Seyir halinde hafif titreme fd6

Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaslar
2009 model Fd6 otomatik aracım var. Araç seyir halindeyken ritmik. Bir şekilde titriyor. Titreme düşük devirlerde daha çok hissediliyor. Bujileri bobinleri alt takımları subapları serviste kontrol ettirdim araçta sıkıntı yok dediler. Lastikler balon yapmıştır dediler değistirdim düzelmedi. Jant ayarı bozuk diye iki farklı jantcıya gittim. Jantlar düzgün dediler. Beş defa farklı yerlerde balans yaptırdım yine düzelmedi. Rölantide titreme yok araç seyir halinde boştayken de titreme devam ediyor. Servis yoldan dedi ama tüm yollar mı bozuk ve bu yoldaki bozukluk ritmik şekilde mi olur?
Ben hala janttan süpheleniyorum çok hafif bir bozukluk bunu yapabilir mi?
Yedi aydır uğraşıyorum lütfen yardım edin!!!

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Açıkçası FD6 konfor konusunda pek başarılı bir model sayılmaz, üst kasalara göre yoldaki pürüzleri çok daha net şekilde hissettiriyor.
Aracınızın kaç km.dedir?

Aracınız
Civic FD6 2009
Açıkçası FD6 konfor konusunda pek başarılı bir model sayılmaz, üst kasalara göre yoldaki pürüzleri çok daha net şekilde hissettiriyor.
Aracınızın kaç km.dedir?
Arac 170 000 kmde 15000de basladi bu problem titreme ritmik bir sekilde olmasa ben de yoldan diyecegim ama yol degil gibi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sağ motor kulağı hiç değişmişmiydi?

Aracınız
Civic FB7 2013
Disklerde yamukluk varsa direksiyonu titretir,rot ve rot başlarıda kontrol edilmeli.

sağ motor kulağına bak,videolarıda var parçada bir yer var arasına parmak girmesi gerekiyor girmese bile mesafenin azda olsa olması lazım yoksa motor kulağın bitmiştir.Yeri çok basit youtube yaz onla alakalı videolar var.

Aracınız
Civic FD6 2007
bendede bu şikayet var...gaz pedalına dokunduğumda aracta ayaklarımın altında pedallarda titreşim hissediyorum....motor kulağı orjınalı ıle yeni değişti...bujıler değişti alt takımlarda sorun yok ,rot balans yapıldı........yinede devam ediyor........şimdi tek baktırcağım gaz kelebeğinin temizlenmesi kaldı ondanda yapar diyorlar araştırmmalara göre....

bendede bu şikayet var...gaz pedalına dokunduğumda aracta ayaklarımın altında pedallarda titreşim hissediyorum....motor kulağı orjınalı ıle yeni değişti...bujıler değişti alt takımlarda sorun yok ,rot balans yapıldı........yinede devam ediyor........şimdi tek baktırcağım gaz kelebeğinin temizlenmesi kaldı ondanda yapar diyorlar araştırmmalara göre....
Lpgli ise aracın enjektörleri tek tek kontrol ettir.benim başıma geldi sözde fabrika çıkışlı orijinal LPG'li aracimda titreme vardı subap ayarı vs yaptirdim duzelmedi titreme BRC enjektör bozulmuş daha 50 bin kmde değiştirdim düzeldi.tek enjektör 400 tlcik.her gün biraz daha soguyorum Honda kalitesizlignden.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri