Saygili arkadaşlar merak ettiğim bir soru var

Saygılı ve değerli arkadaşlar ,2014 model fb7 manuel kasa civiğim var 4 senedir kullanıyorum çok şükür memnunum,ama şu anlatacağım sebepten dolayı değiştirmeyi düşünüyorum ,ancak aynı segmentte olan hemde fiyatları aşağı yukarı birbirine yakın arabalarda yani ford focus ,opel astra,wolkswogen jetta veyahut golf ,skoda oktavia gibi arabalara bakıyorum koltukları ,iç malzeme kaliteleri ,yumuşak malzeme kullanmaları dizel olmaları ,turbo motor kullanmaları kaportalarının daha kalın olmaları ,daha seri ve konforlu olmaları ,yanlış anlamayın ben araba felan kötülemiyorum sadece bilgi amaçlı burdayım,bizim araca bakıyorum sert plastik ,atmosferik motor ,bu saydıklarımın hepsi turbo dizel bizimkisi hala lpg ,bizim aracında ne üstün tarafı var o saydığım araçlara göre dengelesin bu saydığım araçların hepsi aşağı yukarı aynı fiyat ,yani belki şunu diyebilirsiniz zevk meselesi ,ama aracı bu gibi sebeplerden dolayı değiştirmeyi düşünüyorum ,benim arabamın fiyatına daha artıları olan araçlar mevcut bu konu hakkında eğer yanlışım varsa lütfen düzeltin ,beni yanlış anlamayın sadece ben yorum yapıyorum bir arabayı yüceltmek yada kötülemek değil yorumlarınızı bekliyorum...

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Doğru söylüyorsun hocam, bizdeki sadece isme verilen para, saydığın araçlardan hiç bir artısı yok Honda nın katılıyorum sana.
Sonuçta objektif yorum yapmışsın. Doğu görevim bitsin batıya döneyim ben de Honda dan vazgeçecek gibiyim. Buralara yeni araç yazık kanaatindeyim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Saygılı ve değerli arkadaşlar ,2014 model fb7 manuel kasa civiğim var 4 senedir kullanıyorum çok şükür memnunum,ama şu anlatacağım sebepten dolayı değiştirmeyi düşünüyorum ,ancak aynı segmentte olan hemde fiyatları aşağı yukarı birbirine yakın arabalarda yani ford focus ,opel astra,wolkswogen jetta veyahut golf ,skoda oktavia gibi arabalara bakıyorum koltukları ,iç malzeme kaliteleri ,yumuşak malzeme kullanmaları dizel olmaları ,turbo motor kullanmaları kaportalarının daha kalın olmaları ,daha seri ve konforlu olmaları ,yanlış anlamayın ben araba felan kötülemiyorum sadece bilgi amaçlı burdayım,bizim araca bakıyorum sert plastik ,atmosferik motor ,bu saydıklarımın hepsi turbo dizel bizimkisi hala lpg ,bizim aracında ne üstün tarafı var o saydığım araçlara göre dengelesin bu saydığım araçların hepsi aşağı yukarı aynı fiyat ,yani belki şunu diyebilirsiniz zevk meselesi ,ama aracı bu gibi sebeplerden dolayı değiştirmeyi düşünüyorum ,benim arabamın fiyatına daha artıları olan araçlar mevcut bu konu hakkında eğer yanlışım varsa lütfen düzeltin ,beni yanlış anlamayın sadece ben yorum yapıyorum bir arabayı yüceltmek yada kötülemek değil yorumlarınızı bekliyorum...
Hocam kısmen haklısın. Ama artıklarını sayayım ;
1- Tasarım (özellikle iç tasarım) dediğiniz araçlara göre bence tartışmasız daha iyi
2- Dediğiniz Alman arabaların bir sürü problemi var. Özellikle sorunlu ve fb7 şanzımanına göre daha kararsız otomatik şanzımanları. Tabi honda da yok mu tabiki var ama onlara göre daha az.
3- Arabanın güvenliğinin kaporta kalınlığı ile bir ilgisi yok artık. Önemli olan araç parçalansın ama araçtakilere birşey olmasın.
4- Atmosferik motor yokuşlarda çekiş olarak kötü ve eski teknoloji kabul ediyorum. Ama hem sorunsuz hemde lpg ile uyumlu olmasından ötürü ekonomik.
Saydığınız araç sahipleri araçlarının problemlerini gidermeye çalışırken biz modifiyeyle uğraşıyoruz. Siz hiç wolksvagen grubu bir araçta ekran değişimi yapmayı araştırdınız mı? 5000 TL lik kendi taktıkları ekrandan başka alternatifiniz yok mesela. Yaparsanız öyle değişik problemlerle karşılaşıyorsunuz ki ne siz sorun ne ben söyleyeyim

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam bir çok dediğinizde haklısınız. Bugün civic hastası usta ile konuştuk bende hasta sayılırım. Dedikki şu yurt dışında satılan civic si yani aslında bizim fb7 Türkiye ye neden getirilmedi. Ne vardı yani o motor gücüyle gelseydi?

Eksiklerini siz saymışsınız, parçası çok pahalı, servisleri berbat Honda Türkiye desen ilgisiz, dışarda satılanla bizimkiler arası hep fark var.

Artı olarak, eskimeyen tipi, lpg ile az yakması ve sorunsuzluğu, donanımı ekstra değil içinde, aynı yıllarda üretilen diğer c lere göre geniş iç hacim, konsolu cezbedici başka araçta görmedim, güvenlik donanımı çok iyi.

Aracınız
Bende aracimi sattiktan sonra astra j almayi dusunuyorum. Uygun fiyata dolu araclar alinabiliyor.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Astra j yi bana kaza yaptıktan sonra vermişlerdi 2013 model 1.6 benzinli. Araç resmen kafaya dikiyordu benzini. Konforu civicten iyiydi tek beğendiğim şey oydu. Aracıma geri kavuşmayı iple çekmiştim.

zero

0
herkesin arabası, sahibi olduğu ve kullandığı arabası en güzelidir! kimse kimsenin arabasına (tercihine-zorunluluğuna..) öyle dışardan kötü yorum yapmamalı. hatta bu bazen çok saçma sapan hallere dönüşüyor! gereksiz mugalata.. kırıcı ve sinir bozucu.. bir çeşit "çamur atma" ya da "ezberden göklere çıkarma" yarışı gibi maalesef..
siz gayet kibar bir şekilde düşüncelerinizi aktarmışsınız. bu gayet güzel ve haklı. ve bu düşünceleri hayata geçirecek olan da sizsiniz.. bana sorarsanız kimsenin dediğine kulak asmayın kafanız daha fazla karışır; ki bu birçoğumuzda tecrübeyle sabittir. hepimiz böyle durumlar yaşadık-yaşıyoruz..
şimdi ben de sizin yaptığınız gibi objektif tecrübelerimi kısaca anlatmaya çalışayım:
bir önceki arabam BMW idi. yani BMWden HONDAya geçtim. 2005 116i derin-siyah.. yılaaaan :) tam da ben bu arabayı istiyorum diyerek, 3 şehir gezerek, bir sürü laf ve söz arasında kalarak ama kararlı bir tercih idi. inanılmaz keyifli anlar yaşadım o arabayla. konfor... tarışılmaz. arkadan itiş (doğru tekerlekten) :) harika bir his.. eşim beğeniyor, oğlum başka araba almayalım diyor. arabamdan herkes beğenerek bahsediyor vs.. ne diyim BMW işte! şimdiki arabamla arasında 13 sene fark var.. ama yine de Honda dan bariz üstün yanlarını bile sayabilirim!
ama her güzelin bir nazı var işte. aynı araba beni 1000 kilometrenin son 70. km.sinde ailecek yolda mı bırakmadı? gerçi usta(!)nın halt etmesiydi ama tatilim berbat bir açılışla başlamadı mı? aynı arabaya en basit problemleri için bir usta bile bulamadım mı? 3 ayımı bilfiil sanayi de hem de Sivas sanayide geçirmedim mi? parça fiyatları aklımı uçurmadı mı ? 13- 15 bin lira civarı paramızı hunharca yemedi mi? bana özel diyebileceğim bir sürü şanssızlık ve ardından gelen sıkıntılar..
yani madalyonun iki yüzü var :) ve bu her araba için böyle. şimdi ben geriye dönüp o arabayı eleştirecek olsam, ama sadece olumlu yanlarından, ya da sadece yarattığı sıkıntılardan bahsetsem olur mu? "meseleye sadece bir taraftan bakmak" git gide artan toplumsal bir hastalık halinde..
keyfini de aldım, sıkıntısını da yaşadım.. bu böyle.. şimdi Civic imde de bir sürü böyle şey var. + lar.. - ler.. tercih ve karar bu oldu ve an itibariyle gerçekliğim bu. kader-kısmet demek gerek bu işlere. kimseyi kırmadan, kimseyi bozmadan..
siz de kafanızı çok fazla yormayın derim. hepi topu yaşayacağımız bir ömür. araba ise bir madde, obje ... kendinizi üzmeyin, hayırlısı olsun deyin gitsin..
bakın ben öyle diyorum size: hayırlısı olsun :)

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Artıları da var eksileri de . Benim civic kullanmamın tek nedeni otomatik şanzımanının diğerlerine göre daha sorunsuz olması. Otomatik kullanma nedenim de eşim :) manuel 2010 corolla da var, kıyaslamam bile hondayla bariz bi şekilde çok daha sağlam,tok ve sessiz bir araç. İkisi de aynı motor fakat corolla çok daha seri( manuel olmasından dolayı) honda ile bi çukurdan geçerken içim gidiyor kapısı camı elimde kalacak diye,iyice yavaşlayıncada arkadakiler sağlam sövüyorlar farkına varıyorum. Hondanın artısı şekil olarak daha güzel, modifiyeye uygun, parça çeşitliliği çok,anlayanı çok. Kullandığı teknoloji eski olduğundan sanayide ustası rahat bulunuyor. Japon olduğundan mekanik olarak daha dayanıklı elektronik pek bişey yok zaten. Kullananlar genelde lpg kullanıyor,dizel zaten benzinle hemen hemen aynı para.dizel gibi masraflı bakımları yok. Dizel civic alan arkadaşlar keşke gidip eat6 şanzımanlı bir 508 e falan baksalar. Peugeot un farklı sorunları var mıdır bilmiyorum ama son çıkardığı eat6 otomatik şanzıman mükemmel olmuş bence. Tork konvertörlü olmasına rağmen dsg den daha kararlı ve sağlam tepkiler veriyor.test aracında bile ş.içi 5.2 idi yakıt tüketimi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Astra j yi bana kaza yaptıktan sonra vermişlerdi 2013 model 1.6 benzinli. Araç resmen kafaya dikiyordu benzini. Konforu civicten iyiydi tek beğendiğim şey oydu. Aracıma geri kavuşmayı iple çekmiştim.
Benzinli araba yakar hocam. Bana da ikame arac olarak i20 vermislerdi 100 km de 10 litre yakiyordu sehir ici.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
tekrar honda ya döneceksin.. onda aldığın tadı diğer arabalardan alamayacaksın..

Geri