ses sistemi tavsiyesi

vasya

0
Civicin ses kalitesi açıkçası hiç hoşuma gitmedi. o yüzden güzel bir ses sitemi yaptırmayı düşünüyorum.
Fakat orjinalliğini hiç bozmadan bagaja o dev gibi JBL bas subwoofer koymayı hiç düşünmüyorum, küçük bir amfi dışında.
Önde 2 mid -ön kapılarda 2 hoparlör gördüm , birde arka koltukların arkasında subwoofer tarzı bir bas hissettim açıkçası daha hiç bakmadım.
Şimdi: ön kapılardaki hoparlörlerin kasası kaç cm bilen var mı ? genelde 16 cm oluyor.
Multimedya olarak araçta Pioneer SPH-DA100 var amfi çıkışıda 4x50W yazıyor.
Bu konuda uzman olan veya civiciğine kaliteli bir ses sitemi kurmuş olan arkadaşların amfi ve hoparlör tavsiyelerini bekliyorum. Yalnız multimedya cihazını değiştirmeyeceğim. Onun çıkış gücüne göre hoparlör -mid ve amfi alacağım.

Ynt: ses sistemi tavsiyesi

dostum daha önceki tecrübelerime dayanarak sana bir kaç fikir vereyim kapı içi hoparlör 16 cm dir bu kesin mid olarak infınty referance serisi midlerikullanabilirsin hertz de iydir burda önemli olan anfi ve sub seçimidir ve kablo kalitesi anfi seçiminiz kesinlikle kenwood yada pioneerden yana kullanın sub kullanmayı düşünmüyorsanız bence anlamı yok tatlı yumaşak tonda bir bas sesi hiç fena olmazdı kıckerden uzak durun yoksa aracı toplarsınız okadar ser vuran bir bastır tavsiyem bulabilirseniz alpinin L serisi basları var dinledim muazzam ama illede diyorsanızki ben bas kullanmıcam sadece midleri sürecem bende infinty var vede gayet memnunum kalitedir yada hertz karar sizin detayları burda yazmakla bitmez telefon yada imaille daha detaylı bir bilgi verebilirim bu işte dikkat edilmesi gereken husus şudur sistemin nominal değerleri birbirini karşılıyacak yani seçtiğiniz anfi midleri doyuracak saygılar

vasya

0

[quote author=arlnold08 link=topic=225.msg2219#msg2219 date=1394456996]
dostum daha önceki tecrübelerime dayanarak sana bir kaç fikir vereyim kapı içi hoparlör 16 cm dir bu kesin mid olarak infınty referance serisi midlerikullanabilirsin hertz de iydir burda önemli olan anfi ve sub seçimidir ve kablo kalitesi anfi seçiminiz kesinlikle kenwood yada pioneerden yana kullanın sub kullanmayı düşünmüyorsanız bence anlamı yok tatlı yumaşak tonda bir bas sesi hiç fena olmazdı kıckerden uzak durun yoksa aracı toplarsınız okadar ser vuran bir bastır tavsiyem bulabilirseniz alpinin L serisi basları var dinledim muazzam ama illede diyorsanızki ben bas kullanmıcam sadece midleri sürecem bende infinty var vede gayet memnunum kalitedir yada hertz karar sizin detayları burda yazmakla bitmez telefon yada imaille daha detaylı bir bilgi verebilirim bu işte dikkat edilmesi gereken husus şudur sistemin nominal değerleri birbirini karşılıyacak yani seçtiğiniz anfi midleri doyuracak saygılar
[/quote]

Bende mevcut sistemin teknik çıkışlarını bu yüzden yazdım.
Bence önemli olan en güçlü sistemi kurmaktan ziyade oynatıcının çıkış gücüne bağlı vede kullanıcının nasıl bir beklentide bulunduğudur.

bu teknik bilgilere göre hangi 16 cm ve kaç wattlık hoparlör ile hangi güçteki amfiyi kullanmak. Güçlü basstan ziyade temiz ve net bir ses almak. Tabi bass olmayacak anlamına gelmiyor ,onuda koyabiliriz ama öyle mahalleyi kaldıracak vede bagajda cok yer kaplayacak türden bir subwoofer değil

vasya

0

Multimedyanın teknik verilerini eklemeyi untumuşum

[quote author=arlnold08 link=topic=225.msg2219#msg2219 date=1394456996]
[/quote]

Ses sistemleri konusunda uzmanımızıda bulmuş olduk devrem mevcut ses sistemi yeterli degil mi sence nedir durum ?

bu aracın ses sitemi beşpara etmez şu an bizim segmentteki araçlar içinden kıyaslama yapacak olursam en sağlam sistem fırd focustaki sony müzik sistemidir.bu işlerde aracın yalıtımı çok önemlidir malesef bizim araç için bunu diyemicem adamlar bari bunu yapaymış oda yok sonuçta sistem yetersiz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

[quote author=arlnold08 link=topic=225.msg2303#msg2303 date=1394690353]
bu aracın ses sitemi beşpara etmez şu an bizim segmentteki araçlar içinden kıyaslama yapacak olursam en sağlam sistem fırd focustaki sony müzik sistemidir.bu işlerde aracın yalıtımı çok önemlidir malesef bizim araç için bunu diyemicem adamlar bari bunu yapaymış oda yok sonuçta sistem yetersiz
iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
[/quote]

Devrem radyoda falan cizirti iste kalite kötü ama birkaç cd aldim baya bir iyi ses verdi öyle yüksek sesle dinlemeyenler icin sanki yeterli gibi geldi bana ama tabiki gençler icin yeterli olmayabilir gerci kolonlar ne marka bilmiyorum ama sonucta 4 ana kolon ve 2 de tweeter var :)

devrem sen bide 2012 focusun içine oturda müzik dinle kulağı dolduruyor fazlası ile fazlasını isteyende tesisata artık

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

[quote author=arlnold08 link=topic=225.msg2311#msg2311 date=1394712880]
devrem sen bide 2012 focusun içine oturda müzik dinle kulağı dolduruyor fazlası ile fazlasını isteyende tesisata artık
iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
[/quote]

Devrem doğrudur ama tesisata o kadar para harcayıp sonra araca hirsiz girince yazık oluyor kapalı özel garaj olsa tamamda arac acikta ise cok riskli dedigin tesisatlar hala.

Geri