Civic FB7 Ses sistemi ile ilgili bir soru

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Eski aracımdan kalan Alpine swe-815 aktif subwooferi fb7 mi aldığımda bağlatmıştım ama ses olarak bir türlü eski aracımdaki performansı alamadım ve bunu hep polo nun küçük ve hb olmasına bağladım. Subun ses bağlantısını arka iki hoparlörden alarak yapmışlardı. Bugün subun kablolarını soktum ve ses testi yaptım araçta sesi arkaya aldığımda çok cılız bir ses alıyorum bas çok az hiçbir titreşim olmuyor arabada son seste bile ama sesi önlere alırsam çok daha dolgun bir ses alıyorum. Acaba bu fb7 lerde arka hoparlörler çokmu dandik yoksa sub bağlarken bir hata mi yapıldı. Sub bu arka hoparlörlerden beslendiği için sıkıntı varsa oda tam performans çalışmayacak gibime geldi bir video yükledim kulaklıkla yada hoparlörle dinlerseniz daha iyi anlaşılıyor. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

akif

0
Aracınız
Hocam fb7'nin arka hoparlörü çok kötü sesi sadece arka hoparlöre verdiğiniz zaman şaşkına dönüyor sunuz yani güler misin ağlar mısın durumu. Daha önce 2010 focus titanium paket vardı onun müzik sistemi iyiydi, fb7 yokluk da gidiyor misali.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam fb7'nin arka hoparlörü çok kötü sesi sadece arka hoparlöre verdiğiniz zaman şaşkına dönüyor sunuz yani güler misin ağlar mısın durumu. Daha önce 2010 focus titanium paket vardı onun müzik sistemi iyiydi, fb7 yokluk da gidiyor misali.

Aynen o şekilde bugün yine arka tarafa alıp arka koltuğa oturdum arkada otururken biraz daha iyi ses geliyor. Sistemde Alpine sub olduğu için şimdilik idare ediyorum. İlerleyen zamanlarda ön kapı hoparlörlerini değiştirmeyi düşünüyorum Sony xm-s400d amfi ile. Arka hoparlörleri ellemeyi düşünmüyorum çünkü çok fazla şey sökülüyor sonra trim sesleri ile uğraşmak istemiyorum.

akif

0
Aracınız
Aynen o şekilde bugün yine arka tarafa alıp arka koltuğa oturdum arkada otururken biraz daha iyi ses geliyor. Sistemde Alpine sub olduğu için şimdilik idare ediyorum. İlerleyen zamanlarda ön kapı hoparlörlerini değiştirmeyi düşünüyorum Sony xm-s400d amfi ile. Arka hoparlörleri ellemeyi düşünmüyorum çünkü çok fazla şey sökülüyor sonra trim sesleri ile uğraşmak istemiyorum.
Ben komple hoparlörleri değiştirecektim arka hoparlör değişimi için sökülen parçaları gördükten sonra neyse dedim arabayı biraz daha eskitelim ondan sonra bakarız, arka hoparlör değişimi neden bu kadar zor yapılır enteresan.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arka hoparlörlerde tiz veren tweeter olmadığı için ses çok boğuk kalıyor, bundan dolayı kalitesiz hissetmiş olabilirsiniz, normalde ön-arka hoparlörler aynı.
Ben önleri Alpine SXE-1725S ile değiştirdim ve Bass anlamında zayıflama oldu ancak tiz anlamında artık en ince sesleri bile istediğim gibi duyabilir hale geldim.
İlgili mesaj burda,

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim merak ettiğim nokta subwooferı bağlarken yanlış bir montaj yapmış olabilirler mi ? Sesi sona getirip arkaya aldığımda bile biryerler titremiyor acaba diyorum tam performans çalışmıyor mu önler kendinden geciyor son seslerde başka bir fb7 de deneme şansım olsaydı keşke.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim merak ettiğim nokta subwooferı bağlarken yanlış bir montaj yapmış olabilirler mi ? Sesi sona getirip arkaya aldığımda bile biryerler titremiyor acaba diyorum tam performans çalışmıyor mu önler kendinden geciyor son seslerde başka bir fb7 de deneme şansım olsaydı keşke.
Orjinal hoparlörde maksimum yaptığınızda bile aracı pek titretmiyor çünkü müzik sisteminin gücü yetmediği için hoparlörden tükürme-patlak ses tarzı ses geliyor :)

Geri