Ses yalıtımı konusunda ilginç bir detay

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 5-6 ay önce resimde bulunan ve altta linkini verdiğim ürünü aliexpresten sipariş ettim 10 günde geldi ancak takmak daha geçen cumartesiye nasip oldu, öncelikle bu olay nasıl oldu neden aldım ondan bahsedeyim, arkadaşım yeni kasa focus aldı ve ilk içine binip seyahat ettiğimde sessizliğini çok sevmiştim, aslında ses var ama altta tok bir ses olduğu için kulak yormuyordu, sonra fakettimki kapılarda ekstra fitiller var, daha sonra bir focus kullanıcısının şikayetvar da yaptığı şikayette bu fitilin standart olarak kendi aracında olmadığını bu yüzden aşırı yol ses aldığından bahsetmiş, bende araştırdım ülkemizde ne yazıkki sadece yapışkanlı olanlarını buldum, ürünün orjinali içinde çelik bariylerleri olan modeliydi ve aliexpreste bulup aldım, kapıya göre hızalayıp fazlalığını kestim, ilk sürüşümde aynı focustaki gibi yanlardan gelen ses artık gelmiyordu sadece lastik sesi altta geliyor şekle döndü (eski bir CS oyuncusu olarak çok sese duyarlıyım) bence baya bir farketti, yandan geçen araç sesleri vs. hiç biri gelmiyor artık, sizde bir inceleyin derim.
https://tr.aliexpress.com/item/1005...o2tur&spm=a2g0o.order_list.0.0.2d4a3d127qj3kK
fitil.png

Aracınız
Civic ES7 2002
n11 dende arkalar için aldım. Yağmurlar dinince yapıştıracağım. Kapı içine izolasyon yaptıktan sonra o taraftanda geldiğini fark ettim.

Geri