Civic FD6 Sağ ön taraftan gelen ses

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Aracım 2008 fd6 daha önceden stabilize yol ve çukurlarda rahatsızlık veren tok tok sesi geldiğinde tanıdık bir arkadaşa gittim abi z rot dedi değiştirdi. 3-4 ay ses bayağı azaldı ama ses tekrar fazlalaştı kayseri de ön takımdan iyi anlayan bi yere baktırdım. Dedi ki abi z rot ve tabla burçları değişecek ama bu araçlar da bu ön takım olayı sertlikten dolayı konfor bekleme mutlaka ses olur sadece azaltır dediler. Tmm dedim ikisini de yan sanayi değiştirdim fakat ses az da olsa var yine bu sesi bitirecek bir parça yok mu sorun belli ki z rot ve tabla başlıklarında

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun.
> Sağ önde motor kulağı bulunur. Vazifesini tam yapamıyor ise hafif ses yapabilir.
> Amortisörlerde ömrünü doldurmaya başkadı ise oda ses yapamaya başlar.
> Bu hususlar için ses daha çok bozuk yol ve kasislerde gözlenir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Aracım 2008 fd6 daha önceden stabilize yol ve çukurlarda rahatsızlık veren tok tok sesi geldiğinde tanıdık bir arkadaşa gittim abi z rot dedi değiştirdi. 3-4 ay ses bayağı azaldı ama ses tekrar fazlalaştı kayseri de ön takımdan iyi anlayan bi yere baktırdım. Dedi ki abi z rot ve tabla burçları değişecek ama bu araçlar da bu ön takım olayı sertlikten dolayı konfor bekleme mutlaka ses olur sadece azaltır dediler. Tmm dedim ikisini de yan sanayi değiştirdim fakat ses az da olsa var yine bu sesi bitirecek bir parça yok mu sorun belli ki z rot ve tabla başlıklarında

Yan sanayi parça ile sessizlik olarak çok beklentiniz olmasın, hatta orjinal parça ile de sessizlik olarak çok beklentiniz olmasın, FD6ların alt takımları çok dayanıklıdır ama sesli çalışırlar.
Sırayla eğer şimdiye kadar hiç değişmemişse bakılacak noktalar,
- Motor kulağı (mutlaka orjinal kulakla değiştirin)
- Direksiyon kutusu mili (zamala stabilize yollarda sağ taraftan gelen bir tak-tuk sesine neden olabilir)
- Eğer şimdiye kadar değişmedi ise ön takımdaki bütün burçlar (yaş olarak 12 yaşındaki bir kauçuk parçasından randıman beklemek zor, marka olarak yan sanayi alacaksanız 555 veya Blueprint kullanmaya çalışın)

Motor kulağı orijinali ile değişti ön takımdaki bütün mekanizmalar değişti sadece amortisör değişmedi. Bi de direksiyon kutusu mili mevzusunu yeni duydum onu da bi sorayım ustaya

Motor kulağı orijinali ile değişti ön takımdaki bütün mekanizmalar değişti sadece amortisör değişmedi. Bi de direksiyon kutusu mili mevzusunu yeni duydum onu da bi sorayım ustaya

Bu konuya bakmanızı öneririm,

Geri