Civic FD6 Sabah ilk çalıştırmada Marş almada zorlanma sorunu

2010 HONDA CİVİC DREAM KULLANICISIYIM. BÜTÜN BAKIMLAR SERVİSTE YAPTIRILDI. ANCAK HAVA SOĞKKEN İLK ÇALIŞTIRMADA ARAÇ 3 KERE gıv gıv gıv yaptıktan sonra çok zorlanarak ve rolantisi düşük çalışıyor sonra normale dönüyor bazen de motor çok sarsıntılı bir şekilde çalışıyor ve normale dönüyor. gün içerisinde ise normal dur kalklarda çalıştırma esnasında bu sorun olmuoyr ancak park eğer 3 saat gibi uzun bir dilim içerisinde gerçekleşmişse aynı sorun yeniden oluyor. vallahi sorunsuzdur dediler honda al dediler sanırım hata yaptık!!! bu arada arabam benzinli....duv..duv..duv.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geçmiş olsun, honda markası gerçekten sorunsuzdur, sizinki şanssızlık olmuş.
Anladığım kadarıyla problem birden fazla en güzeli servise götürüp çözmek.

2010 HONDA CİVİC DREAM KULLANICISIYIM. BÜTÜN BAKIMLAR SERVİSTE YAPTIRILDI. ANCAK HAVA SOĞKKEN İLK ÇALIŞTIRMADA ARAÇ 3 KERE gıv gıv gıv yaptıktan sonra çok zorlanarak ve rolantisi düşük çalışıyor sonra normale dönüyor bazen de motor çok sarsıntılı bir şekilde çalışıyor ve normale dönüyor. gün içerisinde ise normal dur kalklarda çalıştırma esnasında bu sorun olmuoyr ancak park eğer 3 saat gibi uzun bir dilim içerisinde gerçekleşmişse aynı sorun yeniden oluyor. vallahi sorunsuzdur dediler honda al dediler sanırım hata yaptık!!! bu arada arabam benzinli....duv..duv..duv.
Sorununuz akuden hocam. Ben aracimi 2013 nisanda aldim. Ramazanda oruc kafayla sisleri ve parklari acik unutmustum sabaha kadar. Yazin pek sorun olmadi ama gecen kis da bu kis da iki hatta ucuncu marşta calistigi oldu. Akuyu olcturdum % 50 civarinda cikti. Aynen sizinki gibi sarsintili ve dusuk rolantide calisiyor. Ayrica honda aku konusunda cok zayif. Araca yetmiyor.

Aracınız
Ayni dert bende de vardı eski civicim de akü zayıflamıştı gözün biri bozulmuş akuyu deistim değişimden sonra mars canlıydı fakat çalıştırmada sabahları gene geç çalışma titreyerek çalışma sonra düzelme devam etti.Aynen aksam is çıkışı calistirikende oluyordu ateşleme sisteminden olduğunu düşünüyordum vakit yetmedi elemanın biri aldı gitti bizde ardından gidişine baktik

(Tapatalk Bazen Canimi Sıkmıyor deilsin.:)))

Ayni dert bende de vardı eski civicim de akü zayıflamıştı gözün biri bozulmuş akuyu deistim değişimden sonra mars canlıydı fakat çalıştırmada sabahları gene geç çalışma titreyerek çalışma sonra düzelme devam etti.Aynen aksam is çıkışı calistirikende oluyordu ateşleme sisteminden olduğunu düşünüyordum vakit yetmedi elemanın biri aldı gitti bizde ardından gidişine baktik

(Tapatalk Bazen Canimi Sıkmıyor deilsin.:)))
Siz arkadan gidisine baktik deyince aklima doganimi sattigim gun geldi. Gidisine bakarken 2 damla yas suzulmustu gozumden..

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar 2 gündür aracımı ( 2013 lpg otomatik elegance ) ilk çalıştırmada sanki marş dinamosu kaçırıyor gibi ses geliyor. Araç ısındıktan sonra bu ses kayboluyor. Başına böyle bir durum gelen var mı? Ya da nasıl bir çözüm buldunuz? Şimdiden teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Marş dinamosunda gıcyyk bir ses geliyorsa içinde bulunan kömürlerin yaptığı pislikten dolayı zamanla oluyormuş temizleyip yağlıyorlar o zaman gidiyormuş. [MENTION=2063]DADAŞ[/MENTION]

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
[MENTION=3234]UK61[/MENTION] , büyük bir işçilik isteyen iş mi acaba? Malûm Artvin de usta sıkıntısı var.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Valla hocam elektrikçi yapacak onu ama işini düzgün yapan birisinin yapması her zaman daha iyidir. Bende yaptıracağım ama burda da usta sıkıntısı var öyle her zaman yapmıyor sabahları çok soğukta ilk çalıştırmada oluyor. [MENTION=2063]DADAŞ[/MENTION]

Geri