Ses yalıtımı konusunda ilginç bir detay

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 5-6 ay önce resimde bulunan ve altta linkini verdiğim ürünü aliexpresten sipariş ettim 10 günde geldi ancak takmak daha geçen cumartesiye nasip oldu, öncelikle bu olay nasıl oldu neden aldım ondan bahsedeyim, arkadaşım yeni kasa focus aldı ve ilk içine binip seyahat ettiğimde sessizliğini çok sevmiştim, aslında ses var ama altta tok bir ses olduğu için kulak yormuyordu, sonra fakettimki kapılarda ekstra fitiller var, daha sonra bir focus kullanıcısının şikayetvar da yaptığı şikayette bu fitilin standart olarak kendi aracında olmadığını bu yüzden aşırı yol ses aldığından bahsetmiş, bende araştırdım ülkemizde ne yazıkki sadece yapışkanlı olanlarını buldum, ürünün orjinali içinde çelik bariylerleri olan modeliydi ve aliexpreste bulup aldım, kapıya göre hızalayıp fazlalığını kestim, ilk sürüşümde aynı focustaki gibi yanlardan gelen ses artık gelmiyordu sadece lastik sesi altta geliyor şekle döndü (eski bir CS oyuncusu olarak çok sese duyarlıyım) bence baya bir farketti, yandan geçen araç sesleri vs. hiç biri gelmiyor artık, sizde bir inceleyin derim.
https://tr.aliexpress.com/item/1005...o2tur&spm=a2g0o.order_list.0.0.2d4a3d127qj3kK
fitil.png

Aracınız
Civic ES7 2002
Sizin araçta sanırım öyle bir etki oluşturmuş ancak benim araçta o şekilde bir kasma yapmadı, belki kapı hizalarında da oynama olabilir, eğer ürünü gereksiz gördü iseniz formdaki almak isteyen bir arkadaşa gönderebilirsiniz isteyen olabilir.
Hani kapının içindeki siyah kauçuk takozları döndüre döndüre uzatıp kapıyı kapayıp açarken kulpu çektiğimizde yumuşaktır ya, o yumuşaklık daha küt hale geliyor mesela. Buda kapını, kiliti hafif ittiğini gösterir. Buda kapının genelinde inceden bir dışa kasma oluşturur. Kapı hizalarım hala orjinal, hatasız.
Dediğim detayları göz ardı etmeyin. Gün içinde daha detaylı gözlem yapacağım.

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Hani kapının içindeki siyah kauçuk takozları döndüre döndüre uzatıp kapıyı kapayıp açarken kulpu çektiğimizde yumuşaktır ya, o yumuşaklık daha küt hale geliyor mesela. Buda kapını, kiliti hafif ittiğini gösterir. Buda kapının genelinde inceden bir dışa kasma oluşturur. Kapı hizalarım hala orjinal, hatasız.
Dediğim detayları göz ardı etmeyin. Gün içinde daha detaylı gözlem yapacağım.

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Anladım , inceleyip fotoğrafta çekebilirseniz bilgilendirirseniz çok iyi olur, dediğim gibi bende herhangi bir kasma zorlama olmadı ayrıca ben herhangi bir yumuşatma işlemi de yapmadım, belki ürün satıcıdan satıcıya fark ediyor olabilir ona bir şey diyemem kalitesi, sertliği markadan markaya da değişebilir sonuçta aynı satıcıdan alınmadığı için tip olarak aynı ama ürün malzemesi farklı olabilir. Birde diğer FC5 sahiplerinden siparişleri gelenleri dinleyelim araçtan mı yoksa üründen mi o zaman anlaşılabilir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Anladım , inceleyip fotoğrafta çekebilirseniz bilgilendirirseniz çok iyi olur, dediğim gibi bende herhangi bir kasma zorlama olmadı ayrıca ben herhangi bir yumuşatma işlemi de yapmadım, belki ürün satıcıdan satıcıya fark ediyor olabilir ona bir şey diyemem kalitesi, sertliği markadan markaya da değişebilir sonuçta aynı satıcıdan alınmadığı için tip olarak aynı ama ürün malzemesi farklı olabilir. Birde diğer FC5 sahiplerinden siparişleri gelenleri dinleyelim araçtan mı yoksa üründen mi o zaman anlaşılabilir.
Aynı şekilde ben de ürünü taktım ve kasma bende de oldu. Kapatırken kapıyı sert vurmak gerekiyor ve ses olarak çok bir fark hissedemedim.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Aynı şekilde ben de ürünü taktım ve kasma bende de oldu. Kapatırken kapıyı sert vurmak gerekiyor ve ses olarak çok bir fark hissedemedim.
Garip bir durum ürün malzemesi farklı sanırım, montajı tam olarak yapabildiniz mi, sert bir şekilde tokmakla montaj etmek gerekiyor eğer elle bastırarak yapmaya çalıştıysanız ürün tam oturmamış olabilir önde durur ve bu yüzden de kasma yapabilir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Garip bir durum ürün malzemesi farklı sanırım, montajı tam olarak yapabildiniz mi, sert bir şekilde tokmakla montaj etmek gerekiyor eğer elle bastırarak yapmaya çalıştıysanız ürün tam oturmamış olabilir önde durur ve bu yüzden de kasma yapabilir.
Tokmakla vurmadım ama göründüğü kadarıyla kapı üzerindeki kısma tam olarak oturdu arada herhangi bir mesafe kalmadı.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Tokmakla vurmadım ama göründüğü kadarıyla kapı üzerindeki kısma tam olarak oturdu arada herhangi bir mesafe kalmadı.
Yine de siz tokmak olmasa bile pensenin arkası veya tonravidanın arkası ile bir güç uygulayıp denemenizi tavsiye ederim çünkü ben elle montaj ettim önce oturmuş gibiydi daha sonra pensenin arkası ile vurunca daha da oturdu elle biraz zor oluyor çelik kısım tam oturmayabiliyor

Aracınız
Civic FD6 2011
Bugun kargo ptt ile elime ulasti
65 tl vergi aldilar :(
Fd6 aracima uyguladim,
Diger arkadaslarin dedigi gibi once elle hizaladiktan sonra bir pense yardimi ile vurarak iyice yerine oturtdum, herhangi bir kasma yapmadi.
Tek sorun fd6 kasalarda arka kapidaki cikinti, kapinin tam altina kadar gitmiyor, yaklasik 2cm kala bitiyor,
Henuz yolda test edemedim ama sesi azaltmada faydasi olacagini dusunuyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Aynı satıcıdan alındı işte.. Fark olacağını sanmıyorum. Bahsettiğimz farkı fark edemeyenler için bir video koyarım buraya nasipse..Yağmurlar bir dinsinde..Maşaallah hiç bitmiyor bu ay. Sabah mesaiden gelirken net olarak fark ettiğim şu ki arka kapı içine kesinlikle ses emici yapmalıyım :)

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Benim montajdan resimler bu şekilde arkadaşlar herhangi bir kasma vs. olmadı

Ekli dosyalar

• 20220618_130353.jpg
    20220618_130353.jpg
    53.1 KB · Görüntüleme: 93
  • 20220618_130412.jpg
    20220618_130412.jpg
    54.1 KB · Görüntüleme: 94
  • 20220618_130421.jpg
    20220618_130421.jpg
    46.6 KB · Görüntüleme: 93
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam direk sipariş verdim şimdi. beklentim yüksek. Bilgi için teşekkürler sabırsızlıkla bekliyorum

İnşallah beklentinize cevap verir, ben şimdi arka kapılar için bir araştırma yapıyorum civicte gördüğüm kadarıyla sadece alt kısmı kapatan bir conta mevcut ama focusta yanlara kadar çıkan bir conta var onu da bulunca bu posttan bilgi veririm, sizde ürün geldiğinde montajdan sonra izlenimlerinizi paylaşırsınız.
Fc5 aracıma gecikmelide olda bugün uyguladım. Kapı sesi müthiş toklaştı. Rüzgar sesi azaldı. Hiç bir kasma olmadı. Valla memnun kaldım. Tesekkürler @fx2006

Geri