK1 - ES7 - EP2 - FD6
Teste cikan ustalarda aracin gitmiyor ama sorunun ne oldugunu bulamiyoruz dedi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şanzıman yağını en son ne zaman değiştirdiniz peki?

Aracınız
Civic FD6 2008
Bende de çok dik yokuşta araba dolu ise çok nazlı çıkıyor. Dip gaz ama yokuşun sonuna doğru hız ufak ufak düşüyor. Hatta yokuş biraz daha uzun olsa durcakmış gibi. Ama normal yolda hiç bir sıkıntı yok.

Geri