Şasi no ve model yılı

Ben de baktim arkadaslar h yaziyor. Ama honda marmarayi aradim ruhsatta model yili ne yaziyorsa odur şase numarasindan belli olmaz dediler

[MENTION=2987]joseph41[/MENTION] o olay yeni bi yasa ile degisti. Fabrikasyon lpg'li araclarin muayenesi 3 yil artik eylulde aldigim aracimin muayenesi 3 yil. [MENTION=8570]alper4071[/MENTION] size aracinizi ilk aldiginizda fiyati piyasadan uygun iyice sorun 2017 olabilir dedigimi hatirliyorum yanlis mi hatirliyorum acaba ?

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

[MENTION=2987]joseph41[/MENTION] o olay yeni bi yasa ile degisti. Fabrikasyon lpg'li araclarin muayenesi 3 yil artik eylulde aldigim aracimin muayenesi 3 yil. [MENTION=8570]alper4071[/MENTION] size aracinizi ilk aldiginizda fiyati piyasadan uygun iyice sorun 2017 olabilir dedigimi hatirliyorum yanlis mi hatirliyorum acaba ?

Sadece bende değil ki problem. 2018 model olan bütün arkadaşlarda aynı. Benim aracımın ruhsatı, noter belgesi, faturası hepsinde model yılı 2018. Aracın tescil tarihi 20.02.2018 muayene bitiş tarihi Ocak 2021. Sadece neden şasi numaraları bu şekilde bir türlü anlam veremedim. Bir önceki Honda aracımın şasisindeki harf D idi ve araç 2013 modeldi. Ki doğru olanı bu.

[MENTION=8570]alper4071[/MENTION] elinde kalan 2017 modelleri bu sekilde piyasaya surmus olamaz mi acaba bu konuda net bi fikrim yok ama yapabilirler diye dusunuyorum. Sonucta 2018 uretim diyip stoktaki urunu satabilirler bunun aksini iddia edebileceginiz tek sey şasi numarasi ona da bayii "ordan belli olmaz" demis.

[MENTION=8570]alper4071[/MENTION] elinde kalan 2017 modelleri bu sekilde piyasaya surmus olamaz mi acaba bu konuda net bi fikrim yok ama yapabilirler diye dusunuyorum. Sonucta 2018 uretim diyip stoktaki urunu satabilirler bunun aksini iddia edebileceginiz tek sey şasi numarasi ona da bayii "ordan belli olmaz" demis.

Ama 2017 model olanlar da vardı bayii de onları 4.000 lira daha ucuza veriyorlardı. Eğer senin de dediğin gibi iseler türlü yasal olarak suç işliyorlardır ki bunun çok büyük yaptırımları vardır diye düşünüyorum.

Sirf konu acildi diye şasiyi kontrol ettim. 10.hanem "H" ve aracim 2017 model. [MENTION=8570]alper4071[/MENTION]

Abiler bu konuda bir fikriniz var mi ? [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] [MENTION=964]maksu[/MENTION]

Bu konuda bir açıklama okumuştum ama detay hatırlamıyorum. Ama şase (VIN) numarasında şunu hatırlıyorum.

VIN numaranızın ilk üç harfi SHH veya SHS ise HUM yani Honda of the UK Manufacturing (HUM) Swindon İngiltere üretimidir.

NLA ise Gebze, Türkiye, J ile başlıyorsa Japonya üretimidir.

Diğer detaya da bir bakalım çıkar bir şeyler Kayhan hocam.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri