Şanzıman yağı ne kullanmalıyım

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
1 sene önce bende eneos Eco atf ile değiştirdim her hangi bir fark yok. Şanzıman gayet sağlıklı

Try the impossible maybe not..

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Geçen hafta mutluhandan yağ aldım 3 litre 330 tl. Değişimiz biz yapalım 360 tl ye dışarda uğraşmayın dediler ben de elimde şanzıman filtresi de var orjinal yağ ve filtreyi 360 tl ye değiştircekseniz olur dedim. Filtre işin içine girince yağ+yağ değişim işçilik+şanzıman filtresi işçilik=480 tl fiyat çıkardılar yağı alıp çıktım. 1 tane tapa + filtreye 150 tl işçilik yazıyor. 150 tl işçiliğe sanayide motor indiriyor adamlar

06 HONDA 2234

Aracınız
Geçen hafta mutluhandan yağ aldım 3 litre 330 tl. Değişimiz biz yapalım 360 tl ye dışarda uğraşmayın dediler ben de elimde şanzıman filtresi de var orjinal yağ ve filtreyi 360 tl ye değiştircekseniz olur dedim. Filtre işin içine girince yağ+yağ değişim işçilik+şanzıman filtresi işçilik=480 tl fiyat çıkardılar yağı alıp çıktım. 1 tane tapa + filtreye 150 tl işçilik yazıyor. 150 tl işçiliğe sanayide motor indiriyor adamlar

06 HONDA 2234

Çorum’da yaşıyorum, yetkili servis dışında şanzıman yağı değiştiren bir yer bulamadım maalesef , yoksa y.servise kaptırdığım paralara çok yanıyorum .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
Bugün 2007 model otomatik civic sedan aracıma honda servisinin 450 lira çekmesinden dolayı honda alternatifi yağ aramaya başlamam sonucu Motul ATF VI (6) da karar kılarak şanzımana koyduydum. Gün boyu gezdim. Eskisi orjinal miydi değil miydi bilmiyorum ama eski yağdan hiçbir farkının olmadığını fark ettim. Yeni yağ olduğundan mıdır nedir araba sakinleşti gibi. Ama vites geçişleri falan aynı. Bi sıkıntı yok. İnşallah honda otomatik şanzıman yağı alternatifi olur da; şu honda tekelinden kurtuluruz. Sanki yağı başka gezegenden ithal ediyor.

Geri