Servis Fiyatlandırması

Aracınız
Civic FC5 2020
Öncelikle hepinize merhabalar arkadaşlar. Dün 2018 model FC5 aracımı 40bin bakımı için Honda servisine bıraktım. Bu bakımda normal bakımın yanında subap ayarı yapılması gerektiği söylendi. Tamam dedim. Ayrıca aküde zayıflık olduğunu ve klimanın soğutmadığını da bildirdim. Dün subap ayarından sonra subap değerlerinin yüksek çıkmasından ötürü araç ertesi güne kadar beklesin tekrar bakalım denildi onayladım. Bugün saat 9.30 civarlarında ise subap ayarının yapıldığını şimdi ise klimanın soğutmasıyla uğraştıklarını söylediler. Dün klima gazı basılmasına rağmen sorun hala çözülememiş. Benim size sorum ise klima garanti kapsamına girer mi, klimayla ilgili uygulanan herhangi bir işlem için ücretlendirilecek işlem söylenmeden benden ek ücret talep edilir mi?

Aracınız
Civic FC5 2020
aslında en soğuğa alıp fanı sona getirince soğutuyor, düşük hızlarda ve çift taraf verirsem başarısız. Eski aracım i30 ile kıyaslıyorum; i30'da klimayı hiç son seviyede açma gereği duymadım. Civic'de neredeyse hep sona getiriyorum.
O zaman şimdilik bir sorun yok gibi gözüküyor umarım aynı sorun sizinde başınıza gelmez.

Ad Soyad
Ahmet
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar aracım 2018 eco klimayı çalıştırdığımda sağ bölgenin soğuk sol bölgenin ise yeterince soğuk üflemediğini farkettim derecesini düşürdüğüm halde beklenen soğuk havayı üflemedi.Aynı araca sahip arkadaşımın aracında test ettiğimde kliması çok güzel çalışıyordu.Daha sonra bakım için gittiğim servise klima şikayeti ile ilgili kayıt açtırdım.Yaıplan konrölde klima radyötörün de kaçak olduğu tesbit edildi.Değişim için talep açıldı ellerinde radyatör olmadığında arayıp haber vereceklerini belirittiler.Yaklaşık bir kaç gün sonra tekrar servise götürdüm.Garantiden radyatör değişimi yapılıp yeniden gaz dolumu oldu.Sonrası mı kullanıp denemeye başladığımda oh be dedim sanki no frost dondurucu ve böylece çok şükür bir sorun garanti den çözülmüş oldu.Bir anlamda aracın garanti kapsamında olmasının da faydasını görmüş oldum.Size de önerim başka yetkili servislere de baktırın çünkü klima radyatör arızası da kronik bir durum muş.Dilerim aracınız da olan sorun giderilir bütün arkadaşları Rabbim kaza ve beladan korusun herkese kazasız belaısz sürüşler.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba arkadaşlar aracım 2018 eco klimayı çalıştırdığımda sağ bölgenin soğuk sol bölgenin ise yeterince soğuk üflemediğini farkettim derecesini düşürdüğüm halde beklenen soğuk havayı üflemedi.Aynı araca sahip arkadaşımın aracında test ettiğimde kliması çok güzel çalışıyordu.Daha sonra bakım için gittiğim servise klima şikayeti ile ilgili kayıt açtırdım.Yaıplan konrölde klima radyötörün de kaçak olduğu tesbit edildi.Değişim için talep açıldı ellerinde radyatör olmadığında arayıp haber vereceklerini belirittiler.Yaklaşık bir kaç gün sonra tekrar servise götürdüm.Garantiden radyatör değişimi yapılıp yeniden gaz dolumu oldu.Sonrası mı kullanıp denemeye başladığımda oh be dedim sanki no frost dondurucu ve böylece çok şükür bir sorun garanti den çözülmüş oldu.Bir anlamda aracın garanti kapsamında olmasının da faydasını görmüş oldum.Size de önerim başka yetkili servislere de baktırın çünkü klima radyatör arızası da kronik bir durum muş.Dilerim aracınız da olan sorun giderilir bütün arkadaşları Rabbim kaza ve beladan korusun herkese kazasız belaısz sürüşler.
Klima hiç mi soğutmuyordu yoksa yeterli seviyede olmadığını mı düşünüyordunuz?

Ad Soyad
Ahmet
Aracınız
Civic FC5 2018
Klima hiç mi soğutmuyordu yoksa yeterli seviyede olmadığını mı düşünüyordunuz?
Sağ ve sol bölge arasında bariz ısı farkı vardı sağ bölge soğuk hava verirken sol bölge ılık hava veriyorduSol bölgenin ısı ayarını Lo konumuna alıyordum sağ bölgeyi 20 dereceye getiriyordum bu ayarda bile sağ bölge soğuk sol bölge ılık hava veriyordu.Servis kontrolünde arıza tesbit edildi ve şimdi çok memnunum.Radyatör değişimi olduktan sonra iki bölgenin çok daha iyi soğuk hava verdiğini farkettim.Burada öncelikli garanti nin önemli bir güvence olduğunu birde servis yaklaşım ve çalışmasının öne çıktığını söyleyebilirim.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Teşekkürler cevap için klima performansında bende memnun değilim kontrolü yapıldı sorun yok denildi onun için sormuştum.
Garanti bu konularda her zaman güvence sağlar bakım maliyeti yüksek görünüyor ve öyle de ama böyle konularda kafası rahat oluyor insanın ;)

Ad Soyad
Ahmet
Aracınız
Civic FC5 2018
Teşekkürler cevap için klima performansında bende memnun değilim kontrolü yapıldı sorun yok denildi onun için sormuştum.
Garanti bu konularda her zaman güvence sağlar bakım maliyeti yüksek görünüyor ve öyle de ama böyle konularda kafası rahat oluyor insanın ;)
Rica ederim üstad şu anda aracımın klima performansından çok memnunum size tavsiyem emsal bir aracın kliması ile karşılaştırın çünkü Honda nın klima performansı ve çalışması da çok güzel.İkinci kademede bile araç içini yeteri decece isoğutuyor.İyi bir servis böylesi bir sorunu rahatlıkla çözer.Dediğiniz gibi servis maliyeti biraz yüksek olsa da bu gibi durumlar da garanti çok iyi bir güvence dilerim klima sonununuz çözüme kavuşur.

Geri